Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Výroba pravdy a správného myšlení

Ať už jde o důvod k Vietnamské válce v 70. letech, o 11. září 2001 a nehodu světového obchodního centra nebo o současné válečné konflikty v Arabských zemích, USA nestydatě lžou. Ba co víc, nejen lžou ale i hrozí pokud těm lžím nechcete věřit. Nedělám si iluze o ušlechtilosti vojenské okupace na cizím území. Jestli je něco, co hledáme a na čem se shodneme, je to pravda. Pravda je pro člověka nesmírně důležitá protože mu to ukazuje, jak si stojí ve světle reality. Bohužel pravdou se může stát i stokrát omílaná lež. Příkladů je v historii lidstva mnoho a vždy bylo v něčím zájmu šířit dezinformace mající za cíl ovlivnit veřejné mínění. Jestli je dnes mezi státy země, budou to zřejmě Spojené Státy Americké, které jsou v dezinformaci a manipulaci opravdu dobré.

 

 
  • vyroba-pravdy-a-spravneho-mysleni

11. září 2001 došlo po nárazu dvou letadel ke zřícení dvou hlavních budov WTC. Z vyšetřování nezávislých odborníků vyplynulo, že k takovému rychlému kolapsu v žádném případě nemohlo dojít díky ocelovým výstuhám a faktu, že obě budovy byly stavěny s tím, že případnou havárii letadla ustojí. Dále byly v prachu a v suti nalezeny stopy nano-thermitu což je látka, která se používá k řezání ocelových pilířů při demolicích.

Celá havárie a následný kolaps budov pak připomínal demolici. Svědci hovoří o synchronizované sérii výbuchů jak se budova řítila. Nosníky byly rozřezány šikmo aby na sebe vrstvy hezky sedly a aby budova kolabovala dovnitř. Oproti tomu stojí oficiální vyšetřovací zprava mající 10 000 stran a která není schopna vysvětlit ani to, jak mohl letecký benzín roztavit ocelový pilíř když má teplotu hoření nižší než je teplota tání kovu.

Navzdory tomu se stále vypráví pohádka o fuj fuj Usámovi který z jeskyně naplánoval útok na nejlíp střežený vzdušný prostor na světě. Americké stíhačky však po nahlášení únosu ani u jednoho uneseného letadla nestartovaly včas ale s obrovským spožděním. Jak to? Jak to že na základě takových lží se pořád válčí? Odpověď je jednoduchá- má to tak být a informace jsou podle toho uzpůsobovány.

Nechejme ale být Světové obchodní centrum a pojďme do současnosti. Dnes se lži šíří především o důvodech války vedené USA a o krizi v EU. Ať už je to Lybijská okupace najatými žoldáky zemi neosvobodila ale uvrhla ji do nepokojů které pokračují dodnes. Co mi nejvíce vadí je to že se tváříme jako bychom tamní poměry znali lépe než oni. Pokud ale slyšíme názory domácích a přidáme k tomu fakta dostaneme zcela odlišné informace.

Především je to fakt, že Kaddáfí uměl vládnout a udělal z nejchudší africké země tu nejbohatší. Zbohatl na ropě, jasně ale taky byl k USA tvrdý a vyjednával nekompromisně. Stvořil vlastní koncepci řízení státu kde nebyla možná korupce protože o všem bylo rozhodováno obyčejnými lidmi. Nebyl to svět, jak ho známe a bylo tam mnohem více demokracie než kolik jsme kdy okusili my.

Proč byl Kaddáfí tvrdý proti opozičním rebelům? protože nikdo, kdo skutečně žil v jeho zemi nestrádal takže bylo jasné že jsou to snahy USA oslabit jeho postavení. Ty jej za to nazvali Teroristou a plivali na něj v médiích desítky let.

Média z Kaddáfího vytvořila psychopata bez špetky soudnosti, který týrá vlastní lid a hrozí světu. Nikde se ale neobjevil snad jediný komentář jeho zelené knihy. Odkaz na online verzi najdete na konci článku. Po přečtení bychom se museli začít ptát, a národ který žádá vysvětlení není žádoucí pro vládu jakékoli země. Proto se o jeho knize nemluvilo a nemluví ani dnes po jeho násilné smrti.

Je ostudné jak nám lžou a jaké to má dopady na lidi celého světa. Pro blaho jedněch se nechávají jiní umírat aby se celá ta obludná zbrojařsko-naftařská bestie hýbala. Je velice smutné že média necítí zodpovědnost za informace které předávají národu. Nemyslím si, že je to vždycky úmyslné šíření nepravd. Jde spíše o styl jakým média pracují. Mají své zdroje v tiskových agenturách které kontrolují zpravodajské služby.

Pochopitelně že politicky jsou pak zprávy zcela korektní. Nikdo v médiích nevěnuje čas tomu aby ověřoval informace tiskových agentur a tak se lež přežene světem a lidi nemají ponětí, kde je pravda ukryta. Ani já to nemohu vědět jistě. Nikdo si nikdy nebude stoprocentně jistý. Měli bychom se ale více zajímat o to, co je nám sdělováno. Zda je to propaganda nebo pravdivý náhled na svět.

Zelená kniha ve formátu PDF

 
Radek Čelechovský

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře