Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Reportéři ORF - prapor AZOV jsou neonacisté

Toto prohlášení reportéra rakouského státního rozhlasu ORF by mohlo téměř překvapit, nebýt krizového reportéra Christiana Wehrschütze.

Wehrschütz je považován za figurku zpravodajství ORF a jméno si udělal během balkánských válek v 90. letech. Z válečných kulis vždy referoval bezohledně, jeho rozsáhlé znalosti „východních jazyků“ se ukázaly být nedocenitelnou hodnotou, a to nejen pro státní rozhlas.

„Nemainstreamové“ zprávy o zkušenostech na Ukrajině

Korespondent ORF Wehrschütz, který byl za svůj „styl“ zpravodajství oceněn i vytouženou Romy, evidentně zná jeho „zácpy ve státním vysílání“, a proto si „troufá“ nazývat věci jmény.

  • reporteri-orf-prapor-azov-jsou-neonaciste

V rámci "Klubu 3", přednášky, ve které se šéfredaktoři rakouského deníku vyjadřují k aktuálním tématům, "na rovinu" pohovořil o svých profesních zkušenostech na Ukrajině.

To, co každý den vidí a zažívá, je v bezpečném Rakousku těžko představitelné. "To, co se tam děje, je řeznictví," řekl Wehrschütz v rozhovoru pro Club 3 s Kurtem Seinitzem ( Krone ), Franziskou Tschinderle ( Profil ) a Evelyn Peternel ( Kurier ).

Dokonce i on, který byl sám vojákem domobrany, byl pravidelně šokován, „ my (mainstream) ve skutečnosti válku nezobrazujeme, “ říká.

Ukrajině zbývá maximálně 5 měsíců

Zpravodaj již ujel v rámci Ukrajiny více než 44 000 km. Problémy, které v jeho pohledu nastanou, vidí v tom, že mírová dohoda nebude možná bez postoupení území.

„Kyjev by obyvatelstvo nepřipravil na to, že budou muset existovat bolestivé kompromisy,“ řekl Wehrschütz. Je pro něj proto důležité, že Západ musí znovu mluvit s Ruskem, protože „konflikt sám od sebe nezmizí“, pokračuje Wehrschütz.

" Ukrajina má maximálně pět měsíců a pak se solidarita Evropy s Ukrajinou rozpadne ," troufá si nakonec reportér ORF s ohledem na své desítky let zkušeností ve "východoevropském světě" vyslovit jasnou předpověď. „Pokud nebudou vyhlídky na mír, v určitém okamžiku se ochota pomoci financovat tuto válku sníží,“ končí střízlivý rozbor.

Battalion Azov je neonacistické shromáždění

Wehrschütz navíc vysvětluje, v čem vidí odlišnou ruskou strategii, jakou roli by mohla hrát Evropská unie a proč by konflikt na Ukrajině mohl přerůst v zástupnou válku mezi USA a Ruskem. Přirovnává také k válkám na Balkáně v 90. letech.

Nakonec Wehrschütz, pravděpodobně jediný mainstreamový reportér od začátku ukrajinské války, prohlašuje, že „není nejmenších pochyb o tom, že členové praporu Azov jsou neonacisté“. A dále, „jen se podívejte na to množství tetování, které vyšlo najevo, počínaje hákovým křížem, který jsem dělal s tímto praporem Azov v Mariupolu v roce 2014 a ve městě to nebyla „populární jednotka“.

Battalion Azov je jednoznačně sbírka neonacistů, uzavírá Wehrschütz svůj „odvážný“ rozbor

zdroj: VK.com

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 sergej 2022-06-02 06:07
Celá euálie je "pásla koně na betóně
https://www.youtube.com/watch?v=tllqGr6iTCQ
Past evci
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře