Moji advokátští kamarádi, co napřed byli prokurátory a posléze státními zástupci, si během své předcházející kariéry "připravili" z obhajovaných gaunerů potencionální budoucí klienty jako své "bílé koně", na které jen jako právníci přenesli tíhu rizika svých kšeftů a jen pak sbírají smetanu, kryti zákonem a možností právnických kliček. Tak se stane, že zatímco Rath vytvořil rekord v délce trvání své vazby, Rittig či Janoušek se jen smějí a jejích právnická stáj bere tučné prémie. Po Rathovi je držitelem "vyšetřovacího rekordu" i Janoušek; jeho proces za úmyslné sražení ženy svým autem už trvá přes dva roky. 

Taktika a strategie advokacie; čím déle, tím lépe, tím víc právních úkonů, resp. jednání, které nejsou samozřejmě zadarmo. Čím delší proces, tím romantičtější dovolená na Tahiti, aneb Jak si to uděláš, takové to budeš mít. Je třeba to pořádně zašmodrchat, nejlíp sháněním znaleckých posudků, nyní přehráváním desítek DVD, které mají posoudit již dříve posouzené důkazy, Janouškovo zdraví, viditelnost z jeho bouráku, a prostě pořád dokola. Zdržovat, zdržovat a protahovat; advokátní tarif reguluje smluvní i mimosmluvní odměny. Např. v případě žaloby o částku 10.000,- Kč činí tarifní sazba jednoho úkonu právní služby 1.500,- Kč. A kolik to je, když jde o pár miliard…?

Kdysi Vrchní státní zástupce, poté náměstek pražského vrchního žalobce a nyní “jen” advokát JUDr. Libor Grygárek byl obviněn. Olomoucké vrchní státní zastupitelství uvedlo, že nedal pokyn, “aby bylo zahájeno trestní řízení k prověření důvodného podezření ze spáchání trestného činu legalizace výnosů z trestné činnosti”. Na tomto spise ze Švýcarska měly být Grygárkovy poznámky, že není třeba se touto kauzou zabývat. Navíc existuje důvodné podezření, že tak učinil záměrně, jelikož měl osobní a přátelský vztah k osobě, jejíž finanční prostředky byly v zahraničí zajištěny. Minimálně si telefonovali a posílali SMS. Tím kamarádem Grygárka byl míněn Roman Janoušek, jehož hlavní působiště je v pražském centru Myšák Gallery. Jak se do pražského lesa volá, tak se z něho Janoušek ozývá…

O Grygárkovi se mluví už delší čas v souvislosti s tím, že pomáhal Janouškovi a dalším lobbistům, aby se nedostali k soudu, přitom měl mít tajné informace o vyšetřování všech závažných ekonomických zločinů. Podle sdělení obvinění pomáhal zahlazovat zločiny “souvisící se státními zakázkami páchanými JUDr. Romanem Janouškem a dalšími”  Nyní byl proto již jako “jen” advokát obviněn a hrozí mu vězení od šesti měsíců do tří let, přestože tvrdí, že dva roky prý nevěděl, že Janoušek v exkluzivní komerční centrum Myšák Gallery přebývá. Majitelem jednoho z lukrativních bytů je zde též bývalý pražský státní zástupce Grygárek. Kde vzal 13 milionů na jeho koupi? Údajně z peněz své tchyně, která je měla získat v restituci. Zhruba 80metrový byt koupila v roce 2008 za 13 milionů korun. Bývalý státní zástupce s manželkou jej pak od ní v loňském roce odkoupil za zhruba stejnou cenu, nyní obývá exkluzivní vilu.

A čerstvý vyšetřovací šok; v rámci mezinárodní policejní a justiční spolupráce nebyl dohledán žádný nemovitý majetek Ivo Rittiga v Monaku či jinde. A tak Rittiga opět zadrželi a hned zase pustili, aby stihl víkendový golf. Podle detektivů má Rittig apartmán v Monte Carlu, kde je trvale hlášen, oficiálně jen pronajatý. Nic dalšího mu na Azurovém pobřeží úředně nepatří. Jak to, že si lobbista Ivo Rittig, stíhaný ve dvou kauzách pro praní špinavých peněz, žije v přepychu, když je oficiálně vlastně chudý, jak kostelní myš? Majetky, jež užívá, jsou totiž napsané na právníky a na jejich firmy založené v Karibiku.

Skončil už “beránek”, co se otřásal ve dne v noci, aby hromadil zlaťáky? Ano, “beránek” alias dopravní podnik hlavního města Prahy, co zaplatil 34 haléřů za jeden tramvajový lístek společnosti Neograph, a ta z této částky předala 17 haléřů firmě Cokeville Assets. Přitom, jak uvádí NFPK, mezi Cokeville Assets a lobbistou Ivem Rittigem existuje konzultační a poradenská smlouva. Je tedy pravděpodobné, že konečným příjemcem 17 haléřů za jízdenku byl právě Ivo Rittig; stojí v prohlášení Nadačního fondu proti korupci (NFPK) Lze vyslovit domněnku, že v období od ledna 2007 do února 2008 byla z účtu společnosti Cokeville Assets na účet Ivo Rittig převedena celková částka ve výši 73 milionů korun, přičemž je zjevné a putovala na Rittigovo konto na Kypru. Ovšem domněnky nejsou důkazy, což advokáti vědí a jednají dle toho.

Když zkrátka spojíme síly právníků, žalobců a soudců, vyjde nám konglomerát zvaný justiční mafie. A k tomu mimořádná bezostyšnost; Nejvyšší soud vzkazuje třem rebelům ODS; do 7. listopadu 2012 jste mohli beztrestně podlehnout korumpování v prostorách Sněmovny ČR, od 8. listopadu je konec s vaší trestnou činností; zbavili jste se mandátu a tedy i poslanecké imunity. Tímto rozsudkem NS jen potvrdil, co je zač, když zastavil stíhání trojice někdejších poslanců ODS Petra Tluchoře, Marka Šnajdra a Ivana Fuksy. Tomu všemu předcházelo rozhodnutí Nejvyššího soudu, které propustilo obviněné exposlance ODS z vazby.

Tento postup vypracoval totiž tříčlenný senát, jenž tuto agendu původně vůbec neměl mít na starosti. Bez zajímavosti na tom přitom není, že ke změně došlo jen den poté, co detektivové celou skupinu pozatýkali. Ve tříčlenném senátu, který den po zatčení exposlanců citlivou agendu převzal, je i soudce Petr Šabata, jenž v minulosti působil v senátu společně s někdejším soudcem Pavlem Kučerou. Ten odolával Marii Benešové, co byla jím, Veseckou a Němcem žalována pro její vyjádření o justiční mafii v Česku. Náhoda nebo osud?

Ovšem, abych nekřivdil českým právníkům; stejně to funguje třeba v Kanadě, kde mě tamní právník G. Jiří Kubeš líčil, jak musí mít každý žadatel o azyl u imigračního soudu svého advokáta. Tak si pan George pěstuje romskou komunitu; za jednoho klienta bere cca dva tisíce dolarů. Při počtu několika stovek cikánských azylantů ročně je to víc, než ho stojí režie jeho kanceláře.

Inu, pan Rittig jako "bílý kůň" své advokátské stáje však jistě opět zvítězí v tom nekonečném justičním dostihu; má jen "holý zadek" a svému soudci zase ten jeho "zadek hodlá usoudit". Jen, co si o víkendu zahraje golf; jeho majetky přece vlastní osoby mu blízké a advokátsky vzdálené; orlům se špatně stříhají křídla, vzkázal svým žalobcům... Já na bráchu, brácha na mě aneb Od kdy šachisté milují pat…?

Čunkiáda, aneb Všem hlavy dolů!

http://olser.blog.idnes.cz/c/401709/Motto-moralnich-zapadnich-vudcu-skamaradit-se-a-popravit.html

http://www.outsidermedia.cz/Ukrajina-rozpad-statu-a-nase-elity-1.aspx

Naši zaměstnanci dorazili z prázdnin; to zas bude v álejích nablito

Jak to doopravdy bylo na “mírumilovném” kyjevském Majdanu…?

https://www.youtube.com/watch?v=H4A7hCQNWGU

Grygárek sice měl byt v Myšák Gallery, ale pana Janouška neznal…?