Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Závěry OSN potvrzují neúčast Ruska v eskalaci konfliktu na Ukrajině.

Hodnocení uživatelů:  / 2
NejhoršíNejlepší 

Západ to slyšet nechce.

Pro triumf zla stačí, aby dobří lidé nic nedělali.

Prohlášení Vysoké komisařky OSN pro lidská práva Navi Pillayové o tom, že OSN nemá důkazy dodávek zbraní z RF domobrancům v Donbasu, které učinila 31. července v Ženevě, nezůstalo v Moskvě bez povšimnutí a bylo kladně hodnoceno ruskou stranou.

  • zavery-osn-potvrzuji-neucast-ruska-v-eskalaci-konfliktu-na-ukrajine

Na MZV podotkli, že je to další potvrzení neodůvodněnosti obvinění RF z eskalace konfliktu na Ukrajině.

Na ministerstvu vyvolala rozpaky skutečnost, že toto prohlášení ignorovala západní masmédia.

Zřejmě to nezapadá do cílevědomé desinformační kampaně, jejímž cílem je přeložit na RF odpovědnost za události na Ukrajině a nadále démonizovat a sankcionovat Rusko.

V protikladu k tvrzení OSN však USA rozjíždějí svou vlastní geopolitickou linii a pomalu, ale jistě posouvají Evropu blíže a blíže válečnému konfliktu s Ruskem. Dlouhodobá protiruská mediální masáž nás má podle mne na tuto skutečnost připravit. Co jiného si myslet o prohlášení, že USA chtějí vyzbrojit a cvičit ukrajinskou Národní gardu.

"Ministerstvo obrany a resort zahraničí informovaly Kongres o záměru použít 19 miliónů dolarů (391,5 miliónu korun) k výcviku a vyzbrojení čtyř rot a jednoho taktického velitelství ukrajinské Národní gardy...," řekl mluvčí Pentagonu John Kirby.

USA tak podle něho chtějí podpořit snahu Národní gardy o posílení vnitřní obrany. Výcvik se bude konat na Ukrajině.

Americká vláda tento plán oznámila v době rostoucího napětí mezi Západem a Moskvou.

Kdo tedy skutečně ohrožuje mír v Evropě a ve světě?

7.března 2014 jsem se ve svém článku na CFP zamýšlel nad tím, zda může v Evropě vzniknout organizace podobná AL- Káida.

Psal jsem, že podle ukrajinských médií byl 5. března předložen Nejvyšší radě návrh, aby Pravý sektor měl status pravidelného vojenského útvaru a upozorňoval na to, že současný ukrajinský režim chce tuto neonacistickou organizaci integrovat do armády. http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/muze-v-evrope-vzniknout-organizace-podobna-al-kaida.html

Tehdy jsem poukázal na nacistickou ideologii Pravého sektoru:

„Pravý sektor je dnes koalicí neonacistických organizací. Vznikl v prosinci loňského roku souběžně se vznikem sebeobrany Euromajdanu. Struktura špiček Pravého sektoru je tvořena dvěma segmenty: polními veliteli a ideologiemi. Prvoplánově Pravému sektoru v roli sjednocujícího prvku vládne ideologie spojená s ideou „Nového pořádku“, který od kořenů mění předešlé modely ukrajinské společnosti a státnosti. Podle této ideologie se členové Pravého sektoru stávají nacionálními socialisty (proto ta podpora ze strany českého Národního odporu a dalších neonacistických organizací).

Neformálním vůdcem Pravého sektoru, tzv. koordinátorem je Dmytro Jaroš (nar. 1971). V hnutí má přezdívku „Jestřáb“. Od roku 2005 stojí v čele organizace „Trojzubec Stepana Bandery“.

Skutečnosti, že Jaroš je banderovec, nepřekáží ani to, že se narodil nad Dněprem na východní a nikoliv západní Ukrajině. Mnozí mediální kouzelníci se nyní snaží dislokovat dnešní banderovce výlučně na západ Ukrajiny. Ale tak tomu není. Současní banderovci v politickém smyslu slova jsou stoupenci nacionálně sociální ideologie a praxe, která je spojena s hnutím ukrajinských nacionalistů OUN, a jen částečně jsou spojeni se jménem jednoho z vůdců tohoto hnutí – Stepanem Banderou (1909 – 1959). Na Ukrajině běží již čtvrt století aktivní propaganda nacistických idejí.“

Připomeneme co bylo již popsáno.

„Protesty na západní Ukrajině organizovala CIA, ministerstvo zahraničí USA a nevládní organizace financované z Washingtonu a EU s cílem změnit rozhodnutí nezávislé ukrajinské vlády, která nechtěla vstoupit do Evropské unie.“ Bývalý náměstek ministra financí USA, Paul Roberts, o tom píše v článku na stránkách Centra pro studii procesů globalizace.

7. března jsem si ve zmiňovaném článku položil jednu otázku.

„Co když je úkolem tajných služeb, vytvořit organizaci podobnou Al-Káida, která by bojovala proti Rusům. Vím jsou to pouze spekulace, ale není to právě to, čeho se prezident Ruska bojí?

Podobnou organizaci silně protirusky zaměřenou, by bylo možno vytvořit z onoho Pravého sektoru.

Mám takový divný pocit, že pokud se těmto lidem otevřou arzenály zbraní, vznikne v Evropě, evropská Al- Káida a to se vší parádou, která tuto nechvalně známou bojovou organizaci doprovází.

To je nekontrolovatelné vraždění, rabování, mučení, atentáty, prostě terorismus.“

Zároveň jsem si tehdy položil otázku, kdo má zájem na vyzbrojení této militantní skupiny? A vidíte odpověď přišla po pár měsících jaksi sama a dokonce na novinkách.

Kdo tedy vytváří organizaci podobnou Al- Káida v Evropě? Jak jistě víte jsou to USA , které chtějí vyzbrojit a cvičit ukrajinskou Národní gardu do které spadá také Pravý sektor.

Znovu si připomeneme, že vláda Spojených států příští rok plánuje cvičit ukrajinskou Národní gardu, složenou z neofašistických organizací a dodávat jí výzbroj. V pátek o tom americké ministerstvo obrany informovalo Kongres, který takový záměr musí odsouhlasit. Washington tak zesiluje svoji reakci na to, že Rusko podporuje separatisty působící na východě Ukrajiny.

Zdá se , že USA neberou v potaz závěry OSN, které potvrzují neúčast Ruska v eskalaci konfliktu na Ukrajině a dál hodlají konflikt na Ukrajině stupňovat.

V tomto novém světle amerických geopolitických zájmů se musím ptát. Zdá se ještě někomu, že USA jsou zárukou míru ve světě? Na koho by skutečně měly být uvaleny sankce?

Ten kdo sledoval začátky bojů v Libyi a Sýrii nepochybuje o tom, že podobný vývoj nastává také na Ukrajině. Je to stále jako přes kopírák. Osnova stejná, lidi a žoldáci ve službách USA se mění, geopolitika zůstává.

Za jednu z příčin první světové války se pokládá utváření velkých, navzájem nepřátelských svazů. Totéž můžeme pozorovat i nyní, je přesvědčen Angelo Sergillo:

„Vojenské aliance uvádějí prakticky všichni historici jako jednu z hlavních příčin první světové války. I dnes žijeme v systému aliancí – vezměme si třeba jen NATO, blok, který vznikl v době konfrontace supervelmocí. Po skončení studené války měla tato organizace omezit svou aktivitu nebo vůbec zaniknout, neměla už totiž žádný smysl. Stalo se ale něco zcela opačného – severoatlantická aliance NATO se rozrůstá. A dějiny první a druhé světové války nám ukazují, že upevňování vojenských paktů je nebezpečné.“

Radek Čelechovský ve svém článku napsal následující pravdu: „Je-li lídrem světové ekonomiky velmoc, na jejímž HDP se podílí zbrojní průmysl více jak čtyřiceti procenty, je v zájmu velmoci a jeho spojenců válka. Ta roztáčí ekonomiku USA celou moderní historii a Americká vláda vypilovala metody, jak válku rozpoutat, k naprosto děsivé dokonalosti. Když lidi přinutíte k boji, budou záškodničit, když se povede lidi rozhořčit a poštvat proti nepříteli, budou se hlásit sami. Tohle pravidlo selského rozumu je pravidlem, které se uplatňuje, a je základem všeho, co dnes vidíme, bavíme-li se o globální politice západu.

Když odhalíme tu lež, která se na nás valí, začnou nás věci nutit protestovat, začneme vidět souvislosti, které jsme před tím nevnímali a nebo které nedávaly smysl. Život v nevědomosti může vypadat jednoduše ale právě takový život je ohrožen mnohem víc. Znát pravdu je předpokladem k úspěšnému řešení jakéhokoli problému. Dnes, kdy je možné si tolik informací obstarat v pohodlí virtuálního světa je ignorance o to více trestuhodná. Jestli máme něco, co nás činí pány této planety, pak by to měla být schopnost učit se, rozvíjet v sobě nadání a vnímat svět s otevřenou myslí. Pro triumf zla stačí, aby dobří lidé nic nedělali.“

Facebook komentáře