Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Tak aby bylo jasno. Jsem bílý heterosexuál a prosím o váš respekt a podporu

Válka na Ukrajině, zemětřesení v Turecku av Sýrii, sestřelená UFO v Americe, důchodová reforma ve Francii a v Česku. To jsou aktuální témata, kterých jsou všechna média plná.

A teď ještě k tomu další zpráva, která sice nikoho moc nezajímá, ale mluví se o tom víc než je zdrávo. A nejenom mluví ale i píše. Tady v Česku a dokonce i v zahraničí.

Ano tušíte správně. Hodlám napsat pár řádek ke kauze Jankto. Dovedu si představit, že většina čtenářů ani netuší kdo to je. A nelze jim to mít za zlé pokud je nezajímá fotbal.

  • tak-aby-bylo-jasno-jsem-bily-heterosexual-a-prosim-o-vas-respekt-a-podporu

Poprvé mne Jakub Jankto hodně naštval, když zradil Slávii a přestoupil do Sparty, Tím pro mne skončil a sledoval jsem jeho fotbalovou kariéru už jenom okrajově. Když pak přestoupil do španělského Getafe, tak se potvrdilo "sejde z očí, sejde z mysli". Loni se ze Španělska vrátil na hostování do Sparty, protože ho nikde jinde nechtěli. Bohužel ani ve Spartě mu pšenka nekvetla a jeho fotbalové výkony jsou nejenom pro fanoušky Sparty zklamáním. Za půl sezóny vstřelil pouze jedinou branku.

A včera mne Jakub naštval podruhé, když v krátkém videu zveřejnil, že je homosexuál. Proč nám to říká, co tím sleduje? Do jeho hlavy nevidím, a tudíž mohu pouze hádat, co ho k tomu vedlo. Osobně jsem toho názoru, že se potřeboval asi nějak mediálně zviditelnit. V sedmadvaceti letech to však nevypadá, že by tímto krokem zrestartoval svou fotbalovou kariéru. Spíš si myslím, že s profesionálním fotbalem brzy skončí a bude se věnovat svému byznysu a svým zálibám.

Co se týče mne, je mi zcela u p....e, jestli je Jankto gay. Musíme to opravdu vědět a ještě mu za to tleskat, že se tím veřejně chlubí? Mne v jeho případě zajímají pouze fotbalové dovednosti, ale v dnešní době bych se vůbec nedivil, kdyby si tímto krokem vydobyl místo v základní sestavě Sparty, protože Priske nebude mít odvahu ho tam nedat, aby náhodou nebyl obviněn z diskriminace menšin. No a třeba se dočkáme i jeho návratu do reprezentace, protože bude třeba splnit nějaké ty kvóty.

Co mne ale štve úplně nejvíc je skutečnost, že ministr práce a sociálních věcí Jurečka má v plánu znevýhodnit důchodce s vyšší penzí. To je do nebe volající nespravedlnost. Ti, kteří do systému nejvíc finančně přispívali, budou na stará kolena okradeni nejenom inflací, ale ještě i na důchodech? Může tohle vůbec poslaneckou sněmovnou a senátem projít? A bude ten důchod zkrácen i bývalému generálovi? Třeba jo, ale tomu to určitě vadit nebude.

Autor: Jiří Beránek

Zdroj: https://jiriberanek.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=798103

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře