Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Vládní opatření jsou svatá a nedotknutelná, vy (anti)covidoví heretici!

Hodnocení uživatelů:  / 11
NejhoršíNejlepší 

Covidová sanitární totalita stále utahuje šrouby, z čehož už pomalu dostávám depku. Navíc na nějaký hromadnější občanský odpor to v česko-slovenském rostoru bohužel nevypadá. Tak aspoň malý bezvýznamný ventil v podobě této glosy.

  • vladni-opatreni-jsou-svata-a-nedotknutelna-vy-anti-covidovi-heretici
 
Zločinecké protiprávní vyhlášení povinnosti firem testovat své zaměstnance s hrozbami likvidačních pokut (a samozřejmě vyhazovů) komentovat nebudu, k tomu se už vyjádřili jíní, např. zde. Ale za krátký komentář mi stojí jiná věc, které jsem si pořádně všiml až za cca poslední týden (sám nevím, proč s takovým zpožděním).
 
Totiž, jde o jakousi mentalitu nemalé části společnosti. Ta spočívá v následujícím principu myšlení: jakékoliv vládní opatření, proklamované jako protipandemické, je správné, je vskutku pandemii-ničící a mělo by se proto dodržovat. A kdo jej nedodržuje, kdo proti němu brblá, to je ten viník, kvůli kterému se pandemie neustále protahuje, díky čemuž vznikají stále nové mutace, umírá víc lidí atp atp. Vládní opatření jsou prostě svatá!

Takže kdyby vláda nařídila, že v rámci boje proti pandemie musíme povinně chodit venku s alobaly či kbelíky na hlavě (nebo raději rovnou se dvěma), tak se bojím toho, že bych venku opravdu nejednoho takového kybličníka potkal.

Bojím se - kéž bych se mýlil - že takovým lidem je možná zbytečné cokoliv vysvětlovat. Např. kdybyste jim řekli o výroku Angely Merkel, že "pandemie skončí až ve chvíli, kdy budou všichni lidé na světě zaočkovaní" (v této logice tudíž pandemie neskončí nikdy), tak jim nejenže nic nedocvakne, ale spíše budou pro odmítače očkování (tudíž i pro mne) požadovat divže ne trest smrti.

No nic, rád bych zakončil nějak pozitivně, ale bohužel to moc nejde. I přesto občanskému odporu zdar! (a odporu rozumné části vedení firem taky, ale ne že bych si dělal iluze).

zdroj: https://jakubmoravcik.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=766915

Facebook komentáře