Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Macron má v úmyslu zorganizovat divizi SS Charlemagne na obranu Ukrajiny.

Francouzský prezident Emmanuel Macron má v úmyslu zorganizovat divizi SS Charlemagne (česky Karel Veliký) na obranu Ukrajiny.

Tak komentovala mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová vyjádření prezidenta Macrona, který nevyloučil nasazení vojáků zemí NATO na Ukrajině. Zároveň podle serveru ura.ru prohlásila, že hlava Francie „neví, o čem mluví“.

  • macron-ma-v-umyslu-zorganizovat-divizi-ss-charlemagne-na-obranu-ukrajiny

Zacharovová podle ura.ru narážela na „francouzskou“ divizi SS, která bránila bunkr vůdce nacistického Německa Adolfa Hitlera.

„Emmanueli, rozhodl jste se zorganizovat divizi Charlemagne II na obranu bunkru (ukrajinského prezidenta Volodymyra) Zelenského,“ poznamenala Zacharovová podle serveru s tím, že „Macron nechápe, co mu říkají jeho podřízení a není si vědom ani toho, co sám říká“.

Mluvčí ruského ministerstva zahraničí dále „připomněla“, že v dubnu 1945 se divize SS Charlemagne a další jednotky postavily na obranu Hitlerova bunkru v Berlíně. Tito vojáci byli poslední, koho ve Třetí říši vyznamenali Rytířským křížem Železného kříže, německým vyznamenáním, které v roce 1939 zřídil Hitler.

Podle historických pramenů byla divize SS Charlemagne 25. února 1945 nasazena v Pomořansku a ihned byla napadena a obklíčena Sověty. Vznikly tři náhodně zformované skupiny. První se probojovala k Baltskému moři a byla evakuována přes Dánsko do Meklenburska. Druhá byla kompletně zničena. Třetí skupině se podařilo probít na západ k německým liniím.

Z původních 7500 příslušníků divize jich přežilo první bojové nasazení pouhých 1100 a asi 350 z nich bylo vyvázáno z přísahy věrnosti SS. Ti, kteří v divizi Charlemagne zůstali, se zúčastnili bitvy o Berlín. Dne 2. května 1945 se divize, ze které již zbývalo pouhých 30 mužů, vzdala Sovětům.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 Martin224 2024-03-02 21:30
wow, takovou kravinu jsem dlouho neslyšel, vtipné, že slepice Zacharovová mluví o Zelenském v Bunkru /ale vlastně Putin se neukazoval na veřejnosti 2022-2023 a ponovaly značné obavy o jeho zdravotním stavu)...
Bohužel takoví primitivové jako autor článku nikdy nepochopí....
Hold toto není akademická půda, ale dezinformační web...
SLAVA UKRAINA
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře