Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Už toho bylo dost! Evropské země vyzývají k ukončení financování Ukrajiny

(Ramon Tomey, Natural News) Několik evropských zemí vyzývá k ukončení posílání peněz na Ukrajinu a financování pokračujícího válečného úsilí Kyjeva proti Rusku.

V čele stojí Maďarsko, které zablokovalo finanční pomoc ve výši 18 miliard eur, kterou Evropská komise plánovala poslat Ukrajině. Tím se plány Bruselu rozpadly, protože podle rozpočtových pravidel nemohou jít peníze do Kyjeva bez plného souhlasu všech 27 členských států Evropské unie. 

"Rozhodně nepodpoříme žádnou společnou půjčku EU v této oblasti," řekl maďarský ministr zahraničních věcí a obchodu Peter Szijjártó jednomu z domácích novin.

  • uz-toho-bylo-dost-evropske-zeme-vyzyvaji-k-ukonceni-financovani-ukrajiny

Podle ministra maďarská vláda již vynaložila stovky milionů eur na podporu zdravotnických, vzdělávacích a kulturních institucí na Ukrajině. Szijjártó dodal, že Budapešť již dříve podpořila společnou půjčku EU v době pandemie, ale další společné půjčky už nechce.

V reakci na to se vedoucí představitelé různých zemí EU připojili k odsouzení Budapešti ze strany Bruselu.

Média hlavního proudu také ukázala prstem na maďarského premiéra Viktora Orbána, kterého obvinila, že v minulosti opakovaně porušil pravidla EU a snažil se hájit ruského prezidenta Vladimira Putina.

Maďarsko však není jedinou zemí, která je proti dalšímu financování Ukrajiny.

V hlavním městě Římě protestovalo přibližně 100 000 Italů, kteří vyzvali vládu italské premiérky Giorgie Meloniové, aby přestala posílat zbraně na Ukrajinu. Demonstraci údajně organizovala četná katolická sdružení, odbory a mírové skupiny.

V Řecku zahájili zaměstnanci v hlavním městě Aténách celodenní stávku, aby odsoudili prudký růst inflace a cen energií v důsledku sankcí uvalených Západem na Moskvu.

Zaměstnance v Aténách podpořily odbory, jako je Všeobecná konfederace řeckých zaměstnanců a ADEDY, organizace zastupující státní zaměstnance.

V Praze mezitím vyšlo do ulic asi 70 000 lidí, aby odsoudili českou vládu za její roli v energetické krizi. Účastníci vyzvali vládu, aby zachovala přímé smlouvy o dodávkách plynu s Ruskem a vyřešila tak probíhající energetickou krizi. 

Už i USA mají dost posílání peněz Kyjevu

Profesor Joe Siracusa, odborník na politiku USA z Curtin University v západní Austrálii, řekl, že Maďaři a Italové "mají plné právo" vyjádřit svůj nesouhlas s pokračujícím financováním Ukrajiny.

"Bude toho ještě víc," poznamenal. "Myslím, že každý národ v Evropě udělá to, co si myslí, že musí udělat, aby přečkal zimu a mohl pokračovat ve svém životě."

Podle Siracusy jsou však republikánští zákonodárci v USA, kteří se chystají převzít kontrolu nad Sněmovnou reprezentantů v lednu 2023, také unaveni z přidělování obrovských částek Kyjevu.

Stínový předseda Sněmovny reprezentantů Kevin McCarthy za republikány mezitím prohlásil, že jeho strana nedá Kyjevu "bianko šek". Expert poznamenal, že McCarthy, který kandiduje na post předsedy Sněmovny reprezentantů, bude mít "velmi, velmi důležitou" roli.

"Pokud republikáni zvítězí a získají většinu ve Sněmovně reprezentantů, budou mít pod kontrolou peněženku - a mohou rozhodnout, že Sněmovna, kde se schvalují všechny toky peněz, nedá Ukrajině ani cent navíc," řekl.

"Pokud ještě neovládáte Sněmovnu, stačí získat 218 hlasů. Nepotřebujete červenou vlnu. Nepotřebujete 30 nebo 40člennou většinu. Stačí 218 křesel a většina jednoho hlasu. Vítězství ve Sněmovně reprezentantů je důležitější než vítězství v Senátu."

Závěr

Siracusa upozornil, že Republikánská strana "před doplňovacími volbami váhala". Dále však uvedl, že Washington může Kyjevu dát jen tolik, než se jeho arzenál vyprázdní.

Expert se nakonec odvolal na výroky republikánské kongresmanky Marjorie Taylorové Greeneové, která řekla, že "pokud jde o ni... a řadu republikánů, Ukrajina není spojenec a Rusko není nepřítel".

Pokud si chcete přečíst další zprávy o probíhající rusko-ukrajinské válce, najdete je na stránkách www.WWIII.news.

Zdroj: https://www.badatel.net/uz-dost-europske-krajiny-volaju-po-ukonceni-financovania-ukrajiny/

https://www.naturalnews.com/2022-11-15-european-countries-call-for-end-ukraine-funding.html

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 G.Boehm 2022-12-14 23:45
To je predcasny blabol. EU uvolnila nekolik milliard Euro pro Ukrajinu, to ani Madarsko nemohlo blokovat, jinak by EU zastavila financni pomoc Madarsku.
USA kongress odsouhlasil dalsi pomoc Ukrajine, jak penezni tak vojenskou. Bude se bojovat tak dlouho pokud Ukrajinci budou chtit a nebo do te doby az se Rusko financne zhrouti. Je treba se divat na Rusko jako nevyvinutou zemi ktera zije z prirodniho bohatstvi Sibire 60% DHP, narod ktery ma celkove DHP jako Italie, a ma na to 2x tolik obyvatel. V podstate chuda zeme.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře