Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Mozaika amerického vměšování do vnitřních záležitostí jiných zemí

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Mozaika poskládaná z drobných kamínků, vytváří reálný obraz americké geopolitiky. Není potřeba mnoha slov, stačí sledovat poslední události.

  • mozaika-americkeho-vmesovani-do-vnitrnich-zalezitosti-jinych-zemi


Bývalý sovětský prezident Gorbačov to řekl jasně

Michail Gorbačov přiletěl do Berlína kde se účastní oslav 25. výročí pádu Berlínské zdi a už dal najevo, že se tu výrazně postaví za politiku současného šéfa Kremlu Vladimira Putina.
„Jsem naprosto přesvědčen, že Putin dnes lépe než kdokoli jiný chrání zájmy Ruska,“ předeslal Gorbačov před odletem do Berlína ve vyjádření pro agenturu Interfax. Ukrajinskou krizi označil za vhodnou záminku pro Spojené státy, aby kritizovaly Rusko.

„Rusko souhlasilo s novými vztahy a položilo nové základy pro spolupráci. Všechno by bylo skvělé, ne každému v USA se to ale líbilo. Mají jiné plány, potřebují jinou situaci - takovou, aby se mohli vměšovat do záležitostí po celém světě,“ řekl.
Gorbačov, jejž v pondělí přijme německá kancléřka Angela Merkelová, USA vytkl, že se dál vměšují do vnitřních záležitostí jiných zemí. „Jestli to je dobře, nebo špatně, to je jim úplně jedno. Pro ně jedině důležité je to, že se do toho vloží,“ podotkl.

„Lepšího přímluvce si Putin snad ani nemohl přát. Gorbačov je stále nejoblíbenějším Rusem v Německu, protože jeho reformní politika rozhodujícím způsobem přispěla ke sjednocení země,“ napsal v pátek Spiegel Online.

Je opravdu americká politika vměšováním do vnitřních záležitostí jiných zemí?

Když pomineme statisíce mrtvých jako daň za četné barevné revoluce v režii USA planoucí po celém světě, co nás k tomuto konstatování přivádí? Když dále pomineme přiznání německého novináře Udo Ulfkotte vypovídajícího o tom, jak šířil v médiích vědomě lži, které po něm chtěla CIA, aby byla mediálně zpracována německá veřejnost, jaké máme další důkazy, že se tak skutečně děje?

Důkazy lze nalézt na každém kroku, každý den

Důkazem vměšování je samotný Americký kongres, který znovu vyzval NATO, aby odkoupilo Mistraly postavené pro Rusko, nebo aby je pronajalo. O tom se hovoří v poselství kongresmanů adresovaném generálnímu tajemníkovi Jensi Stoltenbergovi. Koncem května adresovali podobnou žádost předcházejícímu šéfovi aliance Andersi Fogh Rasmussenovi.

Smlouvu na stavbu lodí Mistral podepsaly Francie a Rusko v červnu roku 2011. Její celková hodnota je 1,2 miliardy eur. V případě, že Francie smlouvu nedodrží, bude muset zaplatit Rusku penále.
Francie již hotový Mistral chtěla Rusku předat, ale Američané byli kategoricky proti.
Francie se ocitla pod velkým politickým tlakem USA a zatím ani jediný Mistral Rusku nepředala.
Severoatlantická aliance potvrdila, že obdržela dopis od americký kongresmanů s návrhem, aby organizace zakoupila vrtulníkové výsadkové lodě třídy Mistral, které Francie staví pro Rusko.
Aliance je přesvědčena, že to je v kompetenci zemí, kterých se kontrakt týká.

Maďarský parlament schválil zákon, který urychlí výstavbu Jižního proudu

Spojené státy se pokoušejí ovlivnit Maďarsko kvůli energetickým vztahům s Ruskem. Prohlásil to maďarský premiér Viktor Obrán po setkání s bavorským premiérem Horstem Seehoferem v Mnichově. Maďarský parlament schválil zákon, který urychlí výstavbu Jižního proudu.

Washington neskrývá, že otevřeně koordinuje mezinárodní vydírání a tlak na Moskvu

Tak ohodnotil jednání Spojených států předseda ruské Státní dumy Sergej Naryškin na setkání s místopředsedou japonské Liberálně demokratické strany, předsedou Asociace poslanců parlamentu za přátelství s Ruskem Masahiko Komurou.

Podle Naryškinových slov je Rusko znepokojeno tím, že se japonští partneři připojili k nelegálním, kontraproduktivním rozhodnutím a zavedli protiruské sankce.

Pod tlakem Washingtonu není pouze Maďarsko a Francie, pod tlakem je také EU

Americký viceprezident Joe Biden během svého vystoupení před studenty Harvardské univerzity přiznal, že Evropská unie nebyla připravena a ani nechtěla uvalit sankce na Rusko, ovšem podlehla nátlaku Spojených států a zavedla sankce vůči Rusku.

Joe Biden otevřeně vyprávěl o tom, že sankce vůči Rusku byly od samého počátku „projektem“. Přiznal, že na začátku Evropa měla velmi skeptický názor na podobné aktivity. Biden přiznal, že v případech, kdy debaty na diplomatické úrovni byly neúspěšné, USA zapojovaly „dělostřelectvo těžkého kalibru“ - samotného prezidenta Baracka Obamu.

Trans-Pacific Partnership Free Trade Agreement (TPP).

Japonsko ustálo tlak USA na podepsání smlouvy o volném obchodu TPP.
Smlouva zahrnuje 13 asijských států + USA. TPP byla však asijskými státy poslána k ledu.
Američané se snažili téměř zoufale propasírovat smlouvu TPP, alespoň s Japonskem. Čína řekla ne, a bylo hotovo. Obama mohl jet z Asie domů. Transpacifická smlouva (TPP) jde do kytek, což ukázaly výsledky Obamovy "obchodní" návštěvy v Japonsku a v zemích Dálného východu. 
Smlouva TPP by navíc zničila asijské zemědělství a lokální ekonomiku. Smlouva NAFTA po 20 letech a zničené Mexiko výmluvně ukázal, jak dopadlo lokální zemědělství a ekonomika při totální liberalizaci trhu. A je dobré vědět, že současný úspěch Číny je právě v tom, že od začátku (na rozdíl od Klausova Česka a Jelcinova Ruska) odmítla tzv. Washingtonský konsensus a otevírala trh pomalu a velmi promyšleně. Asijské země se poučily z úspěchu Číny a z debaklu Mexika. Výsledkem je odmítnutí smlouvy. 

Nyní je na řadě EU a smlouva o volném obchodu TTIP. Transatlantické partnerství pro obchod a investice (TTIP; také známé pod názvem Transatlantická zóna volného obchodu se zkratkou TAFTA) . Ubrání se EU podepsání pro nás zatím nevýhodné smlouvy?

USA se snaží přemluvit Čínu, aby přijali sankce na jejich příkaz vůči Rusku 

Čína vyslovila veřejně svůj postoj ohledně nepřípustnosti zavedení jednostranných sankcí, jejich nelegitimity a kontraproduktivity. Moskva a Peking považují podobná opatření za neúčinná a za pokus o nátlak na suverénní státy.

Hysterická kampaň proti Zemanovi

Abychom nechodili příliš daleko je tu hysterická kampaň proti Zemanovi. Pochází prý z dílny amerického velvyslanectví. Miloš Zeman neměl být zvolen prezidentem, neboť to nebylo v plánu. Dokonalými kandidáty měli být pro-američtí koně, Karel Schwarzenberg a Jan Švejnar. Mezi nimi se měl odehrát syntaktický americký model boje, kdy bez ohledu na to, kdo by vyhrál, každý by razil stejnou a předem nalinkovanou politiku podle zadání a notiček z americké ambasády. 

Zeman vyhrál prezidentské volby nečekaně, protože nikdo nepředpokládal, že lid zvolí do funkce důchodce odkudsi z Vysočiny. Vůle českého lidu je tudíž Američanům a jejich poskokům, havlistům a sluníčkářům, na obtíž. Demokracií a volbami se ohánějí jen do té doby, dokud výsledek voleb je podle jejich plánu. Pokud není, demokracii odmítnou respektovat, viz. americké odmítnutí výsledků voleb v Palestině (kde zvítězil Hamás před lety), odmítnutí demokratické volby na Krymu (v Kosovu volby naopak Američané uznali), odmítnutí voleb v Luhansku a Doněcku. Zeman byl jako prezident dosud trpěn, ale trpělivost přetekla.

Pokud se domníváte, že onou poslední kapkou byla sprostá slova, jste na omylu. Sprostá slova byla jen záminka. Zeman si znepřátelil americké lobbisty a tajné služby svými výroky na konferenci na ostrově Rhodos, kde se vyjádřil k tomu, aby sankce vůči Rusku byly zrušeny a zejména svojí návštěvou Číny. Výroky o Tibetu byly jenom folklórem, Zeman leží kulturní frontě v Česku v žaludku už hodně dlouho, ale dosud se do věcí neangažovali američtí zpravodajci. To se změnilo s příchodem nového velvyslance Andrewa Schapira do Prahy.

Pokud složíme onu pomyslnou mozaiku, vidíme jasně obraz, který popsal pan Gorbačov

„USA politika je politikou vměšování se do vnitřních záležitostí jiných zemí. Jestli to je dobře, nebo špatně, to je jim úplně jedno.“

Zdroj: 
http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/4888-americky-viceprezident-joe-biden-evropa-podlehla-natlaku-usa-uvalit-sankce-na-rusko

http://www.czechfreepress.cz/emil-kalabus/nevinne-tajne-smlouvy.html

http://www.czechfreepress.cz/politika/hystericka-kampan-proti-zemanovi-pochazi-z-dilny-americkeho-velvyslanectvi-na-konci-ma-byt-babis-prezidentem-a-dostavba-temelina-vime-prvni.html

http://czech.ruvr.ru/news/2014_11_07/Washington-nepokryte-koordinuje-vydirani-Ruska-2832/

http://czech.ruvr.ru/news/2014_11_07/NATO-obdrzelo-dopis-od-americkych-kongresmanu-o-prodeji-Mistralu-3191/

Facebook komentáře