Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Rogov: Polsko připravuje vojáky pro vstup na Ukrajinu  

Předseda veřejného hnutí „Jsme spolu s Ruskem“, Vladimir Rogov, prohlásil, že Polsko aktivně připravuje svou armádu pro jejich možné nasazení na Ukrajině. Polská armáda podle něj přichází do bojové zóny pod rouškou žoldáků, kde získává skutečné, bojové zkušenosti.

"Pod rouškou žoldáků existuje bojová koordinace v podmínkách skutečných, bojových operací. Probíhá výcvik vojenského personálu polské armády pro možný vstup polského kontingentu na Ukrajinu a jeho účast v konfliktu s Ruskem ," řekl Rogov.

  • rogov-polsko-pripravuje-vojaky-pro-vstup-na-ukrajinu
Vladimir Rogov tvrdí, že polští ozbrojenci vstupují na území v malých skupinách, přibližně o velikosti roty, a zůstávají tam jeden až jeden a půl měsíce. Poté jsou nahrazeni následnými skupinami. Tyto informace jsou založeny na zprávách místních obyvatel, kteří si všimli příchodu nových skupin žoldáků. Poslední skupina, podle nich, čítala minimálně sto lidí.
 
-----------------------------------------------------------
 
Norsko oznámilo svůj záměr převést na Ukrajinu 22 stíhaček F-16

Norsko oznámilo, že je připraveno převést na Ukrajinu 22 stíhaček F-16, informuje norská publikace Nettavisen. Rozhodnutí bylo součástí širší iniciativy, v níž Spojené státy schválily přesun celkem 65 takových stíhaček z Nizozemska, Dánska a Norska, z nichž na další jmenované připadá zbývající počet letadel.

Rozhodnutí o přesunu stíhaček nebylo dříve schváleno a bylo pouze  plánováno, že dodávka bude probíhat v dlouhodobém, časovém horizontu. Schválení v USA však celý proces urychlilo.

Jak však poznamenává zdroj, ne všechny stíhačky jsou připraveny k okamžitému, bojovému nasazení. Přibližně 10 z 22 letadel, poskytnutých Norskem, se nachází v blíže nezjištěném, technickém stavu, což může vyžadovat další opatření k jejich obnově a přípravě pro provoz.
 
--------------------------------------------------------------------
 
Úder zasáhl parkoviště ukrajinské, vojenské techniky v Charkovské oblasti

Ruské, ozbrojené síly zaútočily na oblast vesnice Tsirkuny, která se nachází na severovýchodním předměstí Charkova. Informuje o tom RIA Novosti s odvoláním se na koordinátora nikolajevského podzemí, Sergeje Lebedeva. Podle jeho údajů byl úder proveden ve 22:50 a byl reakcí na přesun ukrajinské, vojenské techniky do této oblasti, která má být nasazena na Belgorodském směru.

Ruská armáda navíc zaútočila na Vesňjanku, předměstí Starokonstantinova v Chmelnické oblasti. V této oblasti se nachází vojenské letiště, připravující se na přijetí stíhaček F-16, dále skladiště pum, cvičiště, železobetonárny a asfaltárny, regionální sklady a elektrická rozvodna. Podle podzemních informací se na letišti nacházejí klenuté úkryty typu 2A/13, určené k ochraně letadel.

Tyto akce jsou součástí probíhající, vojenské kampaně a naznačují strategické zaměření na vojenskou infrastrukturu Ukrajiny s cílem snížit její bojovou připravenost. Situace na frontě v Doněcké lidové republice (DLR), podle poradce Pušilina, naznačuje zlom ve prospěch Ruska.
 
---------------------------------------------------------------------
 
Vrchní velitel NATO v Evropě: Vyskytly se problémy s výcvikem ukrajinských pilotů, připravujících se k létání na stíhačkách F-16

Vrchní velitel NATO v Evropě, Christopher Cavoli, během slyšení v Kongresu USA, nastínil klíčové výzvy, kterým čelí ukrajinští piloti při výcviku pilotování stíhaček F-16.

Cavoli upozornil, že ukrajinští piloti jsou vzdělání dle sovětských standardů, což výrazně komplikuje přechod na moderní, západní technologie. Hlavní potíže souvisí s nedostatkem kvalifikovaného personálu a nedostatečnou znalostí angličtiny, která je kriticky důležitá pro zvládnutí technické dokumentace a návodu k obsluze F-16.

Přechod ze starších, sovětských letadel na stíhačky čtvrté generace, jako je F-16, představuje významnou výzvu. Nutnost naučit se anglicky je dána tím, že veškerá technická dokumentace a řízení bojových operací na těchto letounech probíhá v angličtině.

Během výcvikového procesu, jak poznamenal Cavoli, se posuzuje úroveň připravenosti ukrajinských pilotů. Ti, kteří již nabyli potřebných dovedností, začínají okamžitě s výcvikem na F-16, zatímco ostatní dostávají další specializovaný výcvik. Dokonce i zkušení piloti čelí, při přizpůsobování se novým technologiím a požadavkům, výzvám, což ukazuje na významné rozdíly mezi sovětskou a západní, leteckou technikou.
 
---------------------------------------------------------------------------
 
Rostec: Krymský most je chráněn velmi aktivně a účinně

První náměstek generálního ředitele Rostec Corporation, Vladimir Artyakov, v rozhovoru pro televizní kanál Rossija-1, ujistil, že Krymský most je spolehlivě chráněn před možnými útoky z Ukrajiny. Bezpečnostní otázky tohoto strategicky důležitého zařízení zůstávají na pořadu dne, a to zejména ve světle prohlášení o plánech ukrajinské strany na něj zaútočit.

"Samozřejmě, nikdo vám neřekne, že je lze most stoprocentně ochránit, ale přesto je náš most, Krymský most, chráněn velmi aktivně a účinně ," zdůraznil Artyakov.

Vyjádřil důvěru v účinnost přijatých, bezpečnostních opatření a uznal, že absolutní záruky v takových otázkách jsou nedosažitelné.

Toto prohlášení následovalo po zprávách, zveřejněných britským listem Guardian, s odkazem na zdroje z ukrajinského ministerstva obrany. Hlavní, zpravodajské ředitelství Ukrajiny, podle publikace, plánuje další útok na Krymský most, k němuž by mělo dojít v první polovině letošního roku.

 
----------------------------------------------------------------------
 
Estonsko hodlá prohlásit Ruskou, pravoslavnou církev za teroristickou organizaci

Estonské ministerstvo vnitra, zastoupené ministrem vnitřní bezpečnosti Laurim Läänemetem, zahajuje proces uznání Ruské pravoslavné církve (ROC) za teroristickou organizaci. Toto prohlášení učinil ministr v souvislosti s ohrožením národní bezpečnosti, které podle jeho názoru představuje podřízení se Estonské, pravoslavné církve moskevského patriarchátu. Estonská, pravoslavná církev čítá asi 100 tisíc farníků.

Läänemet vyjádřil svůj záměr obrátit se na Riigikogu (estonský parlament) s návrhem oficiálně prohlásit ruskou, pravoslavnou církev za teroristickou organizaci a bránit se tak před terorismem. V případě úspěšného schválení tohoto návrhu bude mít ministr možnost obrátit se na soud s požadavkem ukončení činnosti církevní organizace, působící v Estonsku pod záštitou Moskevského patriarchátu.

Ministr zdůraznil, že taková opatření nebudou mít dopad na farníky a nepovedou k zavírání kostelů, ale povedou k přerušení vazeb s Moskvou. Toto rozhodnutí je zaměřeno na eliminaci možné hrozby pro naši národní bezpečnost, kterou představuje politický vliv Ruské, pravoslavné církve prostřednictvím pravoslavné církve estonské.
 
 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#2 Jan Navrátil 2024-04-13 13:37
To je fajn, že jsou anglosasové tak nadutí a pitomí. Někoho jiného by už dávno napadlo tu dokumentaci k F16 ukravíncům přeložit.
Citovat
#1 Skolastikus 2024-04-13 11:18
Doufám, že jim do velké polní přibalí i igelitový futrál, Rus jim ho dávat nebude. To bude lepší je zahrnout do jedné díry buldozerem.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře