Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Uvědomělý „senior Václav“, souhlasící se snížením valorizace penzí

Lze poslankyni za ODS věřit, že ohledně uvědomělého důchodce z Vysočiny na svém facebookovém účtu neblafovala?

Zatímco opoziční poslanci v čele s předsedou ANO Andrejem Babišem a šéfem SPD Tomiem Okamurou v tomto týdnu srdnatě bojovali za to, aby se vládní koalici nepodařilo schválit novelu ohledně snížení valorizace penzí (místo 1 770 Kč mají být podle ní být důchody navýšeny v průměru jen o 760 Kč), existuje prý spousta důchodců, kteří naopak Fialovu vládu za její počin chválí.

  • uvedomely-senior-vaclav-souhlasici-se-snizenim-valorizace-penzi

Jedním z nich je například jistý senior Václav P. z Vysočiny, který ohledně vládního záměru prohlásil: „Vidím to stejně jako ministr financí. Důchodci se nemají špatně, já jsem spokojený. Chci, aby i moje děti a vnuci měli důchody. V mém okolí většina penzistů se snížením souhlasí.“ Tedy alespoň to takhle bylo uvedeno na facebookovém účtu poslankyně za ODS Evy Decroix, kde jsou takto citovaná slova napsána na fotografii s postarším pánem jménem Václav P.

Věc má však jeden háček: jak totiž informovala některá média (například zde iDNES nebo zde Novinkách), fotografie údajného pána z Vysočiny pochází z fotobanky, a stejný „senior Václav“ byl již k vidění například v Brazílii, kde lákal tamní občany na vyšetření se 40% slevou, nebo v americkém St. Louis, kde vystupoval na propagačním materiálu organizace na podporu léčby rakoviny. Po upozornění médií poslankyně vládní koalice tuto skutečnost přiznala, přičemž použití nepravé fotografie hájí tím, že nechtěla seniora z Vysočiny vystavovat možnému veřejnému lynči na sociálních sítích. Paní Decroix nicméně tvrdí, že zmiňovaného pána z Vysočiny zná a Václav P. skutečně reálně existuje.

Co k tomu dodat? Já zmiňovaného seniora Václava neznám, nicméně věřím samozřejmě tomu, že existují jak důchodci, kteří vidí v konání Fialovy vlády, jenž se snaží i za cenu zneužití legislativní nouze narychlo navýšení penzí od června letošního roku snížit, jako podraz, tak i důchodci, kteří říkají, že vzhledem ke složité ekonomické situace je tenhle záměr správný. Ovšem poslankyně vládní koalice měla skutečnost, že fotka citovaného pána není pravá, nýbrž ilustrativní, napsat hned při původním zveřejnění příspěvku. Takhle se dopustila určité dezinformace, proti čemuž současní vládní koalice občas tak usilovně bojuje...

A jestli by se snad zmiňovaný Václav P. dočkal na sociálních sítích za svá slova „lynčování“? Nemyslím si, že by to bylo tak horké, jak se poslankyně za ODS obávala. Samozřejmě, že napadán a urážen by za svůj názor, ať už je jakýkoliv, neměl být nikdo. To by si měl uvědomit i kolega bloger Zdeněk Bárta, jenž ve svém včerejším blogu napsal na adresu důchodců, kteří by šli na popud Andreje Babiše kvůli vládním škrtům na penzích demonstrovat či „stávkovat“, že jde o bezohledné a sobecké „koblihové důchodce“...

Autor: Josef Nožička |

Zdroj: https://nozicka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=798898

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 Občánek 2023-03-06 21:33
Mně to připadá, že pan senior Václav působí podobně, jako když vojín Kefalín chtěl pomoci národnímu hospodářství a sbírat na buzerplacu kosti jako druhotné suroviny. Mám spíš pocit, že scénář se bude vyvíjet následně: důchodci se oberou (protože mocní spláchnou toho, kdo se spláchnout dá), vláda na nich na krásno ušetří, ale získané peníze se stejně postupně patřičně odkloní a rozhází (za těch třicet let je vidět habaděj zkušeností, jak na to a že je to pro někoho tak snadné) a děti s důchody asi stejně utřou, spíš se v tom pomyslném sudu se jménem stát s velkou dírou, dole, která vypadá jako mnohem větší, než důchody, asi chudáci udřou.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře