Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Střípky volební

Po čtyřech letech tu máme komunální volby a s nimi opět o něco bláznivější předvolební sliby. Člověk je nemůže přehlédnout, kdyby se snažil sebevíc. Zakopáváme o ně na každém kroku.
Jeden kandidát slibuje, že zlevní Pražanům plyn. Cože? Ty máš nějaký plyn? Kde? Ukaž! Nebo to raději ne. A ty jsi až dosud ten svůj plyn prodával draho a až teď ho teprve konečně zlevníš? A to se tím chlubíš?

  • stripky-volebni

Jiný zase oznamuje, že má plán proti ohřívání města. No, asi ho měl spustit až po volbách, protože tohle září moc ohřáté nebylo. A vůbec, co tu kdo pořád trojčí kolem ohřívání města? Tady, na padesáté rovnoběžce? Třicítky jsou tu tak tři týdny v roce, zbytek roku tu máme počasí jak v Anglii.

Nejlepší je, jak zrovna ve chvílích, kdy tu panují třicetistupňová úmorná vedra, seberou se skoro tři miliony našich spoluobčanů a před vedrem prchají – do ještě většího vedra, tedy tam, kde jsou zrovna čtyřicítky. Tyhle volby měly být v lednu, byl bych zvědav na úspěch hesla o plánu proti ohřívání.

A když už jsme u ohřívání, jedna strana nabízí vyhřívaný plavecký bazén. Ne ze svého, za peníze poplatníků. Za peníze všech poplatníků, aby těch několik, kteří milují ráchání se v teplé vodě, mělo levnější vstupné. A čím ten bazén budou ohřívat? Svetrem? Nojo, oni tuhle kampaň asi vymysleli už na jaře a bylo jim líto vyhozených peněz za výrobu reklamy.

Některé strany rovnou vyhrožují. Slibují město vstřícné k menšinám. V době, kdy během pár dnů jen na Zlínsku pochytali několik set nelegálních migrantů. V době, kdy sousední Rakousko naprosto nezvládá nápor ekonomických přistěhovalců, nadirigovaných promigračními neziskovkami. V době, kdy na turecké hranici stojí tři až pět milionů čekatelů na evropské sociální dávky.

Je to černé a klepe to na dveře. Co to je? Naše budoucnost. Starý vtip, který přestává být vtipný. A do toho nám slibují rozjasněné tváře, že za nich bude líp. Kdyby říkali, že za nich bude hůř jen o trochu, zatímco s jinými by bylo hůř o hodně, tak by tomu člověk snad mohl uvěřit, ale takhle...

Žerty stranou jdou při čtení slibu, že tihle zařídí levnější energii. Až prý je zvolíme. Jenže oni už městu vládnou teď, tak proč tu levnější energii dávno nezařídili! Asi neměli čas, plánovali další sebevražedné cyklopruhy na hlavních výpadovkách.

Tak si říkám, kdy někdo konečně přijde s předvolebním heslem: když zvolíte nás, nebudeme vám překážet. Takovou kandidátku bych volil. Místo toho všichni soutěží o nejhloupější nápady, jak utratit peníze poplatníků prý lépe, než by si je poplatníci utratili sami.

Autor: Ladislav Jakl

Zdroj: https://jakl.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=792206

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#2 Hert Brant 2022-09-23 13:24
Z hrůzou zjištuji jaký lidský xindl žije v této České republice.A došel jsem k závěru,že bude jen dobře,že se vše v prach obrátí a všichni společně skončí a změní se v páru.. Jak může volební komise,která má za všechno zodpovědnost nechat voliče volit,poslance do senátu,kteří jsou členy ODS a bezohledně tvrdí,že jsou bez politické příslušnosti a jsou nezávislí kandidát.A mají hlasovací lístek i takto formulovaný.A nakonec jim ani nevadí,že na internetu je pravda napsaná,že jsou členy ODS natvrdo pravdivě..????? Důkaz tady: Volední obvod do senátu č.43 Pardubický kraj a kandidát č.1 Milan Bušek Bojanov 60 let..To je evidentní kriminálník a zločinec z ODS,když toto umožnil!!!!!.. Přestože jsou díky internetu neuvěřitelné možnosti vstřebat mnoho pravdivých informací na celém světě o životě v jiných zemích a ani komunikační informace nejsou takový problém!!! Tak jsou stále lidé s velice nizkým IQ a nevědí proč válka která je zahubí vůbec vznikla a kdo jí prosazuje??? Tak si zjistěte svobodně na internetu,že Ruská federace nalezla ložiska na poloostrově Taimyru a v Severním oceánu,které jí bytostně patří, ložiska nejkvalitnější ropy a plynu (lepší jak je brent s nízkou uhlíkovou stopou)..Jedná se o odhadem o 150 miliard tun kvalitní ropy a plynu.Ruská federace okamžitě zahájila vystavbu 1 milionového města,letišť,dá lnic,železnic,l oděnic na výrobu zaoceánských tankerů pro distribuci ropy po celém světě a vyrobila pro tento účel i dvě atomové elektrárny na lodích,které jsou na těchto stavbách k dispozici..A proto je každému normálně uvažujícímu člověku jasné,že americké bilionové korporace končí a budou ve sračkách a nebudou mít vliv na tyto toky peněz ani náhodou..Amerik a se rozpadne po brzké občanské válce na mnoho států a bude chudá jak kostelní myš!!! To,že pár státu miluje USA a dělá mu pohunka v NATO je bohužel poplatné nízké předvídavosti a inteligenci těchto států a lidí žijících v něm..Tím je dané a logické,že Ruská federace bude nejbohatší stát na světě ve všech oblastech života.Proto ta horda Amerických primitivů kolem sebe kope a říká si,když, chcípnou já,ať všichni na celém světě,když mám i já mít konec..Jak jednoduché a pravdivé,že???? ? Na Ruskou federaci nikdo v nukleárních atomových zbraňových systémech již nikdo nemá..Stačí dva nukleární výbuchy v hloubce několika km v moři z jedné strany USA a 200 metrová vlna tsunamy si poradí s půlkou USA!!! Jak je to jednoduché a velice účinné..Bude to tragedie,ale komu není rady tomu není pomoci!!!! Ano takové zbraně má dnešní Rusko!!!! Hodí Nautilus torpedo v Murmasku a potopí za 14 dní 5 letadlových lodí v jižím pacifiku...Tako vý je život..Co??????
Citovat
#1 Karel 2022-09-23 10:56
" Když nás zvolíte, slibujeme, že vám nebudeme překážet " !
Vytesat do kamene !!!
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře