Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Stoupenci Gréty by místo stávek měli chodit sázet stromy do lesa!

Co říci dětské aktivistce Grétě a jejím stoupencům, co každý pátek chodí za školu demonstrovat proti globálnímu oteplování? Že jdou na to dost špatně!

Pokud chtějí přírodě pomoci, tak mají místo stávek chodit pracovat do lesa.
Jsem totiž přesvědčený, že způsob, jakým chce proti globálnímu oteplování bojovat švédská dětská aktivistka Gréta a její stoupenci, to jest místo vzdělávání se chodit za školu a stávkovat, je ten nejhloupější způsob, jak přírodě pomoci.

  • stoupenci-grety-by-misto-stavek-meli-chodit-sazet-stromy-do-lesa

A jak ji tedy mají tito aktivisti pomoci namísto stávkování? Jednoduše. Pokud jste viděli pohádkový příběh "Ať žijí duchové" a speciálně písničku "Hajný je lesa pán" (viz https://www.youtube.com/watch?v=E8ZRMhpyYEM), tak jistě už víte. Děti navrhly panu hajnému sázet v lesa malé stromečky.

A proč právě toto? Protože nedávno přišli švýcarští vědci se zajímavým řešením, jak bojovat s klimatickou krizí. Na celém světě je potřeba vysázet cca bilion stromů, které tak pohltí ty emise oxidu uhličitého, které vznikají průmyslovou činností člověka (viz zdroj: https://www.lidovky.cz/relax/veda/svycarsti-vedci-prisli-s-novym-resenim-globalniho-oteplovani-navrhuji-vysadit-bilion-stromu.A190709_160957_ln_veda_ele).

A pokud těm dětským aktivistům tak moc záleží na ekologii, tak přeci pro ně nemůže žádný být problém, aby šli do lesa a tam se po dohodě s lesáky pustili do práce a sázeli stromky. Když to nebyl problém ani pro ty děti z toho filmu, tak to přece nemůže být problém ani pro ně.

A kde ty malé stromy vzít? Kde? Pokud chodíte do lesa, tak to přeci moc dobře víte. Všimli jste si někdy, kolik je tam kolikrát vysemeněných malých stromků? Pokud se některé z nich využijí, tak je přeci o zdroj nových stromků postaráno.

A pomůžou tak nejen životnímu prostředí, ale i dalším věcem. Například ekonomice, neboť i každý strom má svoji hodnotu. Pomůžou tím i sami sobě, neboť si z toho můžou udělat i placenou brigádu. A hlavně budou na čerstvém vzduchu, což pomůže jak jejich zdraví, tak fyzické odolnosti, tak i jejich mysli. A teď si srovnejme, zda takovýto přínos pro ně i pro společnost může mít ono jejich nesmyslné stávkování? V žádném případě nebude! A navíc si tím jen uškodí, neboť když někdo nechodí jednu pětinu týdne do školy, dá se předpokládat, že jeho vzdělání a vědomosti budou i o pětinu nižší.

Takže milí mladí aktivisti proti globálnímu oteplování. Zkuste místo toho svého hlupáckého stávkového aktivismu bojovat skutečně účelně, a to tak, že sami přiložíte své ruce k dílu tak, jak jsem vám to před chvílí popsal.

Související články:

Jak v dětech vypěstovat vztah ke stromům?

Autor: Libor Čermák

Zdroj: https://liborcermak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=721485

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře