Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Jsme připraveni na nadcházející hospodářský kolaps a další velkou hospodářskou krizi?

Co EU dobrovolně chtěla, to bude mít.

Tato věc v Evropě začíná být velmi vážná. Rozhodnutí Vladimira Putina zastavit tok plynu plynovodem Nord Stream 1 způsobilo v Evropě obrovskou krizi derivátů, jejíž náprava si vyžádá obrovské množství peněz. Někteří už o tom mluví jako o "momentu Lehman Brothers" pro evropský finanční systém a úřady v EU se začínají opravdu šílet. Něco takového jsme nezažili od roku 2008, a pokud Evropané nebudou schopni škody zvládnout, mohli bychom se brzy dočkat tsunami finanční paniky, která se přežene přes celý svět.

Uvádí se, že obchodování s energií v Evropě "je napjaté kvůli výzvám k dodatečnému vyrovnání ve výši nejméně 1,5 bilionu dolarů" ...

Podle norské společnosti Equinor ASA je obchodování s energií v Evropě zatíženo výzvami k dodatečnému vyrovnání ve výši nejméně 1,5 bilionu dolarů, což vyvolává tlak na vlády, aby poskytly větší likviditní rezervy.

jsme-pripraveni-na-nadchazejici-hospodarsky-kolaps-a-dalsi-velkou-hospodarskou-krizi

Největší energetická krize za poslední desetiletí je kromě podněcování inflace také odčerpáváním kapitálu k zajištění obchodů při divokých výkyvech cen. To nutí vedoucí představitele Evropské unie zasáhnout, aby zabránili stagnaci energetických trhů, zatímco vlády v celém regionu se snaží zastavit problémy v oblasti veřejných služeb. Finsko varovalo před okamžikem "Lehman Brothers", protože energetické společnosti čelí náhlému nedostatku hotovosti.

"Bude zapotřebí podpora likvidity," uvedl v rozhovoru Helge Haugane, senior viceprezident společnosti Equinor pro plyn a elektřinu. Problém se soustředí na obchodování s deriváty, zatímco fyzický trh funguje, řekl a dodal, že odhad energetické společnosti na 1,5 bilionu dolarů na podporu tzv. papírového obchodování je "konzervativní".

Evropská komise rovněž zkoumá opatření na pomoc s likviditou. Podle analytického podkladu, který zveřejnila agentura Bloomberg News, by mezi ně mohly patřit úvěrové linky od Evropské centrální banky, nové produkty, jako je zajištění marží, a dočasné pozastavení trhů s deriváty.

Ruský státem kontrolovaný energetický gigant Gazprom se vysmíval Evropě zlověstným videem, v němž varoval před dlouhou zimou se sněhem a ledem, která se přežene přes celý kontinent.

Dvouminutový klip s názvem Zima bude dlouhá ukazuje, jak bude Evropa mrznout v souvislosti s neúměrně vysokými cenami energií, které způsobila divoká invaze Vladimira Putina na Ukrajinu.

Záběry ukazují pracovníka, který uzavírá přívod plynu a nastavuje ručičku tlaku plynu na nulu, zatímco se na obrazovce zlověstně plíží ledové mraky a záběry jsou prokládány leteckými záběry Bruselu, Berlína, Paříže a Londýna.

VIDEO: 

Podle Zero Hedge se nyní předpokládá, že účty za energie v Evropě vzrostou celkem o 2 biliony eur a nakonec dosáhnou 20 % všech disponibilních příjmů.

Není třeba dodávat, že se nyní nacházíme v bezprecedentní situaci.

Ve velkých evropských městech už začaly naprosto masové protesty a italský politik Matteo Salvini otevřeně přiznává, že tato krize dostala Evropany "na kolena"...

Salvini v neděli vyzval k ukončení ruských energetických sankcí, kvůli nimž jsou Evropané "na kolenou" kvůli vyšším účtům za energie a nedostatku dodávek. "Uplynulo několik měsíců a lidé platí za své účty dvakrát, třikrát, dokonce čtyřikrát více," řekl v rozhovoru pro rozhlasovou stanici RTL. "A po sedmi měsících válka pokračuje a pokladna Ruské federace se plní penězi."

Vysvětlil, že sankce nejenže nefungují, ale ještě více zasáhly Itálii. Ačkoli říká, že je solidární s Ukrajinou, není ochoten držet se něčeho, co je zjevně kontraproduktivní, kde zpětnou reakci pocítí spíše Evropa, zejména Itálie se svými prudce rostoucími cenami dovozu energie, a nikoli zamýšlený cíl Putinovy vlády.

Čím déle bude plyn vypnutý, tím horší to bude.

Co se stane, když Rusové už nikdy nezapnou plyn?

Podniky v celé Evropě již zavírají svá zařízení, protože se jim kvůli nákladům na energii nevyplatí pokračovat v provozu. Patří sem i druhý největší výrobce oceli na světě ...

Druhý největší výrobce oceli na světě, společnost ArcelorMittal, je poslední firmou, která oznámila uzavření závodů v Evropě kvůli rostoucím cenám plynu a energie.

Vzhledem k neuvěřitelně vysokému nárůstu cen energií společnost ArcelorMittal od konce září až do dalších aktualizací odstavuje jednu ze dvou stávajících vysokých pecí ve své ocelárně v německých Brémách.

Mnozí varovali, že se Evropa propadá do "recese", ale pravda je taková, že to, čemu Evropané čelí, je mnohem závažnější.

Tohle bude špatné.

A situace bude špatná, dokud nebude s Rusy uzavřen mír, a pravda je, že mír s Rusy možná vůbec nebude.

Před několika měsíci se západní představitelé otevřeně chlubili, že zničí ruskou ekonomiku.

Ukazuje se, že místo toho je Evropa drcena.

Léto je téměř u konce, blíží se zima a Evropané jsou naprosto nepřipraveni na to, co bude následovat.

Zdroj: http://theeconomiccollapseblog.com/it-is-going-to-take-trillions-to-fix-the-massive-derivatives-crisis-that-has-erupted-in-europe/

 

jsme-pripraveni-na-nadchazejici-hospodarsky-kolaps-a-dalsi-velkou-hospodarskou-krizi

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 nowak 2022-09-20 12:50
Vždyť řekli sami, i paní Uršula, i náš Péťa, že musíme co nejdříve se odříznout od závislosti na Rusku!
Já se jen divím panu Putinovi, že měl s těma BLBCEMA ještě tolik trpělivosti. Kdyby veškerý obchod ukončil již v květnu, už jsme mohli vidět Péťu a další, i covidové zločince sedět v kriminálu a dnes třeba už by život běžel úplně normálně. Ještě jeden úkol nás ale čeká: zlikvidovat v zemi americké zvědy.
Ti maji velkou moc a mohli by zařídit "nový majdan", pozor na ně!!!
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře