Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Údajně plánovaný vyslanec G7 pro Ukrajinu by měl za úkol plnit agendu Davosu

ANDREW KORYBKO

Za dva roky od zahájení zvláštní operace se toho stalo tolik, že mnozí lidé buď přehlédli, nebo zapomněli na to, co Zelenskij řekl na Světovém ekonomickém fóru v Davosu v květnu 2022.

Šéf ruské zahraniční rozvědky (SVR) Sergej Naryškin nedávno prozradil, že G7 plánuje jmenovat zvláštního vyslance pro Ukrajinu, který by fungoval jako faktický gubernátor, jehož úkolem by bylo zajistit, aby elita režimu zůstala loajální Západu, místo aby přeběhla k Rusku, protože ztráty na jejich straně se hromadí.

Na tuto pozici je údajně tipován šéf NATO Jens Stoltenberg poté, co mu v říjnu vyprší mandát, ale ať už to nakonec bude kdokoli, jeho role bude pravděpodobně spíše než cokoli jiného spočívat v plnění agendy Davosu.

  • udajne-planovany-vyslanec-g7-pro-ukrajinu-by-mel-za-ukol-plnit-agendu-davosu

G7 je ekonomický blok, nikoli vojenský nebo politický, takže jeho údajně plánovaný zvláštní vyslanec by se přirozeně zaměřil spíše na tento druh práce, i když by samozřejmě vždy mohl provádět nějaké tajné aktivity toho druhu, o nichž psal Naryškin. Navíc je známo, že americká ambasáda je vrcholnou neokoloniální výspou v Kyjevě, a šéf ruské zahraniční rozvědky nevysvětlil, proč by v tomto ohledu dobrovolně přenechávala část své moci neamerickému zástupci vazalské organizace.

Výše uvedené postřehy nesdělujeme s úmyslem zpochybnit zpravodajské informace jeho služby, ale s cílem představit jinou interpretaci toho, čeho by tyto oznámené plány mohly mít za cíl dosáhnout. Za dva roky od zahájení zvláštní operace se toho stalo tolik, že mnozí lidé buď přehlédli, nebo zapomněli na to, co Zelenskij řekl na Světovém ekonomickém fóru v Davosu v květnu 2022.

Podle jeho slov "nabízíme zvláštní - historicky významný - model rekonstrukce. Kdy každá z partnerských zemí nebo partnerských měst či partnerských společností bude mít možnost - historickou - převzít patronát nad určitým regionem Ukrajiny, městem, obcí nebo průmyslovým odvětvím. Velká Británie, Dánsko, Evropská unie a další přední mezinárodní aktéři již zvolili specifický směr patronátu při rekonstrukci."

Tehdy zde bylo analyzováno, že "ekonomický koláč si mezi sebou rozdělí různé země... Nelze to popsat jinak než jako podnět k takzvanému 'boji' o cílové země (nebo zástupné země jako v případě Ukrajiny) podobnému tomu nechvalně známému v Africe na konci 19. století. Tato směs neo- a tradičního imperialismu potvrzuje, že Západ vedený Spojenými státy se vrací ke svým historickým základům, kdy se už ani nesnaží skrývat své hegemonistické záměry vůči ostatním."

Od té doby se linie dotyku do značné míry stabilizovala a je velmi pravděpodobné, že buď NATO jako celek, nebo Polsko samostatně s podporou bloku konvenčně zasáhne v případě ruského průlomu, aby vytyčilo červenou čáru v písku co nejdále na východ. To znamená, že podmínky jsou pro zahraniční investory mnohem pohodlnější než kdykoli předtím, a proto G7 nyní údajně zvažuje jmenování zvláštního vyslance pro Ukrajinu, aby se Zelenského plán stal prioritou.

Polsko se navíc právě podřídilo Německu pod vedením navrátivšího se premiéra Donalda Tuska, takže Berlín si nyní může z ukrajinského koláče ukousnout ještě větší kus než dříve a zároveň dát Varšavě méně, než očekávala její předchozí konzervativně-nacionalistická vláda, která na západní Ukrajině tolik investovala. Je tedy připravena půda pro to, aby si německý vůdce "pevnosti Evropa" a angloamerická osa rozdělili Ukrajinu mezi sebe a zbylé drobky rozdělili mezi své vazaly.

Jako prostředek k dosažení tohoto cíle by bylo rozumné, kdyby G7 jmenovala zvláštního vyslance, který by měl za úkol realizovat tento rozměr davoské agendy, na který tolik pozorovatelů zapomnělo, ale který nikdy nevyšel z mysli těch tří rozhodujících činitelů, kteří měli celou dobu tuto cenu na očích. Americké velvyslanectví už má plné ruce práce s několikanásobným řízením vojenských a politických záležitostí Ukrajiny, a proto by mohlo schválit, aby mu tato vazalská organizace pomáhala řídit ty ekonomické této země.

Překlad CFP!

Zdroj: https://korybko.substack.com/p/the-reportedly-planned-g7-envoy-to

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 Skeletor 2024-02-15 11:23
Jen doufám, že bude stabylně působit na ukradině, aby měli Rusové možnost nějakou tou kazetovou bombou zavřít tu jeho špinavou teroristickou tlamu, jednou pro vždy. Ale to aso těžko ten bude hezky skovaný za bukem a jen mlátit tou velkou "hrdinnou" držkou.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře