Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

CNN označil ukrajinskou armádu za „proamerickou“

Hodnocení uživatelů:  / 13
NejhoršíNejlepší 

Tím, že televizní kanál CNN označil ukrajinskou armádu za „proamerickou“, uvedl vše na pravou míru. Neustále se snažit všechny přesvědčovat, že ukrajinská armáda bojuje na Donbasu v zájmu samotných Ukrajinců, na to už zřejmě nemají pracovníci amerického televizního kanálu dost sil.

  • cnn-oznacil-ukrajinskou-armadu-za-proamerickou

Přeřekli se nebo se podřekli? Diváci amerického televizního kanálu CNN se dosud snaží uhodnout, co se vlastně během přímého přenosu stalo. V pořadu věnovaném schůzce amerického prezidenta Baracka Obamy s německou kancléřkou Angelou Merkelovou se po dobu několika minut skvěl v dolní části obrazovky titulek příspěvku: „Krize na Ukrajině. Obama zvažuje možnost vyzbrojit proamerická vojska“. Jednalo se o pravděpodobné dodávky zbraní pro ukrajinské vojáky, kteří bojují na Donbasu.

Pro některé televizní diváky se tento názor CNN stal skutečným šokem. Na sociálních sítích následovala okamžitá reakce. „Přeřeknutí podle Freuda“, „Nevěřím vlastním očím!“, „Masky strženy“, „Hezky otevřeně…“ píší uživatelé internetu.

Jestli to byla náhoda nebo krok zcela záměrný, to samotný televizní kanál nijak nekomentuje. Po pravdě řečeno ale CNN neodhalil žádné vojenské tajemství. O tom, že na Ukrajině bojují žoldáci ze zahraničí, mimo jiné i občané USA, informovala ruská média od samého začátku konfliktu. Už loni v květnu se objevily informace o tom, že žoldáky ze soukromé americké společnosti Blackwater v uniformách zvláštního oddílu ukrajinského ministerstva obrany Sokol vyslaly kyjevské úřady na Donbas, aby tu potlačovali protesty.

1.února letošního roku nepřímo přiznal přítomnost zahraničních žoldáků v řadách ukrajinských silových složek ukrajinský ministr obrany Stepan Poltorak. Slíbil, že všichni cizinci, kteří k „nám přijeli a brání naše území“, mají právo na získání ukrajinského občanství a on osobně tomu bude napomáhat.

A po tom, co v interview pro již zmíněný televizní kanál CNN americký prezident Barack Obama nikoli bez hrdosti přiznal, že Washington se bezprostředně podílel na přípravě státní převratu v Kyjevě, nás už nemůže překvapit vůbec nic.


Číst všechno: http://czech.ruvr.ru/2015_02_11/CNN-oznacil-ukrajinskou-armadu-za-proamerickou-3388/

Facebook komentáře