Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Hammarberg: Zastavte deportaci Romů na Kosovo

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • hamarberg
Komisař Rady Evropy (RE) pro lidská práva Thomas Hammarberg minulý týden upozornil, že západoevropské země by měly zastavit nucené vracení Romů na Kosovo a poukázal především na problémy, které tito lidé mají s osobními doklady.

„Veliký počet Romů z Kosova byl nucen uprchnout, aby přežil, což vedlo ke ztrátě a zničení jejich dokumentů," připomněl Hammarberg v článku publikovaném na webových stránkách Rady Evropy.

Poukázal na to, že mnozí Romové kvůli nedostatku jakýchkoliv dokumentů a nevědomosti mají problémy získat potřebné doklady totožnosti, aby mohli žít a dodržovat práva v zemi, kam byli vráceni.

Komisař se proto domnívá, že „vlády by se měly vyhnout politice, která situace jen zhoršuje," a zastavit násilné vracení Romů na Kosovo.

Podle zprávy UNICEF je 38 procent Romů deportovaných z Německa bez státní příslušnosti.

„Právo na státní příslušnost je základním lidským právem na základě Všeobecné deklarace lidských práv," řekl Hammarberg a dodal, že tato deklarace by měla být důrazněji a rozhodněji používána.

V únoru tohoto roku Hammarberg požádal přední evropské země, aby nevracely uprchlíky na Kosovo, protože tam pro jejich návrat nejsou podmínky.

 

Převzato z Kosovoonline.cz

 

 

Podpořte CFP QR Kód ŽLUTÁ oranžová

 

Facebook komentáře