A média?

Snad nejhorší situace je informovanost našich občanů ohledně dění na současné Ukrajině.

ČT1 a ČT24 se snad již ani nedá nazvat zpravodajskou televizí, i dost pokleslý bulvár si nedovolí takovou demagogii a veřejnou proklamaci lží a zločinů, jako tato veřejnoprávní televize.

Pokud se chci z událostí na Ukrajině něco dozvědět, musím si pustit jiné programy. Toto bylo vysíláno na Slovensku! http://gloria.tv/?media=540709 Podívejte se, co nám ČT24 nesmí pustit...

Ale v internetových diskusích je vidět, že všichni naši občané nejsou patolízaly a lokaji typu Lubomíra Zaorálka, nebo extremisty Jaromíra Štětiny či Šimona Pánka, kteří nám líčí hodné demonstranty a zlého Janukovyče a mají vlastní názor.

Abych uvedl věci na pravou míru. Nedělám si o prezidentu Janukovyčovi žádné iluze.

Ale musím respektovat fakt, že byl demokraticky zvolený většinou Ukrajinců. Při nepovolených demostracích se choval poměrně zdrženlivě a přijal dohodu o předčasných volbách, kterou neporušil.

Jenže rabujícímu davu, který stupňoval svůj tlak na Janukovyčovo odstoupení ničením cizího majetku, zapalováním automobilů a budov tak, že záběry z Majdanu působily dojmem, že celé náměstí hoří, to nestačilo.

Výtržníci zapalovali a zabíjeli i policisty, kteří se k nim do té doby chovali velice umírněně.

V každém demokratickém západním režimu by i proti méně násilnému davu výtržníků zasáhli policisté a rozehnali je vodními děly a střelbou. Každého výtržníka se zbraní v ruce by na místě zastřelili.

Stačí ostatně případ, kdy před Bílým domem Americká policie zastřelila matku dětíhttp://www.ceskenoviny.cz/zpravy/policie-zastrelila-zenu-po-honicce-od-bileho-domu-ke-kongresu/991389 .

A Ukrajina? Ukrajinský prezident Viktor Janukovyč a opoziční předáci za přispění evropských ministrů podepsali dohodu, která měla na Ukrajině ukončit násilnosti a krizi. Ale již následující den byl Janukovyč davem svržen a do role nových vládců Ukrajiny se pasovalo několik účastníků dohody, kteří ji tímto okamžitě porušili. Všechno proběhlo nelegitimně a hned se rozeběhly čistky proti odpůrcům těchto nových mocných.

EU a Česká republika okamžitě tento zločin posvětila.

Styděl jsem se jako malý kluk, když jsem slyšel našeho lokaje Lubomíra Zaorálka, že okamžitě uznává tuto vládu vzniklou na základě porušení dohody a zločinu.

O to více děkuji kandidátu na europoslance panu Miroslavu Poche z ČSSD, který tuto nemravnost a podlost odmítl a na rovinu napsal, že Unie vyostřila situaci na Ukrajině a doslova píše „vytvořili jsme sud s prachem, který může kdykoliv vybuchnout.“

http://www.novinky.cz/domaci/328890-eu-sama-vyhrotila-situaci-na-ukrajine-rekl-kandidat-cssd-do-evropskeho-parlamentu.html

Problém je, že jediným právoplatným demokraticky zvoleným prezidentem Ukrajiny je stále Janukovyč. EU porušila vlastní dohodu, kterou s ním uzavřela.

Rusko novou bandu samozvanců, kteří si říkají nová ukrajinská vláda neuznává, neuznává Turčinova – nového prezidenta, narychlo dosazeného EU společně s povstalci.

Nový, proruský premiér regionální vlády autonomního Krymu Sergej Aksjonov prohlásil, že nadále považuje Viktora Janukovyče za ukrajinského prezidenta. Oznámila to agentura Interfax s tím, že nový krymský premiér očekává ruskou pomoc.
Ostatně, co se děje na Krymu, kde je většina ruského obyvatelstva, si můžeme udělat představu zde: http://www.odnoklassniki.ru/group/56858358841391/topic/62410440693039

Je jasné, že v otázce Ukrajiny jde o nevyhlášenou válku EU a USA vůči Rusku. Jen doufejme, že nepřeroste ve válku skutečnou.

Stačí si připomenout výročí události před 100 lety, kdy z malého konfliktu na Balkáně vypukla první světová válka, která se následně všem zúčastněným vymkla z rukou a smetla nejen je, ale nastolila i nový světový řád, jehož důsledkem byla II. světová válka, zatím nejhorší událost v lidských dějinách.