Pane guvernére Singere, řekněte českému lidu, od koho jste nakoupili předraženou euroměnu za miliardy? Centrální regulací (podobající se socialistickému plánování) jste přispěli k deformaci přirozených ekonomických procesů. Kdo že se to bez práce namlsal smetany? ČNB by měla zveřejnit, od koho nakoupila eurozlaťáky, a komu že to nasypala nekrytou měnu zadarmo do klína. Vaše prognóza o zvýšení spotřeby, která byla vaším hlavním argumentem, se sesypala jako domeček z karet a nás, občany, by zajímalo, co bude dál. Ponesete odpovědnost za škodu, kterou jste lidem způsobili nebo budete toto svinstvo páchat vůči koruně dál?

 

Nejhorší je na těchto ekonomických fíglech to, že ČNB vám všem, kteří máte naspořené peníze, novou emisí (tiskem nekrytých peněz) zředila hodnotu vašich úspor. A to je jeden z hlavních cílů moudrých hlav. ČNB chce záměrně znehodnotit měnu, protože banky jsou nacpané k prasknutí. Nemají komu půjčovat. Ve své podstatě ČNB vyhrožuje lidem inflací. Zdá se vám to normální? Mně tedy ne. Lidé se bojí budoucnosti, firmy o svou existenci. Všichni dohromady přestali mít důvěru ve vlastní stát a chovají se ostražitě a zodpovědněji, v protikladu ke svému státu, který jde přesně opačným směrem. Roztáčí inflaci, čímž cíleně znehodnocuje vaše úspory, protože mu dochází vlivem gigantického dluhu dech.

 

Přiznám se, že nevím, zda se mám těšit na to, až penězi přecpaná břicha bankovních korporací prasknou a společnost bude nucena hledat nové formy svého seriózního a spravedlivého financování.

Dovětek:  Denně dostávám několik zpráv od svých dodavatelů, že jsou nuceni, z důvodu devalvující koruny, zvednout ceny. Benzín a nafta už rostou, plyn a elektřina bude následovat. Tím pádem, se opět zdraží všechno. „Doufám občane, že chápeš, že to co ČNB páše,  je jen a jen  pro tvoje dobro!!!!!!!!!“

 

Petr Havlíček