Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

CFP o šest dnů rychlejší než BBC a Reuters + Podivuhodné předpovědi.

Dobrý den všem čtenářům CFP. Dnešní článek bude velmi zajímavý. Jedná se o minulé i současné předpovědi CFP, které se již naplnily, nebo se právě naplňují. Článek je psán s lehkou ironií, tak ho neberte až tak úplně vážně i když se o vážné věci přirozeně jedná.

Přesto z jistých věcí a analýz až mrazí v zádech.

Je údělem publicistů sbírat a porovnávat informace, třídit, analyzovat a určitým způsobem předvídat sled následujících událostí. K tomu používají jak svých znalostí a dovedností, tak především intuici. Někdy jsou jejich závěry pozoruhodné a předbíhají události skutečné i svou dobu. O to je však naše práce zajímavější.

  • cfp-o-sest-dnu-rychlejsi-nez-bbc-a-reuters-podivuhodne-predpovedi


Zdroj BBC - "Dne 7.10. se objevila informace, že Bagdád patrně také požádá Rusko o intervenci proti IS. Agentuře Reuters to řekl šéf branného výboru iráckého parlamentu Hákim Zámilí." 

Tuto informaci převzala pohotově i další média. Irák možná požádá Rusko o vstup do bojů proti IS i na svém území, píší 7.10. ceskenoviny.cz. 

Tohle se Američanům nebude líbit: Ať u nás bombarduje raději Rusko, zní z Iráku, píší 7.10. parlamentnilisty.cz.

Zajímavostí je, že na CFP se podobná informace objevila o 6 dnů dříve, tedy 2.10. v článku s názvem - Irák zřejmě požádá Rusko o pomoc. CFP je tedy v otázce žádosti Bagdádu o ruskou pomoc a v předpovědi dalšího vývoje 6 dní v předstihu před BBC, Reuters a dalšími médii. 

Dne 2.10. se ve zmíněném článku na CFP píše: „Zatímco se íránští vojáci s bojovníky Hizballáhu přidají k jednotkám syrského prezidenta Bašára Asada a ze vzduchu je podpoří ruské letectvo, Irák zřejmě Rusko požádá o vojenskou pomoc. Myslím si, že otázka nezní zda to bude, ale kdy to bude.“

Článek zde: https://www.czechfreepress.cz/blizky-vychod/irak-zrejme-pozada-rusko-o-pomoc.html

A přesně to se dnes děje.

Novinkou je, že tato otázka již byla projednávána v iráckém parlamentu a právě o tom BBC a Reuters informují.

Faktem zůstává, že CFP o této možnosti informoval v předstihu a den, kdy Moskva bude moci létat nad Bagdádem se přiblížil. 

Ale nejsou to pouze dnešní události ze kterých mrazí v zádech. V minulých letech psal velmi aktivně v té době aktuální články třeba Ladislav Kašuka či Miroslav Suja.

Doporučuji přečíst například článek pana Suji z minulých let a porovnat co vše se splnilo. Ano pokud máte rádi mrazení na zádech pak čtěte.
Z článků Miroslava Suji. Doporučuji. Je to velmi poučné.

Už se skoro bojím psát
24. února 2009 v 13:46 | afinabul | Ponerológia 
Když pozoruji sled současných událostí ve světě i doma, zjišťuji, že se plní téměř vše, o čem jsme psali v CFP. Tak třeba pamatujete na říjen 2008. Na ty nabubřelé projevy našich vládních politiků o tom, jak se nám krize vyhne, o zdraví našich bank a na články v Czechfreepressu. Již počátkem listopadu jsme veřejnost varovali, že krize bude tvrdší, hlubší a delší než si vůbec umíme představit a že na neschopnost a nabubřelost našich vládních politiků nakonec dojedeme. Nyní je Euro již zhruba za 30 Kč, akcie na dně, na dlažbě statisíce lidí, desítky firem krachují a stovky jsou před krachem a rating ČR se propadá.http://www.czechfp.cz/site/? (Citace: "…bude se jednat o největší světovou finanční krizi a následně hospodářskou recesi v období po druhé světové válce"; 7.11.2008)
A pamatujete si ještě na Džamilu Stehlíkovou? Tak o tom, že odejde z vlády, jsme psali ještě dřív, než Topolánek tušil, že bude muset svoji vládu obměnit. Uznávám, že vzhledem ke "kvalitám" a erudici bývalé ministryně nebylo až zas tak těžké předpovědět její odchod z vlády. http://www.czechfp.cz/site/? (Citace: "Navíc se snáší mračna nad vládním křeslem Džamily Stehlíkové a bude zázrak, když se nestane obětí Topolánkových kosmetických změn ve vládě". 23.11.2008)
Celkem nedávno jsem v jednom článku tuhle ekonomickou krizi přirovnal ke chřipce, a v dalším jsem naznačil, že by bylo lepší ji nechat volně proběhnout, protože zákroky sebevědomého poplety "Clouseaua" Topolánka by naší ekonomice mohly ještě více uškodit. Ostatně svoji firmu zadlužil a pak přivedl ke krachu, takže se máme ještě na co těšit. Jen pár dní po mně tuto krizi přirovnal ke chřipce i Václav Klaus a po něm samozřejmě i Topolánek. Pojal jsem v této souvislosti jisté podezření, že profesor je našim náruživým čtenářem a možná pod nějakým nickem naše články stejně náruživě komentuje. http://www.czechfp.cz/site/?(chřipka; 6.2.2009)
http://www.czechfp.cz/site/? (nechat volně proběhnout, 17.1.2009)
http://www.denik.cz/…0090209.html (Klaus - chřipka; 9.2.2009)
Ale za opravdový majstrštyk považuji naši úvahu z listopadu 2008 o tom, že USA budou možná muset z důvodu ekonomické krize realizaci svého "protiraketového štítu" v Česku a Polsku poněkud oddálit neřkuli zrušit. Tehdy ještě vládní demagogická mašinerie v čele s ideologickým duem Vondrberg jela na plný obrátky.
http://www.czechfp.cz/site/? (Citace: "…bankrot USA by mohl zhatit výstavbu US radaru v Česku"; 1.11.2008)
http://www.tyden.cz/…_104563.html (Citace: "Podle Schwarzenberga by sice nový americký pohled na protiraketovou obranu mohl výstavbu radaru pozdržet, vzhledem k hospodářské krizi to ale prý není překvapivé" ; 9.2.2009)
No a pro ty, kteří by si ještě rádi zařídili nějaké soukromé, pracovní, či finanční záležitosti podle našich předpovědí, si nyní krátce zrekapitulujme, co nás podle Czechfreepressu ještě čeká. Rasové nepokoje v USA (myslím, že se již něco chystá, o čemž svědčí například i obrovský nárůst členstva v Ku-Klux-Klanu a prodeje zbraní), krach neboli bankrot USA (někteří ekonomové již Obamu varují, že krize může být pro USA horší, než ta ze třicátých let minulého století) a rozpad Strany zelených (ten je již více než na spadnutí). Třetí světová, o které jsme psali několikrát, už dávno začala pod pro veřejnost oblbujícím názvem válka proti terorismu.
Jo, a mám takové tušení, že tohoto roku se Češi probudí z konzumní letargie a že se konečně dožijeme i pořádných, masových, lidových protestů nejen proti této vládě, ale proti celému mafiánskému systému, který za cca 20 let naši rádoby politici v této zemi nainstalovali.
Skoro se už bojím psát.
******
******
TS on Únor 23rd, 2009 23.51
Je těžké psát nepříjemné informace jako fakta a současně z nich vyvozovat další nepříjemné a zároveň nevyhnutelné události. Nejjednodušším omylem je prostě popřít je nepodloženou vírou. V mém okolí se tak děje i u nadprůměrně inteligentních lidí.
Pro čtenáře jen malé doporučení: sledujte chod západní ekonomiky a společnosti, jsou před námi cca 1 měsíc.
Mnohem těžší rada zní: Sledujte, co z mainstreamového zpravodajství systematicky mizí. Co tam už není. To je totiž podstatné. Media to filtrují, protože jim to dává nepatrnou společensku výhodu. Takové informace přece nebudou tisknout na papír za pět korun, ale spíš obchodovat s nimi v kožených křeslech.
Čtenáři a diváci mainstreamu nejsou cílovým zákazníkem mediálních koncernů, čtenáři jsou jen nutnou "pracovní kapalinou" pro jejich koloběh peněz.
V ČR sledujte druhotné příznaky změn, které se na první pohled jeví jako aktuální reakce, ale z principu věci MUSELY být zrát s dostatečným předstihem. Jsou to události legislativní, bezpečnostní, makroekonomické, celospolečenské.
Dokud bude ČR v čele EU, nečekám zásadní kolize, ale jakmile skončí, projeví se naplno nastřádané problémy. Někdo je možná ještě přikrmí.
Nezústávejte jen u sledování. Kontaktujte své přátele, lidi ve svém domě a lidi, kterým důvěrujete. Nedělejte to hospodským způsobem nadávání, dělejte to stručnými cílenými otázkami probouzejícími jejich myšlení, nikoliv jejich strach a zlost.
Pozor na životní styl starých lidí. Jejich život žili paradigmatem "za pár let bude líp" a často tomu tak opravdu bylo. Nemyslím, že tomu tak musí být i v budoucnu.
Nevyhnutelný je souběh více krizí najednou. Zhruba v období dalších 20ti let. Co bude pak stejnak nikdo neví. Krátkodobě jse někdo pokusí o umělé oddálení jedné nebo více krizí tak, aby se fáze rozložily a tím byly sice stejně intenzívní, ale postupné. Když to udělá tak, aby na tom ještě "vydělal", tak tím krizi ještě víc zhorší. Pokud se do dlouhodobých problémů přidají ty krátkodobé katastrofy, (např. jarní povodně, letní sucha nebo pohřeb Michaela Jacksona), tak si dávejte pozor co se bude dít mimo hlavní pozornost.
Když probíhal v r.2000 v Praze sjezd MMF, bylo všude keců o rozbité výloze v Mekáči. Ale to, že MMF prakticky nic podstatného nevyřešil a ze slibovaných záruk vznikly mnohým státům nesplatitelné dluhy, to se v paměti lidí neuchovává. K placení dluhů paměť nepotřebují.
Pamatujte si. A na základě paměti a zkušeností se včas rozhodujte.
Zdroj: http://afinabul.blog.cz/0902/uz-se-skoro-bojim-psat

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře