Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Stojíš za Ukrajincema? A za kterejma?

Tohle je takový krátký zamyšlení nad tim, koho podporujou ti, co tvrdí, že "stojí za Ukrajinou". Připadá mi totiž, že spousta z nich pořád nějak nechápe, o co tam vlastně jde. Po třech měsících, když vášeň trochu opadla, by možná bylo na čase si to vyjasnit.

V první řadě je třeba si uvědomit, že tam primárně bojujou Ukrajinci proti Ukrajincům, a to celejch těch osm let, od roku 2014. Jen poslední tři měsíce se přidali Rusové. Pravda, rovnováha palebný síly se tim značně změnila, ale ne kdo je kdo a za co kdo bojuje.

  • stojis-za-ukrajincema-a-za-kterejma
  • stojis-za-ukrajincema-a-za-kterejma
  • stojis-za-ukrajincema-a-za-kterejma
  • stojis-za-ukrajincema-a-za-kterejma
  • stojis-za-ukrajincema-a-za-kterejma
  • stojis-za-ukrajincema-a-za-kterejma

Takže kdo "stojí za Ukrajinou", pro toho bych měl dvě otázky.

Za prvý, kde se podle vás na Ukrajině bojuje? To je totiž takovej důležitej detail a od toho se odvíjí ten zbytek. Na 80% území Ukrajiny boje nejsou a nebyly. Takže je třeba si vyjasnit, že jde hlavně o Luhansk a Doněck, což zahrnuje třeba i ten slavnej Mariupol. To je důležitý chápat, protože na tom se staví druhá otázka.

Který Ukrajince v tom Donbasu podporujete? Ty civilisty, co tam bydlí, nebo ty, co bojujou proti nim, což je ukro-armáda a v první řadě všechny ty četný nacistický pluky? Tady u nás se totiž ta otázka formuluje dost zkresleně - jestli je někdo s Ukrajinou nebo s Ruskem. Ale o tom to neni. Rusko je tam jen takovej nejnovější doplněk, kterej nic nezměnil na tom, kdo je s kým a proti komu a o co tam jde.

Celejch osm let bojujou Ukrajinci proti Ukrajincům. Civilisti bojujou za svojí svobodu; armáda se podle všeho snaží vyhladit rusky mluvící Ukrajince. (A tady to vážně nechci nijak propagandizovat. Jestli mi někdo dokáže vysvětlit jinej důvod, proč ukrajinská armáda osm let střílí po ukrajinskejch civilistech v Donbasu, tak povídejte. Donbas na nikoho neútočí. Donbas se osm let brání.)

Takže až uvidíte ty modrožlutý fanatiky, zeptejte se jich: "Kterejm těm Ukrajincům ty v tom Donbasu vlastně fandíš? Tomu civilnímu obyvatelstvu, nebo těm nacistům?" Protože o tom to přesně je. Rusko požádali o pomoc ti obyvatelé oblastí, kde se bojuje.

Rusofóbní rádoby-lidumilové se rádi zaštiťujou tim, že tam trpí civilisti, a proto musíme "Ukrajině" pomoct. Ano, trpí tam civilisti - v Donbasu, protože jinde se nijak zvlášť nebojuje. Jsou ti modrožlutí nadšenci opravdu na straně těch civilistů, kteří tam trpí? Pokud chtějí pomoct civilistům na Ukrajině, je blbost dávat zbraně ukrajinskej armádě, která ty civilisty vraždí. Pokud chtějí pomáhat ukrajinskej armádě, tak jsou ale proti ukrajinskejm civilistům a na straně nacistů. Civilisti v Donbasu jsou pod útokem ukrajinský armády a civilisti jinde pod útokem nejsou.

Chápou vůbec lidi tyhle základy? Proti civilistům v Donbasu bojuje ukrajinská armáda, proti civilistům ve zbytku Ukrajiny nebojuje nikdo, a tudíž nikde nebojuje Rusko proti civilistům. Rusko bojuje proti Ukrajinskej armádě, která bojuje proti ukrajinskejm civilistům. Chápeme? Fakt to neni tak složitý. Vysvětluju to tentokrát extra po lopatě a opakuju se, protože mi vážně připadá, že těm modrožlutejm vlaječkářům to pořád nějak nedocvakává. Možná že je ale fakt jenom nikdo pořádně neinformoval.

Naprosto odtržený od reality jsou bizarní bláboly o tom, že 2400 nacistů v Azovstalu byli "obránci Mariupolu". Koho tam proboha bránili a před kym? Tohle jsou přesně ty lidi, který vraždili to obyvatelstvo Mariupolu. Obyvatelé Mariupolu je nenávidí a bojí se jich. Azov že jsou "obránci"?? Obyvatelé Mariupolu jsou ti, kdo požádali Rusko, aby je bránilo před Azovem.

Takže vy všichni rusofóbní "obránci" Ukrajiny: to, že nemáte rádi Rusko, to chápu. Ale který Ukrajince podporujete? Ty civilisty, nebo armádu a nacisty?

A vy ostatní, tj. 99% lidí, co čtou tenhle článek, zeptejte se svejch známejch. Když se ta otázka formuluje tak, jak jsem jí podal, třeba zjistíme, že ta zhruba 80ti procentní podpora nacismu v ČR byl jenom nějakej omyl v důsledku špatný komunikace.

zdroj:https://antivirus.22web.org/av/220529-stojis-za-ukrajincema-a-za-kterejma.htm

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 janko z hor 2022-06-02 14:43
Tady v Česku je nějaká 80% podpora ukronacismu? Pokud by zde v České fašistické republice nekriminalizova li opačný názor než, který zastává česká fašistická loutkovláda (Dokonce i myšlenka, že rusové brání ukrajince před ukrofašismem, je trestná), pak by podpora ukronacismu v Česku klesla na 10%, což by odpovídalo množství ukrajinských ekonomických migrantů, podpořených tvory s vymetenou půdou.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře