Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Německo schválilo demontáž 1.bloku jaderné elektrárny Neckarwestheim + další zprávy z energetiky

Obsah:

Německo schválilo demontáž 1.bloku jaderné elektrárny Neckarwestheim

Švýcarská jaderná elektrárna vyvolala rozhořčení v rakouském Vorarlbergu

Bádensko- Würtembersko požaduje, aby Švýcarsko vystoupilo z jádra

Německá jaderná elektrárna Brockdorf vstupuje do každoroční měsíční revize

-------------------

  • nemecko-schvalilo-demontaz-1-bloku-jaderne-elektrarny-neckarwestheim-dalsi-zpravy-z-energetiky

 

Německo schválilo demontáž 1.bloku jaderné elektrárny Neckarwestheim

3.2.2017 Focus.de

Odstavený první blok jaderné elektrárny Neckarwestheim dostal povolení k tomu, aby byl postupně rozebrán.

Německé spolkové ministerstvo životního prostředí dalo firmě EnBW povolení k postupné demontáži této odstavené jaderné elektrárny. Informoval o tom v pátek ve Stuttgartu ministr Franz Untersteller (Zelení).

První blok německé jaderné elektrárny Neckarwestheim (GKN 1) bude tedy prvním reaktorem v této lokalitě, který se bude v souvislosti s výstupem Německa z jaderného energie likvidovat. „Demontážní práce začnou v březnu. Celá demontáž prvního bloku bude trvat odhadem 15 let

Energetická společnost EnBW však má v provozu ještě jeden jaderný blok ve Phillipsburgu u Karlsruhe a jeden v Neckerwestheimu. Druhý blok ve Phillipsburgu má povolení v provozu do roku 2019 a druhý blok v Neckarwestheimu (GKN 2) zůstane podle plánů v provozu do roku 2022.V rámci výstupu Německa z jaderné energie byly již odstaveny první blok ve Phillipsburgu a první blok v Neckarwestheimu. Nejstarší německý jaderný blok firmy EnBW v Obrigheimu je demontován již od roku 2008.

http://www.focus.de/regional/stuttgart/atomkraft-abbau-von-block-1-des-atommeilers-neckarwestheim-genehmigt_id_6592981.html

 

Švýcarská jaderná elektrárna vyvolala rozhořčení v rakouském Vorarlbergu

7.2.2017 Voralberger Nachrichten

 

Vlnu rozhořčení ve Vorarlbergu vyvolalo prohlášení Adrease Pfeiffera, ředitele švýcarské jaderné elektrárny Leibstadt: „Počítáme s tím, že reaktor v polovině února opět uvedeme do provozu,“ řekl Pfeiffer ve švýcarské televizi a poukázal na to, že že výkon reaktoru se sníží o 10%, aby byla zvýšena bezpečnost elektrárny. Ředitel elektrárny, poprvé spuštěné v roce 1984, pak dále ujišťoval, že hledání příčiny opětovného selhání chlazení bude dále pokračovat během obnoveného provozu.

Pro ekologickou aktivistku a nositelku Russovy ceny Hildegardu Breinerovou (80) je opětovné spuštění provozu jaderné elektrárny Leibstadt spojeno s velkým potenciálem nebezpečí.

Také ve vorarlberském zemském sněmu toto prohlášení vyvolalo rozhořčení. „Dokud není zajištěna 100%-ní bezpečnost, budeme nadále říkat NE opětovnému spuštění této elektrárny,“ zdůraznil vorarlberský zemský rada Erich Schwärzler (63, VP). Zemská vláda podle něj zašle dopis švýcarské vládě a bude od ní požadovat přesné informace o elektrárně. Zemský rada Johnannes Rauch (57, Zelení) to vidí podobně: „Je velmi nezodpovědné tuto elektrárnu spouštět. Nejprve musí být zjištěna příčina selhání chlazení, teprve poté se dá uvažovat o novém startu elektrárny. Je to tikající časovaná bomba.“

http://www.vn.at/lokal/vorarlberg/2017/02/06/schweizer-akw-sorgt-im-land-fuer-grosse-empoerung.vn

 Bádensko- Würtembersko požaduje, aby Švýcarsko vystoupilo z jádra

6.2.2017 Focus.deZemská vláda v Bádensku - Würtembersku chce zvýšit tlak na Švýcarsko, aby tento sousední stát odešel od využívání jaderné energie dříve než plánuje

Bez ohledu na referendum, které proběhlo ve Švýcarsku v listopadu 2016 a ve kterém se švýcarští občané vyjádřili proti urychlenému odchodu své země z jádra, se německá spolková země Bádensko - Würtembersko zasazuje o rychlejší vypnutí švýcarských příhraničních jaderných elektráren Beznau, Leibstadt a Gösgen. To stojí v návrhu na usnesení bádensko - würtemberského kabinetu, které mají k dispozici některá německá média.

V loňském referendu se 55% Švýcarů vyslovilo proti urychlenému výstupu své země z využívání jaderné energie. Bylo rozhodnuto o lhůtě pro uzavření všech švýcarských jaderných elektráren do roku 2029. Bádensko- würtemberská vláda chce tento dokument schválit na svém dalším zasedání v úterý. Proto chce země Báden - Würtemberg nadále intenzivně spolupracovat s Německo - švýcarskou komisí pro bezpečnost jaderně - technických zařízení (DSK), stojí dále v návrhu usnesení.

http://www.focus.de/regional/heilbronn/atomkraft-gruen-schwarz-fordert-aus-fuer-atomenergie-in-der-schweiz_id_6607029.html 

Německá jaderná elektrárna Brockdorf vstupuje do každoroční měsíční revize

3.2.2017 Focus.de 

Německá jaderná elektrárna Brockdorf v okrese Steinburg nebude do konce měsíce dodávat elektřinu do rozvodné sítě.

Důvodem je, že reaktor elektrárny vstoupí tuto neděli do měsíční plánované odstávky, spojené s výměnou paliva a nutnými revizními pracemi. Podle harmonogramu prací je v plánu také kontrola ventilů v nejaderné části elektrárny. Kontrolovat se budou také všechny palivové soubory a vestavby v tlakové nádobě reaktoru.

Revizních a dalších prací v průběhu odstávky reaktoru se bude účastnit více než 1.300 externích pracovníků z různých servisních firem. Podle údajů provozovatele se během odstávky vloží ca. 21 miliónů euro do bezpečnosti tohoto jaderného zařízení. Od poslední revizní odstávky v minulém roce byl reaktor nepřetržitě v provozu a vyrobil během této doby 6,8 miliard kilowatthodin elektřiny.

(kráceno)

http://www.focus.de/regional/schleswig-holstein/atomkraft-akw-brokdorf-geht-in-die-jahresrevision_id_6592631.html

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře