Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Celý současný systém je třeba zbořit a začít budovat nový, řekl včera v polské televizi legendární předák odborového svazu Solidarita a nositel Nobelovy ceny míru Lech Wałęsa .

  • walesa
Podle legendárního vůdce Solidarity a bývalého polského prezidenta Lecha Wałęsy může v blízké době Polsko zažít revoluci.

 

„Jistě, nejdůležitější je hospodářství. Celý současný systém je třeba zbořit a začít budovat nový,“ řekl bývalý šéf Solidarity. Důvodem pro takové tvrzení je skutečnost, že velké korporace a „kapitalisté“ si neváží obyčejného člověka.

„Stroj je dneska důležitější než člověk. Kapitalisté jsou k tomu, aby lidem dávali práci. Jestliže neumí nalézt práci, ať tedy staví pyramidy,“ říkal včera večer v pořadu „Fakta po Faktech“ zpravodajské televizní stanice TVN 24 Wałęsa. Připomínal také, že současná doba je „epochou intelektu, globalizace a informatiky“, ale musíme se podle něho zabývat také těmi, kteří jsou „průměrní“ a jimž se nedaří.

V souvislosti se zájmy obyčejných lidí se dotkl také procesů probíhajících v současnosti v Evropské unii. „Celý problém spočívá v tom, že sjednocujeme Evropu a vůbec nemáme připraveny programy a struktury, ani trochu nejsme na tyto procesy připraveni,“ soudí a dodává, že je třeba změnit pořadí procesů. Navíc se podle jeho soudu „politici neosvědčují a podvádí.“ Lech Wałęsa v závěru loňského roku „šokoval“, když v souvislosti s předáváním ceny bývalému brazilskému prezidentovi Lulovi da Silvovi řekl, že udělal chybu, když pro Polsko podpořil kapitalistickou cestu.

zdroj: publica.cz

 

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře