Pentagon varuje Británii, aby nepřestávala zbrojit
Pentagon varoval britskou vládu, aby raději ustoupila od svých plánů dramaticky proškrtat výdaje na zbrojení, v opačném případě by prý byly ohroženy „zvláštní vztahy" mezi Británií a USA. V roce 2009 Británie na zbrojení vynaložila 69 miliard dolarů, což byly třetí nejvyšší armádní výdaje na světě. Při stávajících fiskálních problémech ale vláda uvažuje o zásadním zmenšení armády a k tomu je na stole i návrh na „spojení" Královského námořnictva s tím francouzským, což by rovněž snížilo výdaje.Menší britská armáda by ale v důsledku znamenalo, že by se zmenšil kašpárek, který věrně stává po boku Američanů v jejich válečných dobrodružstvích, a USA by tak musely finančně krvácet víc než doposud. Například britský přínos okupaci Afghánistánu je druhý nejvyšší, po USA.
Problém pro Pentagon je o to větší, že jedinou zemí, která neuvažuje o snížení vojenských výdajů, jsou USA samotné. Pro Bílým dům se tak neustále ztěžuje možnost vydávat své války za „mezinárodní akce".

Komentáře
Facebook komentáře
Nejčtenější za poslední týden
- Prof. Peter Staněk, CSc. - Podíváme se spolu za oponu událostí - vše je jinak
- Európska a ukrajinská demokracia v biolaboratóriach ...
- Skálova simultánka: Globální kazisvět prohrává. Co nesmíme odkládat my sami.
- Neuspořádaný ústup USA: Po bombardování amerických a izraelských základen se do Íránu vrátily 3 miliardy dolarů!
- Martin Koller: Ukrajina bez Ukrajinců, Pavel utočí na korunu, Co s Českou televizí?
- Belfast hoří! Aneb, co se stane v noci ve městě, kde se přes den zhmotní Okamurův “chirurg z dovozu”. Analýza
Související články
