Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Zamyšlení nad státem

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Státní aparát prostě šetřit neumí. Jen si to vemte: Stát utratil za uplynulých 11 měsíců o 77,9 miliardy korun více, než kolik vybral ALE před rokem to bylo 125,9 miliardy. Stát je podivuhodný tvor. Žije na deficitních schodcích a jak naši mocní utrácí se i se schodkem rychle propadá do hlubin neřešitelných dluhů. Jednou se to na nás sesype a tíhu tohoto zadlužování poneseme na zádech. Vlastně, co to plácám, pomaličku mám již nakládají dluhy na hlavy. Kojenec, nekojenec, všem se přisuzuje dluh přesahující 55 tisíc a jako jackpot Sportky i on stále stoupá....

 

 
  • zamysleni-nad-statem

Spořivá vláda má díky úctě k tradici složitou pozici. Ví, že musí šetřit ale současně nechce přijít o možnosti zadlužování v rámci Eurosvazu. Výše uvedená informace mě nutí se zamyslet nad tím nesmyslem, jako je vláda. Vládnoucí činitelé nemají za rostoucí dluh osobní zodpovědnost. Kdyby manažeři ve firmě dělali to samé co poslanci v parlamentu, byli bychom svědky bleskového zániku. Manažery bychom velmi brzi potkali na lavici obžalovaných a celá záležitost by tím byla uzavřena. Paradoxně nás ale nutí si myslet, že stát koná správně a život na dluh je v pořádku.

Projevy mnohaletého zadlužování jsou tak ve společnosti stále citelnější. Aby se plnila státní kasa a bylo z čeho splácet úroky, máme tady jednu z nejvyšších spotřebních daní. Benzín je drahý hlavně kvůli této dani stejně jako cigarety a alkohol. Pokud si to uvědomujeme, dávají všechny ty teorie o potlačování alternativních technologií samozřejmě smysl. Kdyby se nekupoval benzín, nebylo by na splátky a nastává problém.

Stát vč. pana Kalouska si je toho jistě vědom a proto tiše razí politiku která říká že nové pohony nezávislé na komerčních palivech jsou ohrožením ekonomiky státu. Jedinou věcí, kterou by však tyto technologie ohrozily je vysoký životní standard našich činitelů.

Benzín je jen jeden ze způsobů, jak nás stát ždímá. Další způsob je výroba a distribuce elektřiny neboli ČEZ. Způsob výroby i distribuční síť se za posledních 100 let nijak výrazně neproměnily. Tepelná a jaderná elektrárna jsou obří rychlovarná konvice, které vyrábí páru a ta roztáčí parní turbínu.

Když se objevila fotovoltaika, co udělali naši mocní? Naprosto ji zdiskreditovali a energie slunce je dnes nejdražší, protože pár lidí má obrovské plochy s panely, které vyrábí elektřinu na prodej za garantovanou vyšší cenu. Ano, zbytek světa tu garanci díky závislosti na elektrické energii musí tak jako tak zaplatit a kdo je za tuhle situaci osobně zodpovědný? Nikdo, jak jinak...

Společnost je tak v silném stresu a farmaceutický průmysl chrlí oblbováky, protože už nám z toho šibe. Bodejť by ne, vždyť i to je jedna z věcí, kterou stát podporuje, chce, abychom se z toho všichni zbláznili a jedli prášky co nás otupí. Otupělé stádo je přece snem každého politika.

zdroj:http://celechovskyradek.blog.idnes.cz/c/312650/Zamysleni-nad-statem.html

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#1 Ladislav Vaněk 2012-12-29 20:58
Pan Čelechovský se zde zamýšlí nad věcmi, nad kterými se tady zamýšlí spotřebitelé - a všichni nejsou hlupáci - každý den, kdy jdou něco koupit, zaplatit. Postrádám tu nějak smysl toho článku, nějaký poznatek, postřeh ... Toto je něco podobného, jako cedule na chodbě špatného hotelu: "Klíč od koupelny je v recepci". Každý to ví ... a když to neví, jde se zeptat do recepce. Tak sakra - co chtěl autor vlastně sdělit ?!

Facebook komentáře