Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Francouzský velvyslanec předvolán na ruské ministerstvo zahraničí po likvidaci 60 žoldáků v Charkově, aby vysvětlil jejich účast v bojích na Ukrajině.

Francouzský velvyslanec v Rusku Pierre Levy byl předvolán na ruské ministerstvo zahraničí v souvislosti se zničením místa dočasného rozmístění zahraničních žoldáků, mezi nimiž byli i Francouzi, ruskými ozbrojenými silami v Charkově. Uvedla to oficiální představitelka ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová.

  • francouzsky-velvyslanec-predvolan-na-ruske-ministerstvo-zahranici-po-likvidaci-60-zoldaku-v-charkove-aby-vysvetlil-jejich-ucast-v-bojich-na-ukrajine

 

"V souvislosti se zničením bodu dočasného rozmístění zahraničních žoldnéřů v Charkově ruskými ozbrojenými silami, mezi nimiž bylo několik desítek Francouzů, byl na ministerstvo zahraničí předvolán francouzský velvyslanec," uvedla Zacharovová, kterou citovala agentura TASS.

Jak bylo oznámeno, Francie potvrdila, že na Ukrajině působí pět skupin francouzských žoldnéřů, ale zatím nechce přiznat, že po nedávném úderu letectva Ruské federace již 60 z nich odešlo "na rande s Banderou".

Připomeňme, že raketový úder v Charkově zcela zničil budovu, kde se žoldáci z Francie nacházeli, a zabil více než 60 bojovníků. O tom 17. ledna informovali na Ministerstvu obrany Ruské federace.

"Večer 16. ledna ozbrojené síly Ruské federace zasadily přesný úder na místo dočasného rozmístění zahraničních ozbrojenců ve městě Charkov, jehož základem byli francouzští žoldnéři", - uvádí se ve zprávě.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 Hübel 2024-01-20 19:13
A hleďme - Lévy, to asi nebude ganz Francézr?
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře