Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

EU předčila ve vměšování RVHP a euro je cesta do pekla!

  • euro_1
Sláva naší koruně. Jsme sice začleněni do Evropské unie, ale nyní poznáváme, že dosavadní nepřijetí eura bylo mistrovským tahem. Proč vlastně přijaly jiné členské státy tak rychle euro? Důvod byl jednoduchý, za vším stála touha „spojených států evropských" vyrovnat se Spojeným státům americkým. A pokud možno, ještě je předehnat. To byl hodně veliký nesmysl.

Euro je sice pevnější měnou, než dolar, ale stačí málo a celé slavné evropské platidlo se sesype jak domeček z karet. Stačí se podívat na případ Řecka. Tento stát se hroutí, blíží se jeho bankrot a nebude trvat dlouho, kdy se rozsype i evropská společná měna. To bylo slávy, když se euro přijímalo jako ten nejvýraznější znak příslušnosti k Evropské unii. Tehdy na přelomu tisíciletí se nějaké problémy nebraly v potaz a ani se s nimi moc nepočítalo. Když se rozhodovalo o tom, které země budou zahrnuty do eurozóny, tak některé členské státy doslova podváděly a uměle vylepšovaly své ekonomické ukazatele. Řecko bylo samozřejmě mezi prvními podvodníky. A tehdy bruselští „kravaťáci" tleskali svému bezvadnému záměru a tvářili se, že je vše úplně v pořádku. Vůbec nikdo se nezamyslel nad tím, že zavádět společnou měnu pro úplně odlišné státy, které jsou na různé ekonomické úrovni a tím pádem mají logicky i nestejnou výkonnost, a v kterých žijí naprosto jiní lidé je, slušně řečeno, hloupost. Ano, euro mohlo být zavedeno jako společná měna, ale pouze jako vedlejší produkt doprovázející hlavní národní měny. Euro by tak bylo ustanoveno jako zastřešení ekonomik členských států, na které by mohly reagovat pohybem kursu svých měn. Tuto možnost Brusel všem sedmnácti „euro" členům sebral a nyní se celá konstrukce hroutí.

Evropská unie hlavně přikazuje a zakazuje

A celá slavná Evropská unie se dnes chová hůře než kdysi RVHP. Takhle zničit a pokřivit volné trhy prostřednictvím omezování různých hospodářských odvětví formou kvót a dotací se snad v historii zatím nikomu nepodařilo. Evropská unie tak silně zasahuje do národních ekonomik členských států, že opravdu předčila chování bývalého moskevského režimu vůči svým socialistickým poddaným. Takové množství nařízení, zákazů a příkazů i na nesmyslné položky dělá z členských států nesvéprávné stádo naprosto závislé na bruselských mocipánech. Ovšem, není to jen o nich. Nedávno se sešel řecký premiér s německou kancléřkou a s francouzským prezidentem. Výsledkem této schůzky bylo ujištění, že nad propastí se potácející Řecko zatím zůstane v eurozóně. Krásné rozhodnutí, které je začátkem kolapsu celé společné měny. Tato schůzka také jasně ukázala všem našim pokorným „uctívačům" praktik spolku s názvem EU, kdo v něm opravdu rozhoduje.

Bude EU rozhodovat o národních rozpočtech?

Navíc, nedávno paní kancléřka Angela Merkelová přišla s prohlášením, že Evropská unie by měla dostat pravomoc k vetování národních rozpočtů. Prý by se nejprve toto opatření týkalo států, které jsou takzvaně „problémové" a nedodržují fiskální politiku. Z pohledu Německa a jeho ekonomiky by se snad dal tento záměr pochopit, protože náš západní soused tuší závažné problémy a na ty by zatím v rámci možností fungující německé hospodářství doplatilo. Ale jak by vývoj pokračoval, kdyby některému státu Německo zrušilo rozpočet? To by mohl vzniknout provizorní protektorát s dohledem dosazeného říšského protektora,který by onen stát prozatímně řídil? Taky by mohla Evropská unie sestavit bez znalostí potřeb obyvatel a hospodářsko –společenských poměrů nový rozpočet a ten vnutit oné členské zemi proti její vůli. Nebo si snad Bonn či Paříž opravdu myslí, že by takový stát bez vzpoury a pokorně přijal rozpočtový paskvil sestavený bruselskými úředníky někde od stolu? Jako mnohé návrhy, tak i tento vyvolává mnoho otázek bez odpovědí. Určitě je nesmysl, když si některý členský stát žije na vysoké noze a nemá na to, což je problém Řecka. Jenže, kdyby Řecko nebylo členem eurozóny, tak by hrozící krach jeho ekonomiky byl vnitřní řecký problém, který by se o jiné státy pouze „jemně" otřel.

Mimochodem, když se paní Merkelová zmínila o zemích se špatnou fiskální politikou, to myslela i Německo a Francii? Oba státy totiž dlouhodobě a hrubě porušovaly evropský systém zadlužování a tehdy se nic nedělo. Dnes by nejraději co nejvíce diktovali hospodářské podmínky ostatním státům a kázali jim o pravidlech ekonomické etiky. Co kdyby jednou došlo na to, že by vystoupil některý představitel toho menšího „evropského" státu a oznámil by, že veliké Německo porušovalo pravidla fiskálního hospodaření a proto mu bude vetován národní rozpočet? Jakpak by přijalo ješitné Německo takovou zprávu a jak by asi reagovalo? Nedošlo by náhodou až na vyhlášení války onomu menšímu státečku takzvaně za drzost?

My všichni žijeme v České republice a valná většina obyvatel se tu narodila jako příslušníci národa Čechů. Národa, který má velikou tradici, který sice zdaleka není bez chyb, ale na který mohou být jeho příslušníci hrdi. Navíc, Češi mají sice trošku složitý, ale nádherný a bohatý mateřský jazyk a česká hymna je jednou z nejkrásnějších. Tak proč nám sem jsou neustále nacpávána často nesmyslná nařízení! Nebo snad má u nás někdo zájem na tom, aby o našich občanech a o jejich způsobu života rozhodoval nějaký úředník či politik z cizí země? Tak to už tady bylo....a nikdy více!

Tom

zdroj

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře