V témže roce se dostal do křížku s profesorem Klausem. Tenkrát jsem se Kellera zastal (http://petrjansky.blog.idnes.cz/c/354264/Keller-versus-Klaus.html). Ne proto, že by se mi tak líbily Kellerovy řeči, ale z principu. Proti Klausovi bych se zastal každého.

     Keller má totiž pravolevé vidění světa. Aby mohl dění popisovat, musí si ho nejprve roztřídit, zařadit, zaškatulkovat. To je vědecká metoda, která svazuje a brání poznání nezařaditelného. Keller např. nezařadí hnutí ANO, protože ANO není pravolevé. Babiš je sice kapitalista, ale zároveň komunista a navíc estébák. Přes zákon o státní správě se dostane do vlády. Chce sice šetřit, ale nechce osekávat stát jako ODS a Svobodní. Chce zvyšovat důchody. To dělá Kellerovi velkou starost.

     V čele kandidátky ČSSD působí Keller jako exot. Takový volnomyšlenkář že by se nechal spoutat tuhou stranickou disciplínou?  Že by začal zpívat píseň Bohouše Sobotky? Tomu přece nikdo nevěří.

     Až se stávající političtí matadoři ČSSD proberou z mrákot nad nominací Kellera, bude zajímavé sledovat jejich reakce. Očekávám, že to bude prudký střet a tvrdý náraz. Jsem si jist, že v tomto případě se Kellera již nezastanu.

     Pro jeho dobro. Aby Keller zůstal Kellerem a nehrál si na politika.   

zdroj:http://petrjansky.blog.idnes.cz/c/392769/Rozpolceny-Keller.html