Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Sankce, sankce a co dál?

Hlavní úlohou sankcí v "demokratickém" světě je především znepříjemnit život obyčejným lidem dané země, vyvolat negativní emoce a poštvat obyvatele země proti vládě, vládnoucí třídě, samozřejmě "demokratický" svět má již připravenou a dobře placenou politickou opozici, která je připravena převzít moc a plnit příkazy svých pánů. Je to v podstatě válka beze zbraní. Desetiletí sankcí zažily Írán, Kuba a v posledních letech i Rusko.

  • sankce-sankce-a-co-dal

Nejnověji se EU a USA chystají sankce vůči Rusku dále rozšířit a zakázat veškerý vývoz do Ruska... Je možné, že se sankce dotknou i léků, zdravotnického vybavení nebo potravin... Desetiletí dobrých výdělků farmaceutických, zdravotnických a potravinářských firem končí. Příkladem je Novo Nordisk, přední dánský výrobce inzulínu, který má továrnu i v Rusku. Zajímavé je, že i švýcarský gigant Nestlé* stále prodává v Rusku (Švýcaři nesmrdí penězi, vzpomeňte si, kam nacisté za druhé světové války schovávali svou kořist...).

Naštěstí Rusové už nejsou naivní a chápou, že Západ s nimi nikdy nebude jednat férově jako s rovnocenným partnerem, Rusové improvizují a zajišťují si budoucnost sami bez nevypočitatelného Západu. Počítali s tím, že budou odříznuti od Swiftu, že budou mít zmrazené (rozkradené) finance v západních bankách, že jim vyhodí do povětří plynovod, že obchodní embarga budou jen narůstat a že jim nakonec dojdou léky, zdravotnické vybavení a potraviny.

A tak si Rusové už dávno začali zmíněný inzulín vyrábět sami a dokonce ho začali vyvážet do Jižní Ameriky**, což vyvolalo hněv obrovských farmaceutických společností, které mají na trhu zatím prakticky monopol; konkurence je donutila snížit ceny inzulínu i v USA***.

Rusko se definitivně přesunulo do Asie, což je škoda zejména pro malý poloostrov Eurasie, který si říká Evropa. Rusko už Evropě nevěří (vlastně k tomu nikdy nemělo důvod). Současně se spolupráce mezi Ruskem a Čínou posouvá na zcela novou úroveň, zajímavým příkladem je výstavba univerzitního kampusu**** Moskevské univerzity na čínském ostrově Chaj-nan, zaměřeného na letecký a kosmický výzkum... A to je jen začátek slibné spolupráce.

Sankce uvalené na Rusko v krátkodobém horizontu jistě poškozují Rusko, ale i Evropu, Rusko možná na čas ztrácí přístup k západním technologiím, ale v dlouhodobém horizontu Rusko tuto nevýhodu překoná (spoluprací se zeměmi BRICS...), to však neplatí pro Evropu, Evropa už nikdy nebude těžit z levných ruských energetických nosičů, Evropa ztratila výhodu, kterou jí Rusko nabízelo. Jsem zvědav na reakci Moskvy na nové sankce, zatím se mluví o neprodloužení dohody o vývozu ukrajinské pšenice přes Černé moře...

Svůj krátký příspěvek sdílím proto, abychom si uvědomili, že kromě mainstreamem tlačených témat války na Ukrajině, zbrojení, sankcí...., se ve světě dějí i jiné věci...

Zdroj:  https://miroslav1.blog.pravda.sk/2023/04/24/sankcie-sankcie-a-co-dalej/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 miroslav petr 2023-04-25 12:34
utopii nejde o potrestání ruska, ale o ekonomické zničení evropy na příkaz usa a nwo.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře