Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Stát nedokázal zabránit odstranění sochy Koněva a nemístné vtipkování starosty

Hodnocení uživatelů:  / 4
NejhoršíNejlepší 

„Neměl roušku. Pravidla platí pro všechny stejně. Ven jen s rouškou nebo jinou překrývkou úst a nosu,“ nemístně zavtipkoval na svém fb profilu starosta Prahy 6, kde dnes proběhlo odstranění sochy.

  • stat-nedokazal-zabranit-odstraneni-sochy-koneva-a-nemistne-vtipkovani-starosty


Doufejme, že tato nevhodná poznámka starosty městské části Prahy 6 Koláře v době nouzového stavu v souvislosti s opatřeními proti pandemii, bude mít hořký nádech Pyrrhova vítězství a krátkodobého opojení slávou a mocí. Aneb jak praví jedno potvrzené pořekadlo "První vyhrání z kapsy vyhání". Ale není to celé jen o starostovi a zastupitelstvu Prahy 6.

Je smutné, že stát nedokázal zabránit odstranění sochy Koněva a nechal to na rozhodnutí zastupitelů Prahy 6. Pokud je mi známo, Koněv osvobodil od fašistů velký kus území Československa a Východní fronty vůbec, včetně Osvětimi. To, že jeho socha stála zrovna na Praze 6 neznamená, že o jejím osudu měli rozhodnout jen tihle kašpaři z Prahy 6. Socha tam stála ne kvůli Praze 6!

Je to zneuctění památky a pošpinění díkůvzdání osvoboditelům téměř celé naší vlasti. Hanba Českému státu, že to takhle nechal dojít!

Autor: Jiřina Holotová 

Zdroj: https://holotova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=748891

 

Facebook komentáře