Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Může v Evropě vzniknout organizace podobná AL- Kaidá?

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Počátky vzniku Al- Kaidá sahají do doby zahájení okupace Afghánistánu sovětskými vojsky v roce 1979. Řada jeho členů se totiž rekrutovala z arabských mudžáhidů, kteří v té době bojovali proti okupačním sovětským vojskům. K podpoře Al Káidy se připojil Usáma bin Ládin, který zasílal pomoc ze sousedního Pákistánu.

  • muze-v-evrope-vzniknout-organizace-podobna-al-kaida

Po odchodu sovětských vojsk tak v zemi zůstaly velké skupiny bojovníků, které byly velmi dobře vyzbrojeny a kvalitně vycvičeny v boji. S řadou z těchto mudžáhidů navázal Usáma bin Ládin kontakt a nabídl jim místo v nově vznikající ryze islámské organizaci al-Káida.

Došlo tak kuriózně k situaci, kdy se americké zbraně obrátily proti Američanům a západní Evropě a dodnes jsou některé z nich součástí výzbroje arabských teroristů.

Nebezpečí vzniku podobné organizace vidím právě na Ukrajině. Určité podhoubí zde roste a znepokojení je na místě.

Radikálové požádali ukrajinskou vládu, aby otevřela arsenály

Vedení radikální nacionalistické organizace Pravý sektor požádalo kyjevské úřady, aby otevřely vojenská skladiště pro jejich oddíly domobrany, sdělil dnes novinářům zdroj na ukrajinském ministerstvu obrany.

Předák Pravého sektoru Dmitrij Jaroš prohlásil, že „konzervativní přístupy“ nedovolují udělat v zemi pořádek a zlikvidovat protesty proti Majdanu ve východních a jižních ukrajinských regionech. Rovněž zdůraznil, že se bojovníci z jeho oddílů zúčastní zajištění územní celistvosti země, sdělil zdroj.

Podle ukrajinských médií byl 5. března předložen Nejvyšší radě návrh, aby Pravý sektor měl status pravidelného vojenského útvaru.

Na středeční uzavřené schůzi Ukrajinského Ministerstva obrany vyjádřili podle agentury ITAR TASS náměstci ministra kritiku ohledně statusu militantů z Pravého sektoru. Současný ukrajinský režim chce totiž tuto neonacistickou organizaci integrovat do armády.

Premiér Arsenij Jatsenjuk následně podepsal příkaz pro jejich vyhození. O práci tak přišel první náměstek Alexander Olejnik, Vladimír Mozharovskij a Arturo Francisco Babenko.

V pondělí ukrajinský velvyslanec při OSN Jurij Sergejev prohlásil, že zločiny Banderovců během druhé světové války byly vymyšleny Sovětským svazem. Během čtvrteční schůze se to snažil v OSN vysvětlit ruský velvyslanec Vitalij Čurkin: „Je velice znepokojující, že stoupenci Stěpana Bandery provádí na Ukrajině pochody, otevřeně ukazují jeho portréty a nacistická loga a mají v Kyjevě skutečný vliv. Pokusy o ututlání Organizace ukrajinských nacionalistů – Ukrajinské vzbouřenecké armády (OUN-UPA) nejsou nechutné jen morálně. Rovnají se povzbuzování

nacionalistické ideologie, extrémismu a netolerance.“ řekl.

Aby Rusko zpochybnilo tvrzení, že Banderovci nejsou vrazi a nacističtí kolaboranti, tak ve středu zveřejnilo dokumenty o jejich zločinech a spolupráci s nacisty.

O koho se jedná, popsalo také CFP.

http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/vyvrazdili-na-sto-tisic-polaku-vcetne-zen-deti-a-nemluvnat.html

Nacistická ideologie Pravého sektoru

Pravý sektor je dnes koalicí neonacistických organizací. Vznikl v prosinci loňského roku souběžně se vznikem sebeobrany Euromajdanu. Struktura špiček Pravého sektoru je tvořena dvěma segmenty: polními veliteli a ideologiemi. Prvoplánově Pravému sektoru v roli sjednocujícího prvku vládne ideologie spojená s ideou „Nového pořádku“, který od kořenů mění předešlé modely ukrajinské společnosti a státnosti. Podle této ideologie se členové Pravého sektoru stávají nacionálními socialisty (proto ta podpora ze strany českého Národního odporu a dalších neonacistických organizací).

Neformálním vůdcem Pravého sektoru, tzv. koordinátorem je Dmytro Jaroš (nar. 1971). V hnutí má přezdívku „Jestřáb“. Od roku 2005 stojí v čele organizace „Trojzubec Stepana Bandery“. Skutečnosti, že Jaroš je banderovec, nepřekáží ani to, že se narodil nad Dněprem na východní a nikoliv západní Ukrajině. Mnozí mediální kouzelníci se nyní snaží dislokovat dnešní banderovce výlučně na západ Ukrajiny. Ale tak tomu není. Současní banderovci v politickém smyslu slova jsou stoupenci nacionálně sociální ideologie a praxe, která je spojena s hnutím ukrajinských nacionalistů OUN, a jen částečně jsou spojeni se jménem jednoho z vůdců tohoto hnutí – Stepanem Banderou (1909 – 1959). Na Ukrajině běží již čtvrt století aktivní propaganda nacistických idejí.

Připomeneme co bylo již popsáno.

„Protesty na západní Ukrajině organizovala CIA, ministerstvo zahraničí USA a nevládní organizace financované z Washingtonu a EU s cílem změnit rozhodnutí nezávislé ukrajinské vlády, která nechtěla vstoupit do Evropské unie.“ Bývalý náměstek ministra financí USA, Paul Roberts, o tom píše v článku na stránkách Centra pro studii procesů globalizace.

Ale co když je úkolem tajných služeb, vytvořit organizaci podobnou Al- Kaidá, která by bojovala proti Rusům. Vím jsou to pouze spekulace, ale není to právě to, čeho se prezident Ruska bojí?

Podobnou organizaci silně protirusky zaměřenou, by bylo možno vytvořit z onoho Pravého sektoru.

Radikální člen Pravého sektoru Muzyčko s kalašnikovem na půdě Regionální rady v Rivne; http://glavcom.tv/video/6734.html

Mám takový divný pocit, že pokud se těmto lidem otevřou arzenály zbraní, vznikne v Evropě, evropská Al-Kaidá a to se vší parádou, která tuto nechvalně známou bojovou organizaci doprovází.

To je nekontrolovatelné vraždění, rabování, mučení, atentáty, prostě terorismus.

Organizace Pravého sektoru má napojení do zahraničí.

http://wertyzreport.com/2014/03/04/rusove-zacali-vysetrovat-muzycka-kvuli-terorismu/

Kdo má zájem na vyzbrojení této militantní skupiny?

Víme, že uskupení Pravý sektor požádalo kyjevské úřady, aby otevřely vojenská skladiště pro jejich oddíly domobrany.

Pokud se tak stane, zlo z Pandořiny skříňky bude vypuštěno. Toto zlo bude namířeno proti všem Rusům.

Navíc lídr ukrajinské krajně pravicové organizace Pravý sektor Dmytro Jaroš, na kterého byl Rusy vydán mezinárodní zatykač, plánuje kandidovat na prezidenta Ukrajiny. Sdělili to jeho spolupracovníci.

http://czech.ruvr.ru/news/2014_03_07/Lidr-ukrajinskych-nacionalistu-bude-kandidovat-na-prezidenta-6916/

Jaroš dříve údajně veřejně poprosil o pomoc u čečenského teroristy Doku Umarova napojeného na al-Kaidu.

Myslím, že Putin si je velmi dobře této skutečnosti vědom a ví co dělá.

Bývalý americký ministr zahraničí Henry Kissinger v textu pro deník The Washington Post zkritizoval západní politiky za to, že "očerňují" ruského prezidenta Vladimira Putina.

http://czech.ruvr.ru/news/2014_03_07/Kissinger-podporil-Vladimira-Putina-1447/

Facebook komentáře