Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Forevr27

Hodnocení uživatelů:  / 4
NejhoršíNejlepší 

Spekulace ohledně ukončení intervencí ČNB utichly, bankéřům se ulevilo, tíhu důsledků svých nezodpovědností přenesli na prostý lid. Pomiňme zde skutečnost, že nás bankéři okradli jednorázově při zavedení intervencí, následně průběžně a přídavkem i po skončení intervencí. Jako prémii přidají i krádež trvale vyvolanou inflaci. Pomiňme i skutečnost že nikomu odpovědní bankéři okradli lidi vlastního státu, dokonce pomiňme i to, že za to byli a jsou královsky placeni. Co se jim vskutku kruciálně povedlo, je, vyškolit spekulanty.

  • forevr27

 

Odjakživa platí, že když spoří jednotlivec, je to požehnání, když spoří většina, je to katastrofa. Podobná nectnost se zdařila uspořádat i spekulantům. Spekulativních investičních příležitostí v současnosti ubývá a lákavá nabídka ČNB s intervencemi musela pro ně být jako rajská hudba. Takový poklidný vývar levou zadní. K jejich smůle se na onom spekulativním spektáklu sešli v hojném počtu a to je právě ten nešikovný okamžik: když investuje do koruny většina, je to pro ně katastrofa.

Přiznám se, že i já, stejně jak asi většina očekávala intervence v krátkém údobí a honem pryč a lízat si rány. To že se najdou spekulanti v údobí třech roků a investují do koruny skoro dva biliony korun je právě ona většina, s níž to dopadne mizerně. On je totiž rozdíl investovat do dolaru jehož je po světě jak nasráno a do koruny, jíž zase až tak moc není. Ony dva biliony vyrvat z ekonomiky nebude zas až tak jednoduchý úkol mající na konci vývar. Dokonce si dovolí tvrdit, že je to i nemožné. Pokud by peníze emitované ČNB skončily v ekonomice, bezesporu by rozpoutaly zžírající inflaci. Pokud se tak nestalo, skončily inflačně neutrálně ve spekulacích. A jednou musí přijít okamžik, kdy bude potřeba investice ukončit, potažmo v tomto případě, vybrat ztráty.

On totiž ten hlavní balík peněz spekulantů jako protistrana drží ČNB a v její prospěch svědčí čas. Nejde proti nim. U spekulantů je to však přesně naopak. Čas poběží proti nim přímo tryskem. Spekulanti nenajdou protistranu s kým ony koruny směnit. ČNB může s klidem točit mlýnek a čekat kdy spekulanti začnou krvácet a žadonit o možnost směnit potupně koruny zpět. Je to převelice smutný, ale být vyškolen centrální bankou je pěkná kaňka na spekulativním triku. Odhadovat čas v  jehož údobí se rozpustí ona investiční bublina je nadmíru obtížné, skoro nemožné. Jisté je jedno, tentokrát spekulanti drží onu bublinu za hodně kratší konec. A dobře jim tak, nenažrancům!

ZDROJ:http://dfens-cz.com/forevr27/

Facebook komentáře