Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Který darebák navrtal potrubí?

MUDr. Ivan David
   ·  
Rusové pod falešnou vlajkou, Ukrajinci – ale nikdo nemluví o tom, komu poškození plynovodů Nord Stream 1 i 2 prospěje nejvíc.

„V pondělí večer došlo k obrovskému úniku v plynovodu Nord Stream 2 jihovýchodně od dánského Bornholmu. Podle provozovatele klesl tlak během krátké doby ze 105 na pouhých sedm barů.

Sedm barů odpovídá normálnímu tlaku vody v hloubce 70 metrů, což by mělo zhruba odpovídat hloubce moře v poloze, kterou potvrdily dánské úřady. Z toho lze usoudit, že potrubí je v tomto místě zcela zničeno.

I v tomto okamžiku se předpokládalo, že se odehrál cílený „akt sabotáže“. Podle stále kusých informací však byla v té době zasažena pouze jedna ze dvou linek Nord Stream 2.“

  • ktery-darebak-navrtal-potrubi
 
To píše Jens Berger v komentáři v NachDenkSeiten. A pokračuje:
„Včera večer se stejný scénář odehrál u paralelního plynovodu Nord Stream 1. I zde došlo k „výraznému poklesu tlaku“, který byl pozorován na obou liniích potrubí. Únik je zřejmě také jihovýchodně od Bornholmu. I zde úřady předpokládají „cílený útok“. „Všechno mluví proti náhodě“. Podle „osoby z prostředí německé spolkové vlády a spolkových úřadů“, kterou citovaly noviny Tagesspiegel, je takový útok „vším jiným než triviálním“, protože „musí být proveden speciálními jednotkami, například námořními potápěči nebo ponorkou“. Tím se okruh pachatelů zužuje na státní aktéry.
 
WELT a Tagesspiegel už vesele spekulují o potenciálních pachatelích. Zatímco Tagesspiegel si stále pohrává s myšlenkou, že za to mohou „ukrajinské síly nebo osoby spojené s Ukrajinou“, oboje noviny primárně uvádějí jako možného podezřelého Rusko. Takže Rusové vyhodili do povětří své vlastní potrubí v „operaci pod falešnou vlajkou“. Ale proč vlastně?“ Tady se německá média už nepokrytě dostávají na pole spikleneckých teorií:
 
Podle německých novin Tagesspiegel by tím Rusko mohlo sledovat „zvyšování nejistoty“ a „možnost opětovného zvýšení ceny plynu“. Oba předpoklady postrádají jakoukoli logiku, protože přes oba plynovody se žádný plyn nepřepravuje a „trhy“ nepředpokládají, že se to ve střednědobém horizontu změní. V souladu s tím se cena plynu na spotovém trhu navzdory útokům oproti včerejšku nezměnila. Konspirační teorie WELT je trochu nápaditější. Novináři nakladatelství Springer si šuškají, že vyhazováním potrubí do povětří chce Rusko zabránit Německu v tom, aby „v zimě v nouzi“ odebíralo z potrubí technický plyn, který tam je stále. Ale tento příběh je úplný nesmysl.
 
Jednak je v potrubích jen poměrně málo technického plynu a jednak je technicky i právně více než sporné, zda je vůbec možné tento technický plyn odebírat. Skutečnost, že Rusko vyhazuje do povětří vlastní potrubí, aby zabránilo Německu ukrást „ubohých“ 177 milionů metrů krychlových – objem přepravy obou potrubí je 110 miliard metrů krychlových – technického plynu, je tak absurdní, že by měl být nakladatelství Springer udělen Zlatý hliníkový klobouk za boj proti „mimozemšťanům“.
 
Obzvláště udivující je, že i nikdo nemluví o obrovském slonu v místnosti. (Elephant in the room). Není to tak, že by nebyli žádní další podezřelí. Kupříkladu USA mají motiv a technické prostředky ke spáchání těchto činů a také již dříve uvedly, že pokud budou na pochybách, „ukončí“ Nord Stream 2. Americký prezident Biden to oznámil na společné tiskové konferenci s kancléřem Scholzem. Na otázku, jak přesně to hodlá realizovat, protože tento projekt leží v německé rozhodovací pravomoci, odpověděl chladně: „Slibuji vám, že to dokážeme“. Možná to dokázal.
 
Není pochyb o tom, že USA mají velký zájem dlouhodobě bránit ruským dodávkám surovin do Německa. USA jsou blízko k tomu, aby se staly největším evropským dodavatelem zkapalněného plynu - LNG. Miliardy eur, které do loňského roku šly do Ruska na dodávky energie, nyní směřují z velké části do Spojených států. Vzhledem k tomu, že LNG je výrazně dražší než zemní plyn vedený potrubím, má to přirozeně dopad na evropské ceny energie. Evropa již není konkurenceschopná. Plyn i elektřina jsou v USA zhruba desetkrát levnější než v Německu a USA již masivně těchto cenových výhod přesvědčují německé firmy k přemístění svých výrobních kapacit za Atlantik. Probíhá ekonomická válka – nejen mezi Západem en a Ruskem, ale také mezi USA a EU; jen to v Evropě nikdo neřeší.
 
USA však mají také geostrategický zájem na vražení klínu mezi Německo a Rusko. Zabijete dvě mouchy jednou ranou – starého nepřítele Rusko a starého konkurenta Německo.
 
Pro každého kriminalistu by byl případ ve skutečnosti jasný. Máme podezřelého, který má prostředky a motiv a který trestný čin v minulosti alespoň nepřímo oznámil. Ale tento podezřelý není ve veřejné komunikaci vůbec zmiňován. Není to udivující?“
 
Závěr nechť si laskavý čtenář udělá sám…

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 P.A.Semi 2022-09-29 00:56
A nezapomeňme na ještě podstatně většího Slona v Místnosti, který na tom nejvíc vydělá, tedy Židovské Bankstery,
protože ten Nord Stream 1 a 2 byly odpálené přesně na Židovský Nový Rok,
a tentokrát je Shmitah, jehož náplní je Energetická Krize, nebo spíš Velká Energetická Loupež - protože oni na tom ohromně vydělají...
http://pialpha.cz/Shmitah - článek jsem aktualizoval...

A ono bylo v posledním měsíci mnoho různých výbuchů rafinerií - v USA, v Kanadě i v Argentině:
https://www.pokec24.cz/politika/zda-se-ze-nadesel-cas-uderu-na-katar/#comment-55208

πα½
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře