Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

RUSKO ???

Před lety jsem se dostal ke světovým tabulkám ohledně válek, kdo to napsal mi již není nic známo, ale bylo by to jistě dohledatelné.

To co mne zaujalo byl zajímavý fakt, na prvním místě v počtu válek vévodilo Rusko. Ano , jako první bylo uvedeno Rusko, tedy 1). A dále 2) Francie, na 3)místě bylo Německo (Germánské kmeny), následně byla jako 4) Anglie a jako 5) Itálie-Řím. Dále si již další následníky nepamatuji, chtěl jsem tak nějak dokázat po 68- že to nebyla jejich první omluvitelná agrese. Nad mapou světa a posuzováním politického dění mi počalo docházet oč se jedná, jednalo se o udržení nárazníkové části pro případ války.

Hledal jsem dále a nestačil jsem se podivovat nad získanými fakty. Ano, Rusko vedlo války, ale ty byly vesměs o vyhnání agresorů z jejich teritorií, tedy se vlastně jednalo o války obraného charakteru svého teritoria-území.

Rusko vedlo války OBRANNÉHO (88%) charakteru, nebyl to výboj k získání nějakého územního celku. Další jmenovaní, tedy národy, vedly vyloženě ÚTOČNÉ (91%)války k územnímu zisku, či podmanění národů jako kolonií. Vše je dokonale doložitelné, a ještě jedna zajímavost, Ukrajina je etnicky shodná s Ruskem. Je to podstatně stejné jako naše Sudety, ty také leží na okraji naší země. Ukrajina je vlastně Okraj Ruska, tedy pohraniční Okrajina, zde je postupem doby slangově přejmenovaly na Ukrajinu.

  • rusko

Po roce 1968 jsem se počal zabývat z vojenského hlediska a také jejich postojem k naší zemi, na dotaz co by tomu řekl jeho otec, či děda, mě bylo odpovězeno že jej nemá. Následně jsem se dostal do SSSR a sledoval jaké mají životní podmínky a jak to bylo zbudováno po tom válečném běsnění, můj strýc tam za války byl a mnoho členů naší rodiny tam mají někde hroby. Samozřejmě jsem se vlastně pohyboval se zvědavostí a zájmem o jejich soukromém životě jako nezaujatý člen a kritik z pohledu středoevropana. Při jedné z návštěv v BANI- tedy LÁZNÍ, mne zaujal jeden starší pán s mnoha šrámy a na zádech mu chybělo několik úvazků žeber včetně velké části tkáně i s kůží, těch pánů v jeho ročníku bylo neskutečně málo. Na dotaz odkud to má odpověděl že od Balatonu, okamžitě jsem mu odpověděl že i pro mého strýce skončila válka v této lokalitě. To zranění bylo střelou DUM-DUM od Německého snajpra od SS.

Následně jsme se spřátelili a při každé návštěvě mi otvíral oči o poválečném dění Sovětského svazu, bylo to nesmírně zajímavé. Pozval mne do jejich kostela abych viděl na vlastní oči kolik bylo a je vdov po padlých a také jejich matky. To byla hrůza, podél zdí a pilířů kostela se tísnilo na stovky žen, jen ve středu seděla hrstka válečných veteránů-invalidů, následně několik stojících starců poznamenaných válkou. Před oltářem stovky tenkých svíček za padlé, otce , bratry, manžely, a bylo tam také dost poválečných ročníků, bylo to neskutečné. 

Po odchodu z kostela mi sdělil „ ty ženy co jsi viděl vybudovaly a obnovily tuto zem, našel jsi je všude včetně dolů a těžkých hutích, nesmírně jim vděčíme za vše“. Následně také dodal, na frontě bylo několik ženských praporů z vdov a sester padlých prahnoucích po pomstě, ty nebraly zajatce a Němci se jich báli pro vyhlášenou krutost a také byli k nim nesmírně krutí pokud je dostaly živé, ty si ale schovávaly vždy granát pro svou potřebu. Dalším rozhovorem vyšlo najevo v naprosté nahotě jak byla skutečně postižena celkově celá země. Když se nad tím člověk zamyslí tak je to logické, SSSR s tehdejším počtem obyvatel caa 200 milionů bylo napadeno 300 miliony obyvatel ze západní Evropy, tedy s pomyslného průmyslového potencionálu, na to totiž vsadil Hitler. To zoufalství bylo vedeno k nebývale zoufalým činům, tedy i přes genocidu národa. Který z národů by toto dokázal?

Nejvíce byl poškozen z hlediska populace venkov, některé byly z hlediska mužské populace doslova vyhlazeny, nelze počítat děti a vyloženě starce. Ten bývalý voják mi sdělil že Slované byly hodně krát nuceny přejít na nouzový populační stav, ten byl naposled po skončení války v roce 1922. Válkou zdecimované Rusko od roku 1914-1922 bylo také vyhubeno mnoho mužů a bylo potřeba další generaci prostě obnovit. Něco málo bylo s použitím třeba zajatců, jenže ty nebyly všude, tak byla další možnost, použití odrostlých i 12-letých kluků který se zasloužil třeba i o 30-40 dětí jako otec, jednalo se již o funkčtnost jako muže.

Nebylo prý žádnou zvláštností si půjčovat navrátilce z války, jednalo se o ženské biologické hodiny, potřeba rodit. Těhotenství nikdo neřešil, tato žena okamžitě dostávala státní podporu a přídavky na vše možné (to bylo u nás zavedeno jako přídavky na dítě, podle Sovětského vzoru), na otcovství se nikdo neptal. Tak tím se vysvětlilo proč nebyl znám otec, státní orgány se postaraly o školu a vyučení dále od domova, a nejen to, vojenská služba co nejdále od domova. Důvod? Aby nebyla šance k excesům, a tím zachována po zdravotní stránce zdravá populace.

Tento fakt staví ženu v Rusku do vysoce vážené pozice, dokázaly nakrmit, obléci, a také vyzbrojit armádu k porážce Německa. A aby tomu nebylo málo, také dokázali rodit a starat se o další generaci, jako další pracovní vytížení. Nelze se dívat a sledovat jen na povrch, tedy na peří, je nutno brát v potaz co je pod peřím, staré přísloví praví „nesuď ptáka podle peří, ale co dokáže“. Po těchto zkušenostech jsem se počal zajímat o celkovou historií Ruska, včetně zahraniční agrese do Ruského teritoria-území, doporučuji k jeho studiu. Každý si může udělat obrázek sám. ERS

 

zdroj:https://www.facebook.com/groups/848441708527635/permalink/1336322619739539/

 

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#3 Bedrich Pavelka 2017-02-15 15:41
Dobrý den, jako slovanský národ nesmíme nikdy zapomět na historii. Vždy jsme válčili o svobodu proti evropě(západnï) . A historie se zade opakuje. Němci i francouzi chtějí ovládnout východní evropu!!! Štěstí že Ruská federace existuje, jinak jsme uż otroci západu a vychcaných američanů!!!!
Citovat
#2 Jana Zátrochová 2017-02-13 18:25
Ďakujem autorovi za príspevok, hoci som zo staršej generácie, niektoré fakty mi neboli známe. Potvrdzuje sa mi môj dávny názor, že ako pomerne malé slovanské národy musíme hľadať priateľa a oporu len vo veľkom ruskom národe. So všetkými spolupracovať, ale priateľov si zodpovedne vyberať.
Citovat
#1 damirr@volny.cz 2017-02-13 15:39
Dobrý a pravdivý článek. Jsme Slované a měli bychom podporovat bratrské národy Ruska. Protože všechno nasvědčuje tomu, že Germání a Anglosasové se snaží o válku proti Slovanům a hlavně Rusku.
A ta čarodějnice Merkel nebude váhat použít muslimské přivandrovalce coby armádu proti Slovanům. Tak to totiž vypadá, že je to všechno předem připravené.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře