Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Podvody v české fotovoltaice? Jen nadsázka ministra Drobila

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • panely-slunce
Ministerstvo životního prostředí potvrdilo, že výroky ministra Pavla Drobila o podvodech ze strany českých provozovatelů slunečních elektráren jsou jen jeho další nadsázkou a že žádné konkrétní informace o takovém jednání nemá.

Ministr Drobil v rozhovoru pro deník Právo 28. srpna překvapil tvrzením, že ví o případech podvodného jednání provozovatelů slunečních elektráren: „A to se vůbec nebavím o tom, jak zázračně u nás některé fotovoltaické elektrárny vyrábějí elektřinu i v noci. To znamená, že na ně někdo z dieselagregátů svítí anebo se ty agregáty přímo napojí do sítě a je to prosím vydáváno za solární energii, která je pak dotována!"
Sdružení Calla se na základě svého dotazu ministerstvu dozvědělo, že ministr to tak nemyslel a údajně reagoval na zprávy publikované na jaře tohoto roku o odhalených podvodech v některých státech Evropské unie. Tudíž ani nepodal žádné trestní oznámení na zmíněné podvodné jednání.
Na jaře 2010 proběhla médii informace o údajném podvodu ve Španělsku převzatá z deníku El Mundo se svícením s pomocí dieselových agregátů na panely solárních elektráren a neoprávněném prodeji takto získané elektřiny jako sluneční. Jak následně ukázal rozbor, takové konání by bylo vzhledem k ceně nafty ekonomicky nesmyslné.
Edvard Sequens ze sdružení Calla řekl: „Provozovatelů slunečních elektráren u nás je několik tisíc, takže čistě statisticky i mezi nimi se mohou najít černé ovce. Pokud by se někdo uchýlil k podvodu, musí být takové jednání adekvátně postiženo. Ale přeci nezrušíme vlaky jen proto, že někdo jezdí načerno."

 

Podpořte CFP QR Kód ŽLUTÁ oranžová

 

Facebook komentáře