Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Lech Walesa: "Pokud Evropa otevře brány, budou se jednou stínat hlavy i tady"

Hodnocení uživatelů:  / 14
NejhoršíNejlepší 

Chápu, proč Polsko a Evropa se bojí jejich přílivu," řekl Walesa. "Oni přicházejí z míst, kde jsou lidem stínány hlavy. Obáváme se, že totéž se jednou stane i nám. My v Polsku máme malé byty, nízké platy a skromné důchody. Při sledování uprchlíků v televizi, jsem si všiml, že vypadají o moc lépe než my. Jsou dobře živeni, velmi dobře oblečeni a možná dokonce bohatší než my.

Já jim rozumím. My Poláci byli také přistěhovalci a uprchlíci během komunistického režimu. Ale kdekoli jsme přijeli tam jsme vždy respektovali místní kulturu a zákony. Tito přistěhovalci jsou jiní. Dokonce i druhé nebo třetí generace - podívejte se například na Francii, -. Ti co dostali dobré vzdělání a výdělky se neustále obracejí proti hostitelské zemi.

  • lech-walesa-pokud-evropa-otevre-brany-budou-se-jednou-stinat-hlavy-i-tady

Nemáte pocit empatie k nim? "Dostal jsem nabídku od komunistického režimu, abych opustil Polsko a stal se uprchlíkem. Odmítl jsem. Zůstal jsem a bojoval za to, v co jsem věřil. Je pravdou, že část těchto uprchlíků a přistěhovalců odešlo ze své země, protože se obávali o své životy. Ale mnozí však emigrovali, aby si pouze zlepšili svoji životní úroveň a kvalitu života. Je to problém. Pokud Evropa otevře své brány, brzy přijdou miliony a až budou s námi žít tak začnou praktikovat své vlastní zvyky, včetně stínání hlav. _____________________________________________________________________________

Poznámka: Nezaznamenal jsem žádnou zmínku o tomto prohlášení v mainstreamovém tisku. Možná je pro ně těžké se otočit, poněvadž Lech Walesa je uznávanou ikonou dobra, obdobně jako Nelson Mandela.

zdroj:http://diversitymachtfrei.blogspot.cz/2015/09/lech-walesa-if-europe-opens-its-gates.html

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#1 fr.oplustil@seznam.cz 2015-11-18 20:02
Má sice ten Wałęsa tu obavu oprávněnou, ale ...
Opět jen to pouze to stejné hořekování na osudem, nad důsledky ...
Ale že by se ten bývalý - také i trošku zamyslel nad otázkami, např.: "proč k té masové vlně dochází?, proč tolik fanatického násilí?, proč je tam tolik mrtvých?, proč jsou ty země do základů zničeny? ...", je asi nad jeho intelektuální síly.
Nebo jen nedokáže překonat své myšlenkové stereotypy, jakože " ... ti zpoza oceánu jsou vždy a za každých okolností bez chyb a dělají vše správně ..".
Pravý opak je pravdou. Ti zpoza oceánu jsou již po celá desetiletí ztělesněním "civilizovaného " barbarství, schopni pro své ryze kořistnické zájmy zotročovat nejen celé země, ale i regiony. Vlastně svět.

Facebook komentáře