Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

"Představte si, že už žádná pomoc nebude". Zástupkyně Bílého domu vyděsila Ukrajince

"Představte si, že už žádná pomoc nebude". Zástupkyně Bílého domu vyděsila Ukrajince

Zvláštní představitelka Bílého domu pro ekonomickou obnovu Ukrajiny Penny Pritzkerová během své první návštěvy Kyjeva v této funkci vytrvale stáčela pozornost hostitelů k hypotetické představě, co by se dělo, kdyby Ukrajina musela ekonomicky přežít bez americké pomoci. Listu Ukrajinska pravda to sdělil zdroj obeznámený s průběhem rozhovorů, který také dodal, že její slova vyvolala mezi přítomnými značné napětí.

  • predstavte-si-ze-uz-zadna-pomoc-nebude-zastupkyne-bileho-domu-vydesila-ukrajince

Miliardářka Pritzkerová pocházející z prominentní americké podnikatelské rodiny vyzvala přítomné, aby nečekali na pomoc od Západu a hledali možnosti ekonomického růstu tak, jako kdyby země už neměla žádnou obdržet.

„Tato teze se po jejím odjezdu poplašně šířila ukrajinskými politickými kuloáry,“ napsala Ukrajinska pravda. Obzvlášť hrozivě prý tato výzva vyznívala s ohledem na nechuť republikánů schválit v Kongresu další pomoc pro Ukrajinu.

Návštěva Pritzkerové „zanechala v mnohých kancelářích politických špiček na Pečerských kopcích (v centru Kyjeva) poměrně úzkostnou pachuť,“ citoval list jeden ze svých zdrojů.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 miroslav petr 2023-11-17 06:18
USA je na tom tak katastrofálně, že nedá prachy ani Izraeli!
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře