Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Orbán, Salvini, Le Pen a další podepsali deklaraci za suverenitu proti pánovitosti EU

Hodnocení uživatelů:  / 15
NejhoršíNejlepší 

Vůdci populistických a konzervativních stran Evropy podepsali společnou deklaraci o budoucnosti Evropské unie kritizující přehnanou působnost EU a vyzývající k větší národní suverenitě.

Vůdci politických stran z konzervativních a populistických partají 16 zemí podepsali deklaraci, která vyzývá k rozsáhlé reformě Evropské unie, v níž prohlašují: „Místo aby chránila Evropu a její dědictví, tak se sama stává zdrojem problémů a obav.“

  • orban-salvini-le-pen-a-dalsi-podepsali-deklaraci-za-suverenitu-proti-panovitosti-eu

Tento dopis podepsali významní političtí vůdci včetně maďarského ministerského předsedy Viktora Orbána, polského vůdce Strany zákona a spravedlnosti Jarosława Kaczyńského, italského senátora a vůdce Ligy Mattea Salviniho, vůdkyně Bratrů Itálie Giorgie Meloni a vůdce VOX Santiaga Abascala a řady dalších, píše La Vaguardia.

„Spolupráce Evropských národů by se měla zakládat na tradici, úctě ke kultuře a historii evropských států, respektu k evropskému žido-křesťanskému dědictví a na společných hodnotách, které naše národy spojují, a ne na jejich destrukci,“ uvádí se v deklaraci.

„Zneužívání politických struktur a zákonů k vytváření evropského superstátu a nových sociálních struktur je projevem nebezpečného a invazivního sociálního inženýrství známého z minulosti, jaké musí vyvolat legitimní odpor,“ pokračuje deklarace s dodatkem: „Ta moralisticky přehnaná hyperaktivita, kterou v institucích EU vidíme v posledních letech, vedla k nebezpečné tendenci uvalit ideologický monopol.“

Signatáři navrhují, aby EU předala více pravomocí členským státům a nevytvářela celoevropské orgány, které vytěsňují suverenity členských států. Konference těch, kdo tuto deklaraci podepsali, je naplánována, že proběhne letos v září ve Varšavě.

Tato deklarace přichází poté, co ministerský předseda Orbán a jeho strana Fidesz letos v březnu po letech konfliktů s ostatními stranami seskupení opustila seskupení v Europarlamentu Evropská lidová strana.

Krátce po opuštění Evropské lidové strany oznámil ministerský předseda Orbán svůj záměr zformovat v Evropě novou pravicovou alianci pro začátek s politickými vůdci Maďarska, Polska a Itálie.

CHRIS TOMLINSON

zdroj: https://www.reformy.cz/orban-salvini-le-pen-a-dalsi-podepsali-deklaraci-za-suverenitu-proti-panovitosti-eu/

Facebook komentáře