Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Protesty proti genderové ideologii v Kanadě

David Baxter

Plánovaná série protestních pochodů proti transgender ideologii ve školách po celé Kanadě se ve středu setkala s davy potvrzujícími svou podporu transgender mládeži, protože rétorika a debata o osnovách sexuální výchovy sílí.

Tisíce lidí se ve středu shromáždily ve městech po celé Kanadě k protestům a protiprotestům , na kterých na sebe protestanti křičeli a skandovali hesla o školní politice týkající se genderové identity.

  • protesty-proti-genderova-ideologii-v-kanade

Protesty a protiprotesty, oddělené řadami policistů, souvisejí se školní politikou, včetně škol v New Brunswick a Saskatchewan, která by vyžadovala, aby mladí lidé získali souhlas rodičů, než budou moci učitelé používat jejich preferovaná křestní jména a zájmena.

Plakáty vytvořené skupinou nazvanou „1MillionMarch4Children“ říkají, že účastníci shromáždění stáli společně proti tomu, čemu v národních školách říkají „genderová ideologie“.

V Kanadě začínají protesty proti sexuální orientaci a ideologii genderové identity.

Protestující tvrdí, že školy vystavují své děti nevhodnému obsahu o sexualitě a genderové identitě, a podporují politiku vyžadující souhlas rodičů, pokud chtějí být studenti oslovováni zájmeny odlišnými od jejich přiřazeného pohlaví.

Ale shromáždění se setkávají s protidemonstranty, kteří říkají, že tato politika je porušením práv dětí a že transgender mládež, která chce ve škole používat svá preferovaná zájmena, by učitelé neměli ukazovat rodičům s odkazem na bezpečnostní obavy.

„Nežádáme lidi, aby se obrátili nebo změnili, kým jsou. Žádáme lidi, aby měli příležitost ukázat se takoví, jací jsou, to je vše,“ řekl Olivier Hebert, který byl mimo zákonodárný sbor New Brunswick ve Frederictonu, aby podpořil LGBTQ+ studenty.

Premiér NB se připojil ke skupině protestující proti osnovám genderové identity ve školách

Byla to vláda státu New Brunswick, která pomohla rozproudit debatu po celé Kanadě, když v červnu změnila genderovou politiku provincie, která vyžaduje, aby transgender a nebinární studenti mladší 16 let získali souhlas rodičů, než budou moci jejich učitelé používat svá preferovaná křestní jména.

Premiér Blaine Higgs se zúčastnil protestu mimo zákonodárný sbor a řekl novinářům, že jen těžko chápe, proč je politika jeho vlády kontroverzní.

"Myslím, že naši rodiče by měli mít znalosti o tom, co se jejich děti učí a co je důležité, aby se učily ve školách, zvláště pak v případě děí mladších 16 let," řekl.

Protesty vyvolaly odsouzení od premiéra Justina Trudeaua, který na X zveřejnil, že transfobie nemá v Kanadě místo.

Zdroj: https://globalnews.ca/news/9972437/anti-lgbtq2-rallies-canada-counter-protests/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře