Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Berlín - bezpečné město (silvestrovská aktualita)

Hlavní město Německa a Hauptstadt der Eurozone Berlin se na oslavy příchodu Nového roku připravilo po všech stránkách. Bezpečnost je však naprostou prioritou. Proto se v ulicích několikanásobně zvýšil počet strážců pořádku.

  • berlin-bezpecne-mesto-silvestrovska-aktualita
  • Kancléřka ve FRAU koridoru (-jdv-)

Policisté jsou oblečeni v tmavých kombinézách a černých kuklách, aby lépe splynuli s okolím, a rovněž tajní policisté na dnešní večer vyfasovali nenápadné tmavě hnědé kožené kabáty. Zvýšený výskyt policejních stříkacích vozů byl oficiálně zdůvodněn jako první pomoc při případných požárech z prskavek a rachejtlí, než se dostaví hasičský sbor.

Překvapivou inovací, která vyvolala odpor neziskových organizací a humanitárních spolků je zcela nové, speciální opatření, které má zabránit recidivám kolínských událostí z loňského silvestra, kdy se část frustrovaných imigrantů nezachovala k místním ženám právě galantně. To však podle spolků neznamená, že by se letos kvůli tomu měli všichni příchozí házet do jednoho pytle a následkem speciálního opatření pak vyvolávat mezi oslavujícími občany Unie hysterii a paniku.

V Berlíně totiž pro silvestrovský večer zřídili pro bezpečný pohyb chodců tak zvané koridory, které pod dohledem policie mají ochránit zejména ženy před nevyžádanými kontakty.

V podvečer si přišla jeden z koridorů prohlédnout v doprovodu ministra vnitra kancléřka Merkelová. Sama si zkusila projít koridor s označením FRAU (viz. fotogalerie)

„..A nalevo od vás, paní kancléřko, máme koridor pro muže :MANN, a támhle, jak se díváte, je koridor :UM - unbestimmten Geschlecht – pro neurčité. „

„Ja, to je opravdu korektní opatření..“

Autor: Jan Dvořák

Zdroj: https://jdvorak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=641310

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře