Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Bild: Poradci operací na Ukrajině jsou důstojníci CIA a FBI

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Desítky amerických důstojníků Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) a Ústřední zpravodajské služby (CIA) radí kyjevské vládě, jak má postupovat ve svých akcích na jihovýchodní Ukrajině.

 

 

 

  • bild-poradci-operaci-na-ukrajine-jsou-dustojnici-cia-a-fbi

O tom dnes informuje server německého deníku Bild, když cituje nejmenovaného člena německé administrativy. Agenti se podle Bildu nacházejí na Ukrajině v rámci pomoci současné ukrajinské vládě, která se vojensky snaží potlačit nepokoje na jihovýchodě země. Citovaný zdroj uvádí, že agenti nejsou přímo zapojováni do akcí, zůstávají v hlavním městě, kde mimo jiné fungují jako poradci při boji s organizovaným zločinem. Například experti FBI pomáhají ukrajinským vyšetřovatelům vystopovat majetek bývalého prezidenta Janukovyče.

Ministerstvo zahraničí USA již dříve uvedlo, že agenti FBI budou pomáhat svým ukrajinským kolegům zjišťovat případy podvodů a hromadit důkazy k vrácení peněz, které byly nelegálně vyvezeny ze země.

Nejspíše s právě s tím souvisela tajná jednání ředitele CIA Johna Brennana v polovině dubna v Kyjevě, jehož přítomnost na Ukrajině zpočátku USA popíraly. Po této návštěvě byla vyhlášena rozsáhlá operace na jihovýchodě Ukrajiny.

Rusko mnohokrát deklarovalo, že USA otevřeně pomáhají vzbouřencům z Majdanu a uvítaly únorový převrat v Kyjevě. V posledních měsících řada vysoce postavených úředníků USA, včetně viceprezidenta Joa Bidena, navštívilo Ukrajinu.

O americké vojenské pomoci si můžete přečíst přímo na stránkách americké vlády z dokumentů Kongresu, kde se mimo jiné píše, že USA poskytnou Ukrajině vojenskou pomoc na základě kapitoly 5 části II. zákona o zahraniční pomoci z roku 1961. Uvádí se zde, že USA v roce 2013 poskytly Ukrajině pomoc ve výši dvou milionů dolarů, která se vztahovala k výcvikové vojenské pomoci. Více čtěte ZDE .

Nová zpráva: Tiskovka Jaceňuka v Oděse


Ukrajinský premiér Arsenij Jaceňuk dnes na tiskové konferenci v Oděse prohlásil, že Rusko má v plánu zničit Ukrajinu.

Dává svoji tezi do souvislostí s tragickými událostmi v Oděse. „To co se stalo v Oděse, je součástí plánu Ruské federace, jak zničit Ukrajinu." Podle něj sem Rusko vyslalo své lidi, aby zde vyvolali chaos. „Lidé se musí sjednotit a podat si ruce, aby neumožnili teroristům, které podporuje Moskva, rozdělit náš lid," uvedl dále ukrajinský premiér. Dodal, že „cílem Ruska je opakovat to, co se stalo v Oděse rovněž na východě země. Jde o plán, který organizují a financují experti, kteří chtějí manipulovat obyčejným lidem. Naše jednota je nejlepší odpovědí teroristům."

 V Doněcku se podle TV Rossija24 schyluje k závěrečné fázi operace. Nasvědčují tomu údajně přípravy ukrajinské armády. Ta obklíčila město, ze kterého se nelze dostat. Podle agentury Itar-Tass je v městě klid a připravuje se k referendu na vyhlášení Doněcké lidové republiky.

V největším východním ukrajinském městě Charkovu byla dnes soudně zakázána všechna masová shromáždění. Starosta města Alexander Novak žádá obyvatele, aby se kvůli politické situaci v zemi zdrželi jakéhokoliv shromažďování a nereagovali na provokace.

zdroj:http://literarky.cz/tema/87-tema-na-tento-tyden/17407-bild-poradci-operaci-na-ukrajin-jsou-dstojnici-cia-a-fbi

Facebook komentáře

Nejčtenější