Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Francouzská armáda nastupuje!

Francouzská (kolonialistická, okupační) armáda nastupuje! Ovšem ne na Ukrajině proti hnusným ruským okupantům, ale v Nové Kaledonii, proti původním obyvatelům, kteří povstali proti francouzskému kolonializmu.

Je legitimní či dokonce legální podporovat speciální vojenskou operaci? No, ale kterou? Nejnovější francouzskou v Nové Kaledonii, před tím započatou izraelskou v pásmu Gazy, venezuelskou v Guyaně, tureckou proti Kurdům v Sýrii či už přes dva roky trvající ruskou na Ukrajině? Ani nemluvě o 20-leté americké v Afghánistánu a před tím proti Jugoslávii.. Ačkoli všechny postupují a političtí hochštapleři by se k nim mohli hlásit, přinejmenším jejich morální legitimita je sporná.

  • francouzska-armada-nastupuje

Nicméně speciální vojenské operace jsou dnes v kurzu a poslední započatá - francouzská v Nové Kaledonii asi nebude zdaleka poslední. Čím více speciálních vojenských operací, tím větší jejich legitimita, ať už je pak vede kdokoliv. Zdá se, že  k velkým - a zejména západním - mocnostem speciální vojenské operace zkrátka už tak nějak patří.

Francie nyní vyslala svou armádu do Nové Kaledonie, kde se domorodí Kanakové brání "demokratickému" naředění svých hlasů v místních volbách novou pařížskou ústavní úpravou. Odpor k nové pařížské úpravě vyjádřili i představitelé všech ostatních francouzských zámořských teritorií. Armáda má v Nové Kaledonii napomoci na 2700 už vyslaným policejním kolegům potlačit povstání aboridžinců proti "neokoloniálnímu" jhu. Vojáci obsazují a střeží zejména letiště přístav a veřejné budovy. Nyní se do Kaledonie už chystá sám prezident Macron.

Zdroj: https://www.islamizace.cz/Articles/2832-francouzska-armada-nastupuje-.aspx

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 Jaromír Jaroslav 2024-05-22 18:20
Sledujem to na Al Jazeere, ktorú sionisti zakázali v Izraeli a jej zivé reportaže z Gazy= genocídu/ holocaust Palestíncov), kedže v Novej Kaledónii sa usadilo 40,000 francúzskych kolonistov a Paríž im dal volebné práva, co by zničilo kompletne domorodých Kanakov uz aj tak v menšine! A toto nie je prvé nasadenie Francuzskej armady na tom ostrove pri Austrálii a Novom Zélande na SV, za môjho života. Toto je už 3.krat vo veľkom! Naposledy tam cudzinecká legia postrielala veľa domorodcov-Kana kov! Rusko a Čína by im mohli neako pomôcť oslobodiť sa a získať nezávislosť!!! Su tam niklové bane!
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře