Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Jak země NATO sabotují OSN. Buď ty sám tou změnou, kterou chceš ve světě vidět

Hodnocení uživatelů:  / 23
NejhoršíNejlepší 

Emil Kalabus

Dnešní blog bych rád věnoval skutečnostem, které nejsou na první pohled až tak zřejmé, ale jako páchnoucí bahno leží v samotném základu našeho života.

Ne, není konec hádkám, konspiracím, obviňováním. To jenom pravda se těžce dere na povrch smrduté a zatuchlé louže.
Šílená jízda na horské dráze pokračuje.

Ti z nás, kteří ještě včera byli nazýváni hanlivě konspirátory a dezinformátory, jsou dnes v právu.

Ti druzí, kteří na ně házeli kopce hnoje a pasovali se do rolí morálních ochránců světa se ukazují býti zcela nedůvěryhodnými lháři a šiřiteli fake news.

Rusko vzneslo obvinění na britské tajné služby z fingování chemického útoku v Sýrii.

  • jak-zeme-nato-sabotuji-osn-bud-ty-sam-tou-zmenou-kterou-chces-ve-svete-videt

Ruský reprezentant při OPCW prohlásil, že provokace s chemickými zbraněmi v Sýrii byla provedena nevládní organizací, které Velké Británie a USA platí za spolupráci.

Všechno se provádělo podle scénáře, který byl připraven ve Washingtonu. Není žádných pochyb o tom, že Američané hrají „první housle" v tom všem. Spojené státy, Spojené království a Francie a některé další země se po „fakeovém" příspěvku od Bílých přileb a jejich kolegů v Dúmě, hned vrhly na syrské autority s obviněními," prohlásil Alexandr Šulgin.

Připomeňme, že ještě 13. března generální štáb RF informoval o tom, že protiasadovští bojovnici, připravují inscenaci chemického útoku v Sýrii. Komu chemický útok poslouží je snad všem jasné.

V kauze Skripal, stále více a více vyplouvají na povrch, informace, které případ otrávení bývalého dvojitého agenta Skripala a jeho dcery staví do poněkud odlišného světla. Zdá se, že tato akce je od začátku podvodná. Dle Rusů je to akce tajných služeb Velké Británie (pravděpodobně MI6). „Otrava bývalého dvojitého agenta Sergeje Skripala a jeho dcery v Británii byla provokací amerických a britských tajných služeb“, prohlásil šéf ruské zahraniční rozvědky Sergej Naryškin. Chování Washingtonu vůči Moskvě podle něj znamená, že je možné začít hovořit o návratu období studené války.

Látka, jejíž vzorky Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) na žádost Británie sama v Salisbury sesbírala, podle zprávy dosahovala „vysoké čistoty“. O jakou látku přesně šlo a odkud pocházela, ale zpráva OPCW neuvádí - to je uvedeno v důvěrné verzi dokumentu určeném pro členské země OPCW – tedy i Rusko. Aniž by zpráva tehdy něco konkrétního uvedla Británie měla jasno. Byl to novičok. Od toho okamžiku začala hysterická a štvavá kampaň proti Rusku.

Musím smutně konstatovat, že na britskou, nepodloženou zprávu se chytil sám urputný bojovník proti dezinformacím Jakub Janda. Tomu bylo jasné, že se jedná o novičok, protože to kdosi řekl v Londýně...Experti z mezinárodní Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) dnes potvrdili závěry britských úřadů ohledně identity jedu novičok, který byl použit při útoku na Sergeje Skripala a jeho dceru Julii. „Chtěli jste důkazy? Tady jsou,“ reagoval na tuto zprávu na sociální síti ředitel think-tanku Evropské hodnoty Jakub Janda a vyzval „konspirační teoretiky, aby skočili do zdi“. Dnes může skákat do zdi sámpan Janda, protože evidentně skočil na dezinformaci, kterou urputně šířil. Ale jak víme, nebyl to pouze sám Jakub Janda. Šiřitelů fake news bylo nepočítaně.

K celému problému se na videu vyjádřil Sergej Lavrov ruský diplomat a politik, ministr zahraničních věcí Ruské federace. Lavrov na videu dokazuje, že Skripalovi nebyli otráveni novičokem, ale látkou BZ, která je ve výzbroji armád USA, VB a dalších zemí NATO. 

Lavrov: Skripalovi byli otráveni látkou BZ, ne “NOVIČKOM“

Ale navraťme se k těm prvopočátkům – bublajícím a smrdutým bažinám. Těmi smrdutými bažinami jsou nezákonné války zemí NATO. Je šokující a velmi smutné, když zjistíme jak země NATO sabotují OSN. Podle Charty Organizace spojených národů od konce II. Světové války a založení OSN platí celosvětový zákaz válek. Z tohoto zákazu existují pouze dvě výjimky: Za prvé platí právo na sebeobranu. Za druhé smí být proti některé zemi vedena válka na základě výslovného mandátu Rady bezpečnosti OSN. Odhlédneme-li od těchto dvou výjimek, je vedení války již více než 70 let zakázáno.

Realita je však jiná. Na naši planetě zuří četné války a konec vojenských konfliktů není v dohlednu. Mezi země, které vedou války, patří také země NATO, největší vojenské aliance na světě, které v čele s USA během posledních 70 let vyprovokovaly řadu nezákonných válek a vždy z nich zcela beztrestně vyvázly.

Dr. Daniele Ganser je švýcarský historik a badatel v oblasti mírového hnutí, specializuje se na světové dějiny po roce 1945 a mezinárodní politiku. Ve své knize Nezákonné války popisuje na příkladu 13 zemí, jak byly v minulosti a jsou v přítomnosti vedeny nezákonné války a opakovaně jsou porušovány zásady vyslovené v Chartě OSN, a tím je záměrně sabotován zákaz vedení válek.

Autor barvitě popisuje jak NATO porušuje veškerá možná ustanovení a závazky. Všímá si nezákonné války proti Íránu v roce 1953 – Nezákonné svržení Mosadekovy vlády 19. srpna 1953.

Pak přišla nezákonná válka proti Guatemale v roce 1954 -Prezident Arbenz svržen v rámci operace, řízené CIA.

Dále následovala nezákonná válka proti Egyptu v roce 1956, kdy Izrael, Francie a Velká Británie útočí…

Vzpomeňme nezákonnou válku proti Kubě v roce 1961. Vražedné úklady a zápalné bomby, které padaly na Kubu...Vylodění v Zátoce sviní ...OSN v průběhu invaze selhává…

Následuje nezákonná válka proti Vietnamu v roce 1964 – Válečná lež o incidentu v Tonkinském zálivu v roce 1964, manipulace CIA s masovými médii…

..A následují další nezákonné války. Afghánistán v roce 2001, Irák 2003, Libye v roce 2011, Ukrajina 2014 a rozšiřování NATO směrem na východ, Jemen v roce 2015, nezákonná válka proti Sýrii…

Sýrie vstoupila do Organizace spojených národů v roce 1954 jako zakládající člen. Když však v zemi v roce 2011 vypukla brutální válka, nedokázala mírová organizace Sýrii ochránit. Státy z oblasti Perského zálivu, Katar a Saúdská Arábie, se tehdy v součinností se zeměmi NATO – Spojenými státy, Velkou Británií, Francií, Tureckem a Německem .- pokusily svrhnout prezidenta Bašára al-Asada.

V médiích států NATO v Evropě i Severní Americe je syrský prezident Bašár al-Asad líčen jako „novodobý Hitler“ nebo „řezník z Damašku“. Šlo o válečnou propagandu, jejímž účelem bylo morálně ospravedlnit změnu režimu v Sýrii. Nepovedlo se. Váleční jestřábi přitom zapomínají, že Charta OSN násilnou změnu režimu striktně zakazuje, a že historická realita je často mnohem komplexnější, než tvrdí propaganda NATO.

Hlavní důvod vypuknutí války v Sýrii spočívá podle švýcarského historika Gansera v tom, že země NATO – Spojené státy, Velká Británie, Francie a Turecko – usilovali o změnu režimu v Damašku a svržení Asada. Mnohé operace probíhaly ve skrytu a pro veřejnost zůstávaly dlouho nepostřehnutelné. Nyní jsou však již dostupná historická data, která dokazují, že válka v Sýrii je ve skutečnosti tajnou válkou NATO. „Depeše ministerstva zahraničních věcí, publikované prostřednictvím Wikileaks, dokládají, že Bushova vláda usilovala o destabilizaci v Sýrii a že tyto snahy měly přesah až do období Obamovy vlády,“ odhalil americký investigativní novinář v dubnu 2016.

Podle autora knihy Nezákonné války, se vedla válka v Sýrii o ropovody a plynovody. K tomu, aby dosáhly změnu režimu, potřebovaly NATO – Spojené státy, Velká Británie, Francie a Turecko – spojence přímo na místě. Nalezly je ve dvou monarchiích z oblasti Perského zálivu – Kataru a Saúdské Arábii.

Protože nechtěly vyslat do bojů svoje vlastní vojáky, používaly země NATO a monarchie z oblasti Perského zálivu ke svržení Asada jako pozemní jednotky radikální džihádisty z různých zemí. Křesťanům v Evropě a ve Spojených státech se na první pohled zdá neuvěřitelné, že by země NATO cvičily džihádisty a zásobovaly je zbraněmi. V Bílém domě ještě dnes tvrdí, že jsou to umírnění rebelové. To je podle autora knihy bláznivé. Historik Hirsh tvrdí, že americký boj proti Asadovy posiluje džihádisty. „Ve světle protiteroristické strategie je to, co děláme, prostě nesmyslné,“ soudí nezávislý analytik Hersh.

NATO se nepodařilo svrhnou Asadův režim, nepodařilo se ovládnou plynovody a ropovody. Díky vojenskému zásahu Ruska zůstal Asad u moci a NATO nedosáhlo svého cíle, kterým mělo být ovládnutí Blízkého východu a absolutní kontrola nad plynem a ropou. Už chápete tu nenávist vůči Rusku?

Rusko si dovolilo až příliš hodně vůči impériu USA a NATO. Ač bylo a je na území Sýrie zcela legálně v souladu s Chartou OSN, je zde také NATO, které Chartu OSN zcela sabotují.

Ano, nezákonné války, provokace a jednostranná propaganda jsou stále zde. Lid spojených národů by měl uchránit budoucí pokolení od metly války, která dvakrát za našeho života přinesla lidstvu nevýslovné strasti…

Raketový útok na objekty v Sýrii, který podnikly USA, Velká Británie a Francie, je v rozporu s mezinárodním právem a americkou ústavou, praví se v prohlášení vedoucích činitelů americké Asociace pro kontrolu zbraní Derila Kimballa a Toma Countrymana.

Experti vyslovili zejména znepokojení kvůli tomu, že raketový útok na Sýrii byl podniknut bez speciálního povolení Kongresu USA.

Rozšířené tvrzení, že prezident má právo na podniknutí vojenských akcí výhradně podle vlastního rozhodnutí, nastoluje otázky ohledně dodržování ústavy a vzbuzuje znepokojení ohledně eventuálního rozhodnutí prezidenta iniciovat válečné akce proti jiným zemím, včetně Severní Koreje, což může vést k nasazení jaderných zbraní," říkají experti.

Charta OSN zná dvě explicitní výjimky, kdy je možné zahájit válku. Tou první je výkon sebeobrany, kdy se stát brání proti ozbrojenému útoku. Tou druhou výjimkou je právě mandát RB OSN, která je jediná zmocněná k tomu, aby umožnila výkon opatření za použití ozbrojené síly.

Potom je několik dalších výjimek, které jsou diskutované, ale které v mezinárodním právu explicitně zakotvené nemáme a jednou z možných o které bychom mohli uvažovat je tzv. humanitární intervence, která byla používána třeba v případě Libye. I ona má ale své podmínky a ty v tomto případě nebyly rovněž splněny. Humanitární intervence v Libyi vedla ke změně režimu, což bylo rovněž protizákonné. Samotná existence humanitární intervence je velmi problematická a většina států, jak se ukazuje s existencí této výjimky nesouhlasí.

Je jasné, že drtivá většina z nás po válkách netouží.

Nechceš válku?

Jak poznamenal Gándhí: „Buď ty sám tou změnou, kterou chceš ve světě vidět.“

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/sergej-skripal-utok-novicok-provokace-rusko-rozvedka-usa-britanie-1fg-/zahranicni.aspx?c=A180404_100600_zahranicni_ane

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Opil-se-Bozkovem-Vazne-informace-ohledne-Syrie-a-stret-s-Jakubem-Jandou-stran-Skripala-531825

Kniha Nezákonné války – Jak země NATO sabotují OSN. Autor -Dr. Daniele Ganser

http://czechfreepress.cz/emil-kalabus/sok-na-ct24-pravni-pohled-na-americky-utok-na-zakladnu-v-syrii.html

Facebook komentáře