Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Jak se střílelo na Majdanu V.

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Po prvních výstřelech do zad osob postupujících z Majdanu se v hlášení ve vysílačce policie objevilo oznámení o pozici navigátora na střeše Kinopaláce i zaznamenaný pohyb hlavně střelce ve směru, který pozoroval v tu chvíli navigátor střelby.

  • jak-se-strilelo-na-majdanu-v
Třetí snajper byl policií lokalizován v horních oknech banky Arkáda. Tedy všichni střelci byli v trojúhelníkovém postavení PROTI pozicím policejních sil MV Ukrajiny, pokrývali většinu ulice Institucká ze směru od Majdanu, čili v prostoru, který byl pod kontrolou teroristů Pravého sektoru.

Přeživší a otřesený účastník z jedné ze skupinek, které kryty plechovými štíty postupovaly proti policejním pozicím, po návratu za barikády na náměstí Majdan  uvedl reportérovi do kamery doslova, že jejich skupinku postříleli z oken hotelu Arkáda, stříleli jim do zad i z hotelu Ukrajina, a že stopy střel potvrzující tento směr palby do zad demonstrantů potvrzují i kulky ve stromech, za kterými se ukrýval. Tedy střelba do zad bezbranných demonstrantů vycházela z objektů a prostorů, kde se v to ráno 20. 02. 2014 nenacházely policejní síly MV Ukrajiny. Z objektů, které nebyly pod kontrolou policie, naopak, od předcházejícího dne byly zabrány teroristy Pravého sektoru. Tato informace a videozáznamy toto dokazující se však současným leadrům Ukrajiny komentovat nechce. Proč asi a kde v tu dobu byli oni?

Další dva výstřely, které prorážejí plechový štít a zabíjejí osobu za ním se kryjící, vyšly podle analýzy trajektorie střely i svědectví osob kolem mrtvého (tedy majdanských demonstrantů) z objektu, modrého domu na Institucké ulici 7. Tedy čtvrtého místa, kde se ukrývali snajpeři, protože oba výstřely podle videozáznamu prorážejí štít a zabíjejí osobu za ním prakticky v jednom okamžiku. I tento objekt, stejně jako předchozí tři, se nacházel blíže Majdanu, v zádech ve směru postupu demonstrantů proti policejním silám – tedy v prostoru ovládaném jednoznačně teroristy Pravého sektoru a ne policejních sil Ukrajiny.

Další záběry ukazují skupinku demonstrantů, která se krčí za betonovou zdí, jež je mezi nimi a pozicemi policejních sil MV Ukrajiny a během asi třiceti sekund záběru jsou čtyři z nich postříleni ze zad a z boku, ze směru banky Arkáda. Ostatní se marně snaží krýt do tohoto směru plechovými štíty, stále odděleni i od pozorování policejními silami onou betonovou zdí. Díky této zdi policejní síly ani nemohly vidět, co se za ní děje, ne tak to tohoto prostoru vést smrtelnou střelbu.

Kromě toho, že tito ostřelovači stříleli do neozbrojených demonstrantů, v tom samém čase vedli palbu i proti policistům, kteří pod touto střelbou využili úkrytu staré, demonstranty opuštěné a do té chvíle opět neobsazené barikády na ulici Institucká. Ve směru, kterým se ráno pohybovaly skupinky demonstrantů z Majdanu, ale kam kvůli střelbě snajperů do svých zad nedorazily.

V důsledku střelby odstřelovačů se dala směrem k demonstrantům z horní části ulice Institucká (tedy nejvzdálenější od Majdanu), do pohybu i ona černě oděná policejní jednotka se žlutým pásem na rukávu a ihned se stala rovněž terčem střelby. Její příslušníci museli svůj pohyb krýt stromy za stromy na ulici.

Na dalším záběru nezávislé a nestátní ukrajinské televize je vidět příslušníka antiteroristické policejní jednotky, který hlásí do vysílačky, že pozoruje z okna hotelu Ukrajina výstřely, ale nemůže díky pohybu a stromům střelce zaměřit a zneškodnit.

Tedy policejní síly, jak jsme napsali v úvodu této série, začaly opětovat palbu snajperů z budov kontrolovaných teroristy z Pravého sektoru ve snaze je likvidovat a nikoliv zabíjet proti nim postupující skupinky demonstrantů ze směru Majdanu!

zdroj:http://www.memza.cz/jak-se-strilelo-na-majdanu-v/

Facebook komentáře