Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Sorosovská mýlka

V posledních letech mám stále větší tendenci připustit, že na konspiračních teoriích něco je. Stále častěji jsme konfrontováni s činností bohatých a mocných (především díky internetu), která našim předkům zůstala utajena. Jen namátkou připomenu naši Madlenku Korbelovou Albrightovou s její angažovaností proti Srbsku, abychom se pak dozvěděli, že je tam politička zaangažovaná nejen humanitárně (jak by řekl Havel), ale i finančně svým podílem v Kosovském Telekomu.

  • sorosovska-mylka

Nebo takový Joe Biden, který zaháčkoval synka v ukrajinské společnosti nafty a plynu (Burisma, nebo tak nějak se to jmenovalo) tím pádem už se špatně vysvětlovalo nám obyčejným lidem, že jde o navýsost demokratické a idealistické zájmy. 

Stejně tak jsme se dozvěděli, že neziskovky vozí migranty do Evropy a loví je už bezmála na Lybijském pobřeží. Angela Merkelová pozvala syrké migranty (uprchlíky)  a pak je chtěla upíchnout všude jinde mimo Německo. 

V USA se běžně přetřásají kontakty generálů na Afghánskou narkomafii, protože je nepochopitelné, že armáda, která je schopna detekovat jakýkoliv pohyb na zemi a posílat drony i proti svatbám, nedokáže najít maková políčka, která jaksi nemohou nikam utéci. 

 S tím ovšem nemám tak úplně problém. Svět funguje tak, že velký a silný obírá slabšího a dělá to do té doby, než se slabší spojí, ty silné pobijí a pak se znovu vygenerují noví silní, co stále více obírají nové slabší. Takhle to je od doby prvního klacku použitého jako zbraň. Nové je jen to, že vidět do zákulisí je mnohem snazší než kdy jindy. Už nemusíme koukat na záběry BBC, protože kterékoliv místo na světě je monitorováno stovkami mobilních telefonů a youtube. Pokud má člověk zájem nevěřit a prověřovat, není problém najít cokoliv. 

V poslední době ovšem díky přetřásání George Sorose, jeho fondů a neziskovek, začínám mít stále více pocit, že on se ten chlap doopravdy pokoušel o něco podobného jako jsou protokoly Siónských mudrců. Nejde už jen o politiku, ale skutečně o výchovu nových občanů či všeobecně lidí, aby mysleli a jednali, jak chce pan Soros. 

Zřejmě ten chlap není jediný, ale zdá se, že skutečně probíhá polotajná výchova k novému světoobčanství a všeobecnému hlupství. Jakmile se nějaké nezsikovky nakvartýrovaly přes ministerstva do škol, od té doby to jde od desítě k pěti. Děcka nic neumí (už běžně doučuju děti doma - ne že by byly hloupé, ale že je ve škole nic nenaučí).  Stále více má člověk pocit, že výsledkem má být správně volící blbec, který na náměstí bude volat jak se mu vsugeruje a který si nechá nakukat cokoliv, protože nebude schopen rozpoznat pravdu od lži, protože nebude mít žádný všeobecný rozhled. 

Díky tomu se pak ekologie dá dělat tak že zákazem milionu kilometrů brček bojujeme proti milionům kilometrů dálnic a omezením emisí o deset procent bojujeme proti dopravě, která bují rychlostí padesát procent za stejnou dobu. 

Všimněte si, jak často slyšíme o tom, že neexistují věčné pravdy, že existuje jen názor, že umělecké cítění se nedá hodnotit a tak je VanGogh stejně hodnotný jako hovno na talíři, a tahání vlajky z pochvy herečky je stejně umělecké, jako sochy Matyáše Brauna. Dost tomu sami podléháme. Zkuste se chvíli bavit o kráse, estetice, ale třeba i o ekonomii, či o Bohu... za chvíli bude na deset účastníků diskuse patnáct názorů a nebude existovat žádná autorita, která by to rozlouskla. Tento stav netrvá moc dlouho. Je to zhruba čtyřicet let, co postmodernismus zvítězil a dneska má svoje apologety, kněze i inkvizitory. A nejvíc se tento postoj šíří práv v Evropských hodnotách, u Sorose a v kurzech neziskovek o etice. 

Sorosovi a spol. se skutečně podařilo zničit ve společnosti vědomí racionality a skutečnosti. Nic není pravda a zároveň všechno je pravda. Nic se nedá a nesmí hodnotit, protože každý má svůj jiný názor, neexistují objektivní kritéria, neexistuje žádný kánon. Neexistuje už ani víra, neexistují žádná dogmata. Všechno jsou dnes jen doměnky. Nikdo se za nic nepostaví, protože nikdo už nechce a ani nemůže ničemu věřit. 

Chápu, proč to ty světové elity udělaly. V naší společnosti už není žádný odpor. Žádný směr, kterým by bylo možné nastolit alternativu. Všechno je přece špatně, nic není objektivní a nějaká věčná pravda neexistuje. Neexistuje ani morálka, ani soužití, které by bylo hodno ochrany. Všechno je dovoleno a nic není zakázáno. Člověk je atomizován, protože společnost vzniká ze společného a nic společného už není. 

Sorosové a podobní si ale mysleli, že když v člověku zničí vědomí pravdy, racionality a morálky, tak ten pak radostně přijme jejich teze a jejich novou dobu, nová hesla a vybuduje novou společnost. Ale ono se ukazuje něco jiného. Člověk skutečně začal být skeptický ke všemu, ale také k nim. Když se podařilo zničit víru a nastolit skepsi, tak se ji teď už nedaří vyvrátit. Ani ničení školského systému tomu nepomáhá. Když člověk nemá žádnou víru a na všecko se dívá s opatrností a skrz prsty, tak to platí i pro Evropské hodnoty a Open society fund. 

Všiněte si, jak to funguje. Uvedu jen jeden příklad. Když dávali v Brně onu slavnou hru Naše násilí-Vaše  násilí, tak nám naše vzory pravdy a lásky několik týdnů před a několik týdnů po neustále opakovaly, že je to umění, že se člověk kvůli tomu nemá urážet a nesmí se za to stydět, protože to není nic proti morálce, není to nic proti otevřené společnosti, ba naopak nás takový umělecký zážitek pozvedne. A ti, kdo se proti tomu postavili a vygenerovali nějaký čin, ti byli náckové, hlupáci a omezenci. 

Vzápětí ale ti stejní chtěli, aby občané vygenerovali nějaký čin proti Andreji Babišovi. Protože on přece poslal syna na Krym. To je jasný důkaz, v tomto případě je morálka v ohrožení, člověk se musí urazit a stydět se pokud se lidským řetězem postavíte proti Babišovi, tak na tom není nic nacistického, hloupého ani omezeného. 

Není divu že to nevyšlo. Třicet let je manželské soužití zastaralé. Třicet let je normální žít na dluh jako v západních zemích. Třicet let neexistují špinavé peníze, zákony se dělají retroaktivně (třeba Kalousek se stavebním spořením), do ústavy se vpašovávají úpravy, které vyhovují mocným té doby. A pak se ti stejní diví, že ta skepse funguje. Třicet let učili lidi přihlížet zlořádům, které se nevyšetřily a pokud se vyšetřily, tak se promlčely nebo amnestovaly. A teď se diví, že lidé přihlížejí dál. 

Politiků, kteří se korupčně zapletli a nešli za to sedět, těch máme stovky. A ti, kteří jedny proti našemu hněvu chránili se teď diví, že neútočíme na toho druhého, který není od nich. 

Soros se zmýlil. možná se mu podařilo úspěšně vystoupit proti víře, proti optimismu a podařilo se mu nastolit všeobecnou skepsi ke všemu. Ale ono to platí i něj. A dojíždí dneska přesně na tu zbraň se kterou zacházel. 

zdroj: https://www.vidlakovykydy.cz/clanky/sorosovska-mylka

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře