Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Zoufalá snaha o sesazení prezidenta. Kdo nenávidí a rozděluje společnost?

Emil Kalabus

Existují zoufalí lidé i zoufalé výzvy. Jednou z takových zoufalých je ta Kroměřížská.
Kroměřížská výzva apeluje na parlament, ať ústavně stíhá prezidenta.

Prezident Miloš Zeman údajně hrubě porušil ústavu, když společně s premiérem Bohuslavem Sobotkou, šéfem Senátu Milanem Štěchem a šéfem Sněmovny Janem Hamáčkem (všichni ČSSD) podepsal prohlášení pro Čínu. Tvrdí to vedení Kroměřížské výzvy, mezi které patří advokát Jan Kalvoda nebo bývalý ministr Michael Kocáb. Podle místopředsedy Sněmovny Petra Gazdíka je to jen výkřik do tmy.

Výzvu odsoudil i mluvčí Hradu.
Nápad Kroměřížské výzvy k žalobě na prezidenta Miloše Zemana se neujal ani mezi největšími kritiky současné hlavy státu. Je podle nich přehnaný a nereálný.

Dokonce i místopředseda Sněmovny Petr Gazdík (STAN) organizátor alternativní oslavy 28. října, na Staroměstské náměstí, prohlásil: „ Je to jen výkřik do tmy. Tak, jak je nastavena ústavní žaloba v naší ústavě, je takřka nereálné něco takového provést. Nepovažuji to za rozumný nápad. Muselo by to být jasně právně zdůvodněné. Nemá to šanci být přijato. Měli bychom se pokoušet o věci, které jsou reálné,“ řekl Gazdík.

  • zoufala-snaha-o-sesazeni-prezidenta-kdo-nenavidi-a-rozdeluje-spolecnost

 

Dodal, že prohlášení nepovažuje za šťastné a že je naprosto neadekvátní situaci.

Co vyplývá z textu pana Gazdíka? Přeloženo a sečteno. Štvanice na prezidenta Zemana pokračuje a pokračovat bude. Zvolit je nutné pouze jiné prostředky.

Bohužel existují lidé, kteří se nikdy nesmíří s tím, že se pan Zeman stal také jejich prezidentem, namísto jejich favorita a kandidáta pana Karla Schwarzenberga.

Šéf ODS a poslanec Petr Fiala naprosto správně řekl: „Pokud nechceme Miloše Zemana za prezidenta, musí ho demokratický kandidát porazit ve volbách. Vše ostatní jen zvyšuje napětí ve společnosti a ničemu neprospěje. Podobné výzvy jen aktivizují stoupence a voliče Zemana,“ dodal Fiala.

Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček výzvu v reakci označil za „bytostně nedemokratický apel”.

Zdá se, že Kroměřížská výzva s návrhem ústavně stíhat prezidenta Zemana za porušení ústavy činí naprosté idioty ze svých vlastních tvůrců. Opět se potvrzuje pravdivost starého českého přísloví: „ Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá.“

A občan? Tomu je dnes naprosto jasné, kdo rozděluje společnost. Prezident Zeman to prý není!

Zdá se, že ani tento „puč“a snaha odstranit prezidenta předčasně z funkce nebude příliš úspěšný.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře