Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

BÁBEK: KAM KRÁČÍŠ, EVROPO?

Socialismus je charakteristický státním direktivismem. Stát vše ovládá, nad vším má moc, o každém a o všem má přehled.

Ještě před deseti, patnácti lety se zdálo, že Evropu čeká jen zářná budoucnost. Už tehdy byla ale v strukturách EU skryta rakovina levičáctví, která nyní propukla naplno.

Stav a úspěch evropské západní společnosti připomíná vrcholnou etapu Římské říše. Ta, ještě v prvních dvou stoletích našeho letopočtu, byla také silná, úspěšná ekonomicky, politicky i vojensky se zdála být nevyvratitelnou.

A pak během několika desítek let byla rozvrácena a spěla k svému zániku. Čeká dnešní Evropu podobný osud?

  • babek-kam-kracis-evropo
 

Podobnost není náhodná. Evropská společnost současnosti se také vyvíjela několik století, také má za sebou asi 200 let stálého růstu a rozvoje, a to i navzdory dvěma světovým válkám. A je to jen pár let, kdy se evropské země začaly měnit. Evropská ekonomika slábne, místo aby sílila, naše svoboda oslabuje. Občané se stali místo subjektů jen objekty politiky.

Co nás připravuje o to nejcennější, o svobodu? Co degraduje naši ekonomiku?

Odpověď je nasnadě – je to samozřejmě politika. Je to politika, která společnost nespravuje, ale tvrdě ideologicky mění. Je to politika moci. Je to politika vydávající se za dobro pro všechny, a přesto především sebestředná. Je to politika bezohledná, která se tváří přátelsky a vstřícně.

Ta „nová“ politika (a ona tak moc nová není, jak si ukážeme později) je politika levicová. Nenápadně okrajuje až odstraňuje svobodu občanů evropských zemí. Posiluje stát, oslabuje občany. Stále více pravidel a předpisů, stále rigidnější zákony, stále přesnější a podrobnější podmínky pro život. Zákazy, příkazy a omezení, nejčastěji zaváděné salámovou metodou. Nekonečný proud doporučení, nezávazných pokynů, z kterých se během pár let stanou pokyny závazné, aby se pak rychle změnily v zákony. Zveličování a zobecňování mimořádných událostí, aby se na nich vybudovaly další předpisy a omezení. Postupná kontrola veškerého života občanů, ale i podnikatelů a firem.

Peníze jsou pod kontrolou státu, a to i s přístupen na bankovní účty. Měna má být pokud možno jednotná, protože to je pouto, kterým mohou být státy svázány a ovládány. Majetek má být kontrolován státem, jeho vlastnictví chtějí politici regulovat. Jeho nabytí musí být prokazováno, a stát zdaňuje vše, co si občan pořídí, a to i již ze zdaněných peněz. A stálé úvahy a pokusy omezit soukromé vlastnictví. Daně jsou obrovské a stále rostou. Většinou už činí přes sedmdesát procent občanovy ceny práce. Stát je především moc. Je to mocenská síla, která rozhoduje, namísto, aby sloužila. Rostou počty úřadů a úředníků, a současně s tím rostou i jejich mzdy (o politicích nemluvě, ti na sobě samozřejmě nešetří). Průměrná mzda ve státní službě dokonce převyšuje průměrnou mzdu v privátní sféře.

Dochází tedy k paradoxu, že ten, kdo živí, má méně než ten, kdo je živen. Zákony a předpisy jsou především ve prospěch státu, vždy takové, aby posílila státní moc na úkor občanů. Svoboda slova, svoboda projevu, jsou jen zdánlivé. Vlády koketují s cenzurou, stále více se pod kdejakou záminkou omezuje prostor „nežádoucím“ názorům. Transparentní chování státu je chimérou. Poctivé a rovné jednání státu s občanem je minulostí. Zaměňují se pojmy tak, aby nebudily odpor. Cenzura se nazývá bojem proti dezinformacím, rasismu se říká boj proti rasismu, lži o klimatu se vydávají za vědecké výzkumy. Informovanost, svobodný přístup k informacím jsou jen frází. Propaganda, už neskrývaná, sílí. Stát ovládl mainstreamová média a určuje jimi, co si mají a musí občané myslet. Naplno se vrátilo goebbelsovské stokrát opakovaná lež se stává pravdou. Jednostranné informování podle potřeb establishmentu je normou.

Podnikání přestalo být na státu nezávislým. To velké, korporátní, to má dobré, to se napojilo na stát, nebo stát ne něj. Malému podnikání se však utahují šrouby. Výrok ze zákona, že podnikání má být na státu nezávislé, se stal jen trapnou floskulí. Stát určuje, rozhoduje, kontroluje a trestá. Více podmínek, jež je třeba dodržovat, více povinností, jež je nutné plnit. Už samotný fakt, že někdo podniká, se stává podnětem k podezření, podnětem ke kontrolám, důvodem k pokutování a trestání. Každým novým zákonem, každou novelou zákona se posiluje moc státu, potažmo politiků a úředníků nad podnikateli.

Tak by se dalo pokračovat ještě v mnoha odstavcích, ale laskavý čtenář si jistě doplní „výdobytky“ té nové politiky podle svých zkušeností a naturelu. Teď se podívejme na to, kdo za to nadělení může, kdo zavinil tento „pád říše římské“.

Levičáci. Ano, skrývají se za nejrůznější jiné názvy. Říkají si liberálové, někteří pak levicoví liberálové, jinde jsou to zelení, pak zase piráti. Někdy se dokonce i částečně k své ideologii přiznávají, takže mají v názvu třeba moderní levice nebo použijí slovo socialismus či sociální, ale mnohdy jsou to i strany, které samy sebe označují za pravicové, jako u nás současná ODS, TOP09 nebo STAN.

A jsme u zásadní otázky: Proč? Protože socialismus. Věčná touha levičáků ovládnout společnost a nastolit socialismus – společenský řád, který se tváří, jako by byl rájem pro všechny, zatímco je rájem jen pro kastu vyvolených, vládnoucích soudruhů, a stává se peklem pro všechny ostatní. Zlikvidovat svobodu jedince, zrušit nedotknutelnost soukromého vlastnictví, mít vše a všechny pod kontrolou – sen a cíl všech současných levičáků.

A tak to máme. Evropská levice obsadila všechny hlavní vlády, rozesela po Evropě svoje buňky v podobě statisíců (ne)politických „nestátních“, státem živených, neziskových organizací. Na ně přenesla levice spoustu práv, zajistila jim vliv, a dokonce i moc. To vše samozřejmě bez jakékoli odpovědnosti za to, co prosadí. Levičáci obsadili mainstreamová média, university, infiltrují se do školství i justice.

Máme naději, že uhájíme kapitalismus, že uhájíme demokracii a svobodu? Naději máme, ale jen velmi malou. Už kloužeme po kluzkém svahu, a to se špatně zastavuje.

Radomil Bábek, podnikatel, předseda Podnikatelských odborů

Články vyjadřují osobní názor autora a nejsou oficiálním stanoviskem strany, pokud není uvedeno jinak.

Zdroj: https://www.blogosvet.cz/article/socialismus-jsme-dvermi-vyhodili-aby-se-nam-eurooknem-vratil-mZHDb

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#5 Frantisek Chomat 2023-05-28 06:56
Vzdycky premyslim, zda zvasty o soucasnem levicactvi, novem socialismu, o neomarxismu a pod. pise ten
ktery "myslitel" z nepochopeni ci nevzdelanosti nebo zamerne. U vas, pane Babku, predpokladam tu posledni
variantu. I kdyz, kdo vi? Podle pribuznosti nejakych vnejsich znaku, podobnosti nekterych zvolenych metod
nelze ztotoznovat, kdyz jine znaky a metody jsou odlisne, ale zejmena jsou odlisne cile, a o ty jde predevsim.
A srovnani se socialismem? Tenkrat bylo vlastnictvi vyrobnich prostredku vselidove, bylo i vlastnictvi soukrome,
osobni a lide si byli rovni. Soucasny system kapitalismu se meni, ale ne k socialismu. Stat svoje vlastnictvi , v porovnani se socialismem naprosto titerne, nerozsiruje, spise zmensuje, a sam diky rostouci zadluzenosti
de facto prechazi do vlastnictvi bank. Ztraci take schopnost samostatneho rozhodovani delegovanim pravomoci
na nadnarodni struktury (EU, NATO, WHO,..), ktere jsou rizene nevolenymi ideology ve prospech uzke skupiny
nejbohatsich. Jejich soukrome vlastnictvi nebude naruseno, jiste nebudou vyvlastneny banky ani majitelum
rozhodujicich baliku akcii nadnarodnich korporaci nikdo do penezenky nesahne. A ci asi budou ty domy a
pozemky vcerejsi stredni tridy, jejich male firmy, ktere neprezily zdrazovani a deindustrializa ci? Statu ne!.
Kdyz k tomu doplnim silenou militarizaci Zapadu, tak nejen znaky a metody, ale hlavne cile mi ukazuji ......ne
na socialismus, ale, pane Babku, zcela jasne na FASISMUS. To z hlediska rizeni. A kdyz k tomu priradim presvedceni zapadni spolecnosti o nadrazenosti a pravu vnutit jinym svuj styl zivota, tak je to NACISMUS
jak vysity. To jsou ismy, kterych byste se mel obavat. A ano, fasismus vzhlizel ke starovekemu Rimu a Velky
Reset nas tam chce dovest. Vse smeruje k rozdeleni na patricie, plebejce a otroky, jen lidem nerekli, ze otroky
si nepochytame nekde v busi nebo pralese, ze temi otroky se stanou z velke casti oni.
Takze pane Babku, protoze vy nezastupujete Kretinskeho, Babise, Kellnerovou atd., tak byste mel pochopit,
ze opravdovi levicaci by vas male a stredni uz dnes nevyvlastnili. Tak laskave jimi nestraste, straste temi
progresivisty a zaroven slouhy cizaku, kteri jsou dnes u vlady,..a v mediich, neziskovkach, dokonce v akademicke
sfere,...
Citovat
#4 miroslav petr 2023-05-27 14:58
hned po revoluci jsem říkal,že perspektivní je sociální kapitalismus-vz ít si z obou to nejlepší.a ejhle,brisc je něco podobného
Citovat
#3 miroslav petr 2023-05-27 14:55
odpověd=hluboko do brusele
Citovat
#2 jarka 2023-05-27 10:59
Pan podnikatel mne natolik rozčílil, že nebylo uvedeno, dnes jsou zákony natolik relevatní, že platí, co není zakázáno, je povoleno a že toho podnikatel plně využívá, až doslova zneužívá, je nepopiratelný fakt. Dle mne má plnou pravdu pan Jan Petránek. Který kdysi po volbách prohlásil, že bychom se měli vydat třetí cestou. Naši předci měli zkušenosti a vlastně dnes již opět máme s kapitalismem. A my dnes dřívenarození se socialismem a víme, co bylo na obouch systémech dobré a co ne. A měli bychom se domluvit a jít cestou mezi oběma, využít toho dobrého a zabránit tomu špatnému, co na obouch systémech bylo. Kdo pracoval u podnikatele a měl možnost vidět účetnictví, tak viděl, jak si mnozí podnikatelé představují volné podnikání. Asi by si to měl pan Bábek jít prohlédnout, zřejmě by se musel zastydět a chápal by proč musí příslušný personál podepsat, že o tom nebude nikde referovat. Pokud se toto povede zpřehlednit a zajistit všem ostatním důstojný život, tak ať si má třeba zlatý důl. Ale skutečně poctivě!!!
Citovat
#1 jarka 2023-05-27 10:19
Ze svého dětství si pamatuji vyprávění mé babičky, jak se od 15 let dřela u sedláka a když šla do penze, zjistila, že nemá nárok an žádný důchod. Sedlák prostě šetřil a tak své zemědělce na sociální zabezpečení nepřihlásil a jediné co od něho lidé dostávali, byl maličký košík brambor v sobotu, protože v neděli spěchali do kostela. Babička byla vřelá katolička. Taky si pamatuji, jak se ptám na tu dívku na foto a babička mi se slzami v očích vypráví, že ta 8letá holčička je její dcerka, která zemřela na souchotiny(nemo c z podvýživy=hladu ). Když v nemocnici sdělili babičce, že to děvče může přežít, ale potřebuje pořádnou stravu, prosila babička sedláka, poslal na ní psa, prosila faráře, poslal na ní hněv boží, prosila doktora, práskl jí bičíkem... Toto je ten správný kapitalismus? Pokud člověk vyrostl v socíku, ano nebylo vše OK, ale výše uvedené by se nikdy nestalo a dnes? Copak nemáme nezaměstnané, kteří též pracují z donucení na černo?
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře