Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

V HROBECH KATYNĚ BYLA BOHUŽEL NALEZENA NĚMECKÁ MUNICE.

Lenka Procházková 

I tento citát z deníku Josepha Goebbelse (vydaného knižně i v češtině) zazněl v průběhu soudního jednání v kauze Skála a spol. v pátek 3. března.

Stejně jako na všechny další listinné důkazy svědčící ve prospěch obžalovaných na něj soud nebral zřetel a prohlásil dokazování za skončené. Po závěrečných projevech státní zástupkyně, obhájců a obžalovaných byla vyhlášena přestávka.

Veřejnost (cca 30 lidí, kteří se vešli do soudní síně) vyšla na chodbu, kde nás očekávaly desítky dalších posluchačů a příznivců Svobodného rádia.

  • v-hrobech-katyne-byla-bohuzel-nalezena-nemecka-munice
Naše naděje, že svoboda slova zaručená ústavou, platí i i pro odbornou rozhlasovou debatu o historické události (kataňský masakr) a možných pachatelích toho válečného zločinu, se brzy rozplynula. Samosoudce JUDr. Tomáš Hübner po čtvrthodinové přestávce přečetl pětistránkový rozsudek, v němž de facto zopakoval obžalobu a odsoudil šéfredaktora SR Vladimíra Kapala a oba diskutéry (Dr. Josefa Skálu a spisovatele Juraje Václavíka) za to, že se v pořadu 7. 7. 2020 dopustili tr. činu podle § 405. Tr. zákona (popírání, zpochybňování, schvalování či ospravedlňování genocidy) k trestu 8 měsíců nepodmíněně na 5 let. Všichni obžalovaní se odvolali.
 
Protože jsem se hlavního jednání účastnila, pokládám za svou povinnost informovat o průběhu procesu, který je procesem politickým, i ty, co kauzu nemohli sledovat, nebo o ní ani nevědí. V pondělí 6. 3. jsme spolu s Ivanem Vyskočilem, který byl také soudu přítomen, hovořili o svých poznatcích z procesu v internetové TV Petra Bureše. Odkaz na videozáznam dávám do komentáře. Podrobný článek o procesu, který bude obsahovat chronologii a citace z hlavního líčení, dokončím a zveřejním v nejbližších dnech.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#2 Občánek 2023-03-10 12:47
Geny nelze vymýtit, aneb robspjérové lidských duší se projevují, nebo také jakým právem mne tu zadržujete - právem silnějšího, inženýre.
Citovat
#1 Jánošík 2023-03-09 10:37
Hurá, 50-sátý léta jsou opět taday. Tak se nám ta naše milovaná liberální demokracie začíná vyfarbovat. To je už poslední stadium, sláva. Teď už bude nasledovat jen rozklad a konec. Teď už jenom matematika: 68-50=18.
18x koeficient urychlení procesů možnostmi webu (což je cca 0,25, tj 4 násobné).
To jest 18x0,25=4,5 let. Maximálně 5 let a ten sajrajt pude do kytek. Liberálové stojí opět u konce jedné historické periody, svou žravostí, chtíčem, bezbřehostí a...blbostí.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře