Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Vánoce - zcela zásadní svátky

Vánoce jsou pro mě, společně s Velikonocemi, nejdůležitějšími svátky v roce. Nenechám si je vzít. Nikdy.

  • vanoce-zcela-zasadni-svatky

Vánoce nemám rád. Vánoce neslavím. Vánoce považuji za nejhorší období roku. Současné Vánoce považuji za symbol nesmyslného konzumu.

Vánoce jsou pro mě, společně s Velikonocemi, nejdůležitějšími svátky v roce.

Jsem potomkem a příslušníkem západní, křesťansko-židovské civilizace, kde Vánoce jsou jedním z jejich symbolů. Pokud by snad někdo chtěl udělat z mých křesťanských Vánoc jakési Veselé svátky (jak se o to snaží v Bruselu a snažil se i Barack Hussein Obama), aby náhodou neurazili nějakého muslima, budu i se zbraní v ruce bránit svou civilizaci a její symboly a výdobytky. Pokud jsem na návštěvě v muslimské zemi, taky mě neuráží Ramadán. Respektuji jejich kulturu.

Vánoce jsou pro mě naprosto zásadní symbol toho, co budovali moji předci, za co oni i já platím daně. Je to to, co mají rádi moji blízcí a co já ctím.

Nemám rád to, co se z vánoc za poslední léta stalo, ale vážím si těch biblických svátků, které si nikdy nenechám vzít. A proto je skvělé, že v naší zemi máme na každém větším náměstí vánoční stromeček, můžeme chodit do kostela slavit narození Páně. Našeho Pána. Ať věřící, či nevěřící.

Z pohledu symbolů mé civilizace, miluji Vánoce, Velikonoce a ženy v krátkých sukních.
 
Autor: Pavel Pulkráb

Zdroj: https://pulkrab.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=693500

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 epshark@seznam.cz 2018-12-27 10:59
Kanadský imám řekl, že muslimové, kteří blahopřejí křesťanům k vánočním svátkům, se dopouštějí zločinů horších než cizoložství a vražda.

https://www.epshark.cz/clanek/1469/kanadsky-imam-rika-prat-vesele-vanoce-je-horsi-nez-vrazda
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře