Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Španělé demonstrovali na podporu soudce Garzóna

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • garzon-baltazar-sodce
Tisíce lidí o víkendu v ulicích španělských měst demonstrovaly podporu soudci Baltasaru Garzónovi, kterého pravice obvinila z překračování pravomocí.

Účastníci masových protestů v Madridu, Valencii, Las Palmas a desítkách dalších měst nesli transparenty s nápisy „Fašisti, táhněte ze soudů!", „Spravedlnost pro všechny!" nebo „Více soudců, jako je Garzón!" a k tomu portréty lidí, kteří byli zabiti nebo zmizeli za diktatury Franceska Franka.

Garzón čelí obvinění, že v roce 2008 inicioval vyšetřování osudů lidí, kteří za Frankova režimu zmizeli, v rozporu se zákonem o amnestii z roku 1977. Ten vrahům z Frankovy éry zaručuje beztrestnost. Kromě toho se objevila podezření, že Garzón údajně bral úplatky ve formě finančních odměn za přednášky v USA.

Baltasar Garzón se proslavil žalobou na Usámu bin Ládina, pokusem o extradikci chilského diktátora Augusta Pinocheta, snahou postavit před soud italského premiéra Silvia Berlusconiho nebo kauzou proti představitelům Bushovy administrativy odpovědným za mučení na Guantánamu.

 

Facebook komentáře